19:30

Semifinalele Campionatului

Legenda fotbalului italian, Salvatore Schillaci, a murit la 59 de ani

Salvatore Toto Schillaci, eroul Italiei de la Campionatul Mondial din 1990, a murit la varsta de 59 de ani, dupa o lunga lupta cu cancerul. Salvatore Schillaci, cunoscut de toata lumea drept Toto, a fost un simbol al fotbalului italian, fiind eroul care a condus nationala Italiei pana in semifinalele Campionatului Mondial din 1990. Nascut .

Se retrage Virgil van Dijk din fotbal? Raspunsul dat de jucator

Capitanul echipei nationale a Olandei, Virgil van Dijk, a anuntat ca va reflecta asupra viitorului sau atat la club, cat si la nationala, dupa eliminarea dezamagitoare in semifinalele Campionatului European de fotbal EURO 2024, cand Portocala Mecanica a fost eliminata de Anglia. Virgil van Dijk ar putea atarna ghetele in cui Van Dijk, care .

Anglia e in finala EURO 2024, dupa ce a invins Olanda, scor 2-1

Anglia s-a calificat in aceasta seara in finala Campionatului European din Germania, scor 2-1, pe BVB Stadion din Dortmund, dupa ce a fost condusa cu 0-1 in primele 10 minute ale jocului. Anglia a invins-o dramatic pe Olanda in semifinalele de la EURO 2024 Dupa acest meci, in marea finala EURO 2024 se vor intalni Spania si Anglia. Nationala Spaniei a reusit sa se califice in finala EURO 2024, dupa ce s-a impus in fata Frantei, scor 2-1.

Un sloven arbitreaza prima semifinala la EURO 2024

UEFA l-a delegat pe Slavko Vincic sa arbitreze meciul Spania - Franta din semifinalele Campionatului European.

EURO 2024: Olanda a invins Turcia cu 2-1 si se califica in semifinale

Selectionata Olandei s-a calificat in semifinalele Campionatului European de fotbal - EURO 2024, gazduit de Germania, dupa ce a invins echipa Turciei cu scorul de 2-1 0-1), sambata seara, pe Olympiastadion din.

EURO 2024: Anglia s-a calificat in semifinale, dupa ce a invins Elvetia cu 5-3 la penaltyuri

Selectionata Angliei s-a calificat in semifinalele Campionatului European de fotbal - EURO 2024, gazduit de Germania, dupa ce a invins Elvetia cu 5-3, la loviturile de departajare.

Anglia e in semifinalele EURO 2024, dupa ce a invins Elvetia la penalty-uri (FOTO)

Anglia s-a calificat in semifinalele Campionatului European de fotbal din Germania, dupa ce a invins Elvetia. Scorul a fost egal, 1-1, dupa cele 90 de minute si dupa prelungiri. La penalty-uri scorul a fost 5 3. Anglia e in semifinale la EURO, desi n-a aratat mare lucru .

Mesajul superb al lui Mbappe, dupa ce Franta s-a calificat in semifinalele EURO 2024: Sunt foarte fericit pentru echipa mai presus de toate

Kylian Mbappe a transmis un mesaj superb dupa ce Franta s-a impus in fata Portugaliei, vineri, 5 iulie, la Hamburg, si s-a calificat in semifinalele Campionatului European de fotbal EURO 2024. Ce a transmis Mbappe dupa calificarea Frantei in semifinalele EURO 2024 intotdeauna am spus inaintea multor competitii, cel mai important lucru este sa castigam, oamenii au crezut ca este o gluma, dar acum iata-ne: am marcat un singur gol, dar suntem in semifinale si sunt in continuare foarte fericit.

Franta, caz de dosarele X la Euro 2024. 99 de suturi, niciun gol din actiune

Les Bleus sunt in semifinalele Campionatului European.

Spania, decimata in semifinalele Euro 2024. Patru titulari nu vor putea juca intr-o noua inclestare de zile mari

Ibericii, a patra oara consecutiv in careul de asi al Campionatului European.

Spania, prima semifinalista de la EURO 2024, dupa ce a invins Germania cu scorul 2-1

Selectionata Spaniei a invins Germania vineri seara si s-a calificat in semifinalele Campionatului European de fotbal EURO 2024. Victoria Spaniei in fata Germaniei, echipa gazda, cu scorul de 2-1 0-0, 1-1), a avut loc dupa prelungiri, pe Stuttgart Arena.

Germania a fost eliminata de la Euro 2024. Spania a castigat in prelungiri si merge in semifinale

Selectionata Spaniei s-a calificat in semifinalele Campionatului European de fotbal - EURO 2024, printr-o victorie in fata Germaniei, echipa gazda, cu scorul de 2-1 0-0, 1-1), dupa prelungiri, vineri seara, pe Stuttgart Arena, potrivit Agerpres.

Spania a invins Germania dupa prelungiri si s-a calificat in semifinale la EURO 2024

Selectionata Spaniei s-a calificat in semifinalele Campionatului European de fotbal - EURO 2024, printr-o victorie in fata Germaniei, echipa gazda, cu scorul de 2-1 0-0, 1-1), dupa prelungiri, vineri seara, pe Stuttgart Arena.

David Popovici s-a calificat in semifinalele Campionatului European de inot de la Belgrad cu cel mai bun timp

David Popovici a luat startul la Belgrad in proba sa preferata, 100 de metri liber, si s-a calificat in semifinale de pe primul loc in seria sa. Si Patrick Dinu s-a calificat in semifinale. David Popovici lupta pentru medalii la Campionatul European de Natatie Popovici a castigat fara probleme seria sa, cu timpul 47. 90, fiind de altfel si cel mai bun timp dintre toate seriile. Semifinala este astazi, de la ora 20:00.

Minifotbal: Romania s-a calificat in semifinalele competitiei

Echipa nationala de minifotbal a Romaniei a invins joi, la Sarajevo, scor 4-1, nationala Bosniei, in sferturile Campionatului European de minifotbal 2024, si s-a calificat in semifinale.

CE Minifotbal: Romania, calificare la pas in semifinale

Nationala de minifotbal a Romaniei a obtinut calificarea in semifinalele Campionatului European, dupa ce s-a impus in fata Bosniei cu scorul de 4-1.

VIDEO. Romania, calificata in semifinalele Campionatului European de minifotbal

Nationala de minifotbal a Romaniei s-a calificat in semifinalele Campionatului European, dupa ce s-a impus cu scorul de 4-1 in fata Bosniei, tara gazda a competitiei, la Sarajevo. Romania nu le-a dat nicio sansa bosniacilor, iar Viorel Saim a deschis scorul in minutul 6. Mariu Balogh a facut 2-0 in minutul 10 dupa ce a .

Cristi Chivu a ratat titlul si pleaca din academia lui Inter dupa sase ani fantastici: Am dat tot ce am putut

Cristi Chivu a confirmat ca pleaca de la Inter Primavera dupa infrangerea suferita in fata lui Sassuolo in semifinalele campionatului de tineret din Italia, scor 1-3, potrivit GSP. Cristi Chivu a castigat un titlu cu Inter Primavera in 2022 .

Volei: CSO Voluntari s-a calificat in finala Diviziei A

Echipa de volei feminin CSO Voluntari a invins joi, pe teren propriu, formatia CSM Targoviste, scor 3-1, in a doua partida din trei programate in semifinalele Diviziei A. CSO Voluntari va juca in premiera finala campionatului.

Lovituri grele pentru Romania inainte de meciul Georgia, din semifinalele Campionatului European de rugby

Decimati de accidentari, stejarii vor sa faca maine surpriza si sa se califice in finala mare de la Paris.

actualitate, 19:30