20:30

Sabrina Voinea se retrage din gimnastica. Ce a transmis mama sa: Atat am putut suporta

B1 TV B1 TV,

Camelia Voinea, mama si antrenoarea Sabrinei Maneca Voinea, a anuntat retragerea acesteia din gimnastica, dupa ce Ana Barbosu a pierdut medalia de bronz pentru cateva zeci de secunde, iar apoi pe locul 3 s-a clasat americanca Jordan Chiles, dupa ce a depus o contestatie. Sabrina Voinea s-a clasat pe pozitia a 8-a in finala la barna de luni, 5 august, la Jocurile Olimpice de la Paris. Romanca a incheiat proba cu un punctaj de 11,733, nota care a plasat-o pe ultima pozitie. Sabrina Voinea se retrage din gimnastica, dupa ce Romania a pierdut bronzul la sol, la JO 2024 . continuă pe B1 TV