01:06

Seturi Scor

Alexander Zverev, campion la Foro Italico

Germanul Alexander Zverev a castigat pentru a doua oara in cariera turneul ATP Masters 1. 000 de la Roma, dupa ce l-a invins in finala pe chilianul Nicolas Jarry, in doua seturi, scor 6-4, 7-5. Zverev a obtinut al 22-lea titlu din cariera si primul de categoria Masters 1. 000 dupa aproape trei ani, cu o saptamana .

Iga Swiatek, campioana la Foro Italico. Poloneza a realizat dubla Madrid Roma

Poloneza Iga Swiatek, liderul clasamentului mondial feminin, si-a adjudecat al 21-lea titlu al carierei, dupa ce s-a impus in finala turneului WTA de la Roma, in doua seturi, scor 6-2, 6-3, in fata belarusei Arina Sabalenka. Spre deosebire de finala turneului de la Madrid, cand meciul dintre cele doua rivale a fost unul mult mai .

VIDEO Aryna Sabalenka, in finala WTA Roma - A eliminat cea mai in forma jucatoare din circuit

Aryna Sabalenka a obtinut calificarea in finala turneului WTA 1000 de la Roma, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Danielle Collins, scor 7-5, 6-2.

Favoritul numarul sase, eliminat in sferturi la ATP Roma - Tabloul complet al semifinalelor

Stefanos Tsitsipas a fost eliminat in sferturile turneului ATP de la Roma, dupa ce a fost invins in trei seturi de Nicolas Jarry, scor 6-3, 5-7, 4-6.

Iga Swiatek, prima finalista de la WTA Roma - A eliminat campioana de la US Open

Iga Swiatek a obtinut calificarea in finala turneului WTA de la Roma, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Coco Gauff, scor 6-4, 6-3.

Favoritul numarul sapte, eliminat in sferturile ATP Roma

Hubert Hurkacz a fost eliminat in sferturile turneului ATP de la Roma, dupa ce a fost invins in trei seturi de Tommy Paul, scor 5-7, 6-3, 3-6.

Alexander Zverev, calificare in semifinalele ATP Roma

Alexander Zverev a obtinut calificarea in semifinalele turneului ATP de la Roma, dupa ce l-a invins in doua seturi pe Taylor Fritz, scor 6-4, 6-3.

Cea mai in forma jucatoare din circuitul WTA, calificare in semifinalele WTA Roma

Danielle Collins a obtinut calificarea in semifinalele turneului WTA de la Roma, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Victoria Azarenka, scor 6-4, 6-3.

Anca Todoni, in optimi la turneul ITF de la Madrid

Anca Alexia Todoni a obtinut calificarea in optimile turneului ITF de la Madrid, dupa ce a invins-o in trei seturi pe Julia Riera, scor 7-5, 5-7, 6-3.

Primul semifinalist de la ATP Roma

Alejandro Tabilo s-a calificat in semifinalele turneului ATP de la Roma, dupa ce l-a invins in doua seturi pe Zhizhen Zhang, scor 6-3, 6-4.

Aryna Sabalenka, calificare la pas in semifinalele WTA Roma

Aryna Sabalenka a obtinut calificarea in semifinalele turneului WTA de la Roma, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Jelena Ostapenko, scor 6-2, 6-4.

Irina Bara, in optimile de finala ale turneului ITF de la Madrid

Romanca Irina Bara s-a calificat in optimile de finala ale turneului ITF de la Madrid, dupa ce a invins-o in doua seturi pe australianca Destanee Aiava, scor 6-3, 7-5. Bara 29 ani, 198 WTA) a avut nevoie de o ora si 39 de minute pentru a obtine victoria, la primul sau duel cu Aiava 24 .

Iga Swiatek, calificare in semifinale la WTA Roma dupa o noua victorie categorica

Iga Swiatek a obtinut calificarea in semifinalele turneului WTA de la Roma, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Madison Keys, scor 6-1, 6-3.

ATP Roma: Jucatorul care l-a eliminat pe Djokovic, in sferturi dupa ce a invins inca un cap de serie

Alejandro Tabilo s-a calificat marti in sferturile turneului ATP de la Roma, dupa ce l-a invins in doua seturi pe Karen Khachanov, scor 7-65), 7-610).

Al optulea favorit, eliminat in optimi la ATP Roma

Grigor Dimitrov a fost eliminat in optimile turneului ATP de la Roma, dupa ce a fost invins in trei seturi de Taylor Fritz, scor 2-6, 7-611), 1-6.

Irina Begu, invinsa categoric in optimi la WTA Roma Set pierdut cu 6-0

Irina Begu s-a oprit in optimile de finala ale turneului WTA 1000 de la Roma, invinsa de americanca Danielle Collins 15 WTA) in doar doua seturi, scor 6-0, 6-3.

Iga Swiatek, in sferturi la WTA Roma Victorie in fata triplei castigatoare de Grand Slam

Lidera mondiala si-a respectat statutul de favorita in optimile WTA Roma si a invins-o in doua seturi pe germana Angelique Kerber 331 WTA), scor 7-5, 6-3.

VIDEO Surpriza la ATP Roma - Campionul de la Madrid, eliminat in turul trei de locul 109 mondial

Aventura lui Andrey Rublev la turneul ATP Masters 1000 de la Roma s-a oprit in turul al treilea, sportivul din Rusia fiind invins in trei seturi de Alexandre Muller, scor 6-3, 3-6, 2-6.

VIDEO Multipla castigatoare de Grand Slam, eliminata in optimi la WTA Roma

Naomi Osaka a fost eliminata in optimile turneului WTA de la Roma, dupa ce a fost invinsa in doua seturi de Qinwen Zheng, scor 6-2, 6-4.

Adversara dificila pentru Irina Begu in optimile de la WTA Roma - Tabloul complet

Danielle Collins a obtinut calificarea in optimile turneului WTA de la Roma, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Caroline Garcia, scor 6-3, 6-3.

actualitate, 01:06