00:07

Scorul Meci

PAOK Salonic poate fi din nou campioana! Trupa lui Razvan Lucescu e la un meci de titlu

PAOK Salonic, formatia antrenata de Razvan Lucescu, a invins-o cu scorul de 4-1 pe Panathinaikos Atena si a trecut pe prima pozitie in campionatul Greciei, dupa ce rivala AEK Atena a pierdut cu 2-0 derby-ul cu Olympiacos Pireu. Golurile gazdelor au fost marcate de Taison, Veirinha si Zivkovic dubla), in timp ce reusita de onoare .

Corvinul Hunedoara a intrat in istorie cu prima Cupa a Romaniei castigata

Corvinul Hunedoara si Otelul Galati au disputat finalei Cupei Romaniei la fotbal, miercuri seara, pe Stadionul Municipal din Sibiu. Dupa un meci disputat care s-a decis la loviturile de la 11 metri, castigatoare a fost Corvinul Hunedoara, echipa de Liga a II-a, potrivit stiripesurse. ro. Otelul Galati a deschis scorul prin atacantul sarb Anes Rusevic 27), .

Simona Halep, prima reactie dupa ce s-a retras de la Trofeul Clarins

Simona Halep a jucat miercuri al doilea meci de la revenirea pe terenul de tenis. Romanca a abandonat in duelul din primul tur de la Trofeul Clarins, cu McCartney Kessler la scorul de 7-5, 2-3), din cauza unei probleme la genunchi.

Simona Halep abandoneaza in primul sau meci pe zgura de la reintoarcerea in circuit. Probleme medicale

Jucatoarea romana de tenis Simona Halep a fost nevoita sa abandoneze, miercuri, din motive medicale in prima runda a turneului Trophee Clarins WTA 125), dotat cu premii totale de 100. 000 de euro, la scorul de 7-5, 2-3 cu americanca McCartney Kessler.

Simona Halep s-a retras de la Trofeul Clarins dupa un set si jumatate

Simona Halep a castigat primul set disputat impotriva americancei McCartney Kessler locul 123 mondial), dar fosta lidera WTA a acuzat probleme la genunchiul stang si nu a reusit sa duca la capat primul meci jucat pe zgura, suprafata ei favorita, dupa doi ani. Dubla campioana de Grand Slam s-a retras de la Trofeul Clarins WTA 125, are loc la Paris) dupa o ora si 26 de minute de joc, la scorul de 7-5, 2-3.

Radu Dragusin a fost integralist la Tottenham

Doi tricolori, Radu Dragusin si Ianis Hagi, au fost titulari la echipele lor de club in partidele disputate marti seara. Formatia Manchester City a invins, marti, in deplasare, cu scorul de 2-0, echipa Tottenham, in meci restant din etapa a 34-a din Premier League.

Victorie pentru Razvan Lucescu in play-off-ul din Grecia

Formatia PAOK Salonic, antrenata de Razvan Lucescu, a invins, duminica seara, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, echipa Olympiacos, intr-un meci din play-off-ul campionatului Greciei.

CFR Cluj castiga in fata FCSB si isi asigura un loc pe podium

FCSB a fost invinsa de CFR Cluj cu scorul de 1-0 0-0), sambata seara, pe Arena Nationala, intr-un meci din etapa a 9-a a fazei play-off a Superligii de fotbal.

Sepsi castiga pe teren propriu. Rapid ramane fara victorie in play-off

Sepsi OSK Sfantu Gheorghe a invins-o pe Rapid Bucuresti cu scorul de 3-2 3-1), vineri seara, pe teren propriu, intr-un meci din etapa a 9-a a fazei play-off a Superligii de fotbal.

Tricolorii, aproape de Mondial. Romania, victorie la limita in barajul cu Cehia

Nationala de handbal masculin a Romaniei a surclasat Cehia cu scorul de 31-30, la Baia Mare, in turul barajului pentru calificarea la Campionatul Mondial din 2025. La primul meci oficial al lui George Buricea ca selectioner, Romania a inceput bine, iar la pauza avea un avans de patru goluri, 15-11. in partea a doua, tricolorii .

Manchester United, pulverizata in Premier League! Crystal Palace le-a umplut poarta diavolilor

Manchester United a fost invinsa fara drept de apel de Crystal Palace, in deplasare, cu scorul de 4-0, in ultimul meci al etapei a 36-a din Premier League. Cristal Palace, ocupanta locului 14 in Premier League, s-a impus prin golurile marcate de Michael Olise 13, 67), Jean-Philippe Mateta 39) si Tyrick Mitchell 58). Manchester United, .

UTA Arad a castigat play-out-ul Superligii, dupa scorul 3-1 obtinut in meciul cu FCU Craiova

UTA Arad a castigat faza play-out a Superligii de fotbal, dupa ce a invins-o pe FCU Craiova cu scorul de 3-1 2-0), luni seara, pe teren propriu, intr-un meci din etapa a opta.

CFR Cluj Rapid 3-2. Giulestenii raman fara victorie in play-off

CFR Cluj a castigat derby-ul alb-visiniu disputat pe teren propriu impotriva Rapidului cu scorul de 3-2 si si-a consolidat pozitia a doua in clasamentul Ligii 1. Rapid a deschis scorul prin kosovarul Ermal Krasniqi, in minutul 16, dar CFR a punctat apoi de trei ori la rand la primul sau meci in acest mandat al .

VIDEO Lionel Messi, meci stelar in Major League Soccer - Cifre ametitoare pentru argentinian

Inter Miami a facut show in duelul de duminica dimineata contra celor de la New York Red Bulls, din etapa cu numarul 12 a Conferintei de Est din Major League Soccer. Echipa lui Leo Messi s-a impus cu scorul de 6-2.

VIDEO Cristiano Ronaldo, prestatie de top si al 66-lea hat-trick al carierei

Al-Nassr a facut spectacol in ultimul meci de campionat disputat impotriva celor de la Al Wehda, reusind sa se impuna cu scorul de 6-0, in etapa cu numarul 30 a primei ligi din Arabia Saudita.

CM Hochei: Romania a incheiat cu o victorie participarea la competitia de la Bolzano

Selectionata Romaniei a invins echipa Japoniei cu scorul de 4-2 2-1, 1-0, 1-1), sambata, in ultimul sau meci de la Campionatul Mondial de hochei, Divizia I, Grupa A, de la Bolzano Italia).

GSP: Grija lui Rafael Nadal in timpul ultimului meci pe care l-a jucat la Madrid. Ce si-a intrebat echipa in timpul partidei

In timpul ultimului meci pe care l-a jucat la turneul de la Madrid, 5-7, 4-6 cu Jiri Lehecka in optimi, Rafael Nadal a fost filmat intreband care este scorul in semifinala de Champions League dintre Bayern Munchen si Real Madrid. Legatura dintre ilustrul jucator de tenis si clubul din capitala Spaniei este de notorietate.

FC Botosani, in afara locurilor retrogradabile, dupa ce a invins Petrolul

FC Botosani a iesit din zona rosie a clasamentului dupa ce s-a impus cu scorul de 2-1 in deplasarea de la Petrolul Ploiesti, luni, intr-un meci din etapa cu numarul sapte a play-out-ului Ligii 1. FC Botosani este pe cale sa realizeze un nou mic miracol in fotbalul autohton. Desi nimeni nu le mai dadea .

CFR Cluj Sepsi OSK 2-1! Muhar, omul providential al ardelenilor

CFR Cluj a invins-o in extremis pe Sepsi OSK Sfantu Gheorghe, cu scorul de 2-1, pe teren propriu, intr-un meci din etapa cu numarul sapte a play-off-ului Ligii 1. CFR a deschis scorul in minutul 6 prin Muhar, dar covasnenii au egalat rapid din penalty, in minutul 20, prin Isnik Alimi, dupa ce Alin Fica .

Poli Iasi, invinsa acasa de UTA cu 2-0, in faza play-out a Superligii

Politehnica Iasi a fost invinsa de UTA Arad cu scorul de 2-0 0-0), duminica seara, pe teren propriu, intr-un meci din etapa a saptea a fazei play-out a Superligii de fotbal.

actualitate, 00:07