01:06

Set Wta

Gabriela Ruse, invinsa categoric in semifinalele Trofeului Clarins Set pierdut la zero in fata principalei favorite

Dupa un parcurs excelent, Gabriela Ruse a ratat calificarea in finala turneului WTA 125 Trofeul Clarins de la Paris, invinsa de americanca Emma Navarro 22 WTA), scor 6-0, 6-2.

Simona Halep, interviu despre scandalul de dopaj care i-a schimbat viata - Care este al treilea titlu major din cariera fostei lidere WTA

Doar un set si jumatate a rezistat Simona Halep la Trofeul Clarins, sportiva de 32 de ani fiind nevoita sa se retraga din cauza unor probleme la genunchiul stang. Tot miercuri, Tennis Channel a publicat un interviu in care fosta lidera mondiala a vorbit despre cat de important este verdictul dat de Tribunalul de Arbitraj Sportiv in cazul sau de dopaj, despre Patrick Mouratoglou si Chris Evert, dar si despre modificarile survenite in viata ei dupa acest moment care i-a marcat cariera.

Simona Halep s-a retras in setul 2 al meciului cu McCartney Kessler, de la Trophee Clarins. Motivul pentru care a luat aceasta decizie, desi castigase primul set

Simona Halep 1. 149 WTA) a fost nevoita sa se retraga din cauza unor probleme medicale la genunchiul stang, in setul 2 al meciului cu McCartney Kessler locul 123 mondial), de la turneul WTA125 Trophee Clarins. Simona castigase primul set, 7-5, iar in al doilea, inainte sa se retraga, era condusa, 2-3, informeaza GSP.

Gabriela Ruse, in optimi la Trofeul Clarins - A pierdut primul set cu 6-0, dar a revenit spectaculos in fata unei favorite

Gabriela Ruse a facut pasul in optimile Trofeului Clarins, dupa ce a invins-o in trei seturi pe chinezoaica Lin Zhu, favorita 5 a competitiei WTA 125 de la Paris.

Simona Halep s-a retras de la Trofeul Clarins dupa un set si jumatate

Simona Halep a castigat primul set disputat impotriva americancei McCartney Kessler locul 123 mondial), dar fosta lidera WTA a acuzat probleme la genunchiul stang si nu a reusit sa duca la capat primul meci jucat pe zgura, suprafata ei favorita, dupa doi ani. Dubla campioana de Grand Slam s-a retras de la Trofeul Clarins WTA 125, are loc la Paris) dupa o ora si 26 de minute de joc, la scorul de 7-5, 2-3.

Irina Begu, invinsa categoric in optimi la WTA Roma Set pierdut cu 6-0

Irina Begu s-a oprit in optimile de finala ale turneului WTA 1000 de la Roma, invinsa de americanca Danielle Collins 15 WTA) in doar doua seturi, scor 6-0, 6-3.

Ana Bogdan s-a retras dupa doar 27 de minute la Trofeul Clarins

Ana Bogdan a avut parte de mult ghinion in primul meci al turneului WTA 125 de la Paris. in meciul cu Varvara Gracheva 88 WTA) de la Trofeul Clarins, romanca s-a retras in primul set din cauza unor probleme medicale.

Jaqueline Cristian, eliminare dramatica la WTA Roma Set castigat cu 6-0 in fata favoritei numarul 3

Jaqueline Cristian s-a oprit in turul al treilea al turneului WTA 1000 de la Roma, invinsa in trei seturi de americanca Coco Gauff 3 WTA), scor 1-6, 6-0, 3-6.

Jaqueline Cristian i-a luat un set la zero campioanei de la US Open

Intr-un meci din turul trei la turneul WTA 1000 de la Roma, Jaqueline Cristian a pierdut in trei seturi disputa cu Coco Gauff 3 WTA).

WTA Roma: Aryna Sabalenka, calificare in turul al treilea - Set pierdut cu locul 109 mondial

Aryna Sabalenka a obtinut calificarea in turul trei al turneului WTA de la Roma, dupa ce a invins-o in trei seturi pe Katie Volynets, scor 4-6, 6-3, 6-2.

Irina Begu, norocoasa de serviciu. Rybakina s-a retras, iar Dodin a declarat forfait

Irina Begu a obtinut o calificare fara probleme in runda a treia a turneului WTA 1. 000 de la Roma, in urma abandonului frantuzoaicei Oceane Dodin in primul set, la scorul de 5-2 pentru romanca. Meciul a durat doar 26 de minute, in care Begu si Dodin au oferit un spectacol scurt, dar intens. inceputul a .

Irina Begu s-a calificat in turul 3, la Roma, dupa un dublu abandon. Cu cine va juca romanca meciul de duminica

Zi excelenta pentru Irina Begu. Romanca noastra s-a calificat, vineri, in runda a treia a turneului WTA 1. 000 de la Roma, dupa ce frantuzoaica Oceane Dodin a abandonat in primul set, la scorul de 5-2 pentru romanca, conform Agerpres. Meciul dintre Begu 33 ani, 161 WTA) si Dodin 27 ani, 73 WTA) a durat 26 de minute.

Irina Begu, calificata in turul al treilea la Roma

Irina Begu s-a calificat in turul al treilea al turneului de categorie WTA 1000 de la Roma, dupa ce frantuzoaica Oceane Dodin a abandonat in primul set, la scorul de 5-2 pentru romanca. Partida dintre Begu 33 ani, 161 WTA) si Dodin 27 ani, 73 WTA) a durat doar 26 de minute. Frantuzoaica a inceput .

Sorana Cirstea, in turul trei la WTA Roma Set castigat la zero

Sorana Cirstea a debutat cum nu se putea mai bine la turneul WTA de la Roma, unde a invins-o in turul al doilea pe ceha Brenda Fruhvirtova 102 WTA), scor 7-5, 6-0.

WTA Roma: Jaqueline Cristian, calificare spectaculoasa in turul al treilea Romanca pierduse primul set

Jaqueline Cristian a reusit calificarea in turul al treilea al turneului WTA 1000 de la Roma, dupa meciul castigat in trei seturi in fata rusoaicei Elina Avanesyan 72 WTA), scor 5-7, 6-2, 6-2.

Irina Begu, calificata in turul secund la Roma, dupa un meci intins pe doua zile

Irina Begu s-a calificat in runda a doua a turneului WTA 1. 000 de la Roma, dupa ce a invins-o joi pe spaniola de origine slovaca Rebeka Masarova cu 5-7, 6-3, 6-4. intrerupta miercuri seara din cauza ploii, la 1-1 la seturi, partida s-a reluat astazi. Masarova 24 ani, 104 WTA) a castigat primul set cu .

WTA Roma: Favorita eliminata in turul doi de o tripla castigatoare de Grand Slam - Set pierdut cu 6-0

Veronika Kudermetova a fost eliminata in turul doi la WTA Roma, fiind invinsa in doua seturi de Angelique Kerber, scor 6-3, 6-0.

WTA Madrid: Favorita eliminata in sferturi, dupa un set castigat cu 6-0

Madison Keys a reusit marti calificarea in semifinalele turneului WTA 1000 de la Madrid, dupa ce a invins-o pe tunisiana Ons Jabeur 9 WTA), scor 0-6, 7-5, 6-1.

Lidera mondiala, in semifinale la WTA Madrid dupa ce a revenit de la 0-1 la seturi

Beatriz Haddad Maia i-a furat liderei mondiale primul set la actuala editie a WTA Madrid, Iga Swiatek fiind nevoita sa revina de la 0-1 pentru a obtine o calificare muncita in semifinalele de la Caja Magica 4-6, 6-0, 6-2).

WTA Madrid: Campioana de Grand Slam, eliminata in optimi - Set pierdut cu 6-0

Ons Jabeur a avut parte de un sezon dificil, dar pare ca si-a regasit forma la turneul WTA 1000 de la Madrid. Sportiva din Tunisia s-a calificat in sferturi, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Jelena Ostapenko.

actualitate, 01:06