20:00

Sferturile Euro

Prima finalista: Spania - Franta 2-1

Spania s-a calificat in finala Euro 2024. Cea mai constanta echipa a turneului, practicand un fotbal placut, Spania merita acest ultim act. Spania si Franta au reusit sa sterga in prima repriza impresia mai putin placuta lasata de sferturile de finala foarte inchise. Au respectat fotbalul si spectatorii si acest lucru nu putea sa nu fie remarcat.

Politia germana a retinut 54 de persoane dupa incidentele de la meciul Olanda - Turcia

Politia germana a retinut 54 de persoane si a demarat 64 de anchete penale in legatura cu incidentele care au avut loc la Berlin, cu ocazia meciului Olanda - Turcia 2-1), din sferturile de finala ale Campionatului European de fotbal - EURO 2024, informeaza DPA.

Cu girul lui Erdogan, fanii turci au facut semnul extremist al Lupilor gri, pentru care Demiral a fost suspendat

Olanda a trecut de nationala Semilunei in sferturile Euro 2024.

Tricolorii au transmis un mesaj emotionant, in ziua in care trebuiau sa joace in sferturi la EURO 2024: Ne e dor de voi!

Echipa nationala a publicat pe pagina oficiala de Facebook un mesaj de multumire catre suporteri, sambata, in ziua in care tricolorii ar fi jucat in sferturile Euro 2024 daca s-ar fi calificat.

Nationala de fotbal a Romaniei, nou mesaj de multumire pentru suporteri: Ne e dor de voi, de iubirea voastra. Voi ati luat medalia de aur la acest EURO, ati fost fantastici! (FOTO)

Echipa nationala de fotbal a Romaniei a transmis un nou mesaj de multumire suporterilor sambata, in ziua in care ar fi jucat in sferturile EURO 2024 daca se califica. Nationala Romaniei, nou mesaj de multumire suporterilor .

Asa am trait Anglia - Elvetia

Am transmislive text in aceasta pagina meciul Anglia - Elvetia din sferturile de finala la EURO 2024, sambata seara, de la ora 19:00.

Controversa: A fost un penalty pentru Germania, contra Spaniei?

Reluarile tv de la meciul Germania - Spania din sferturile de finala ale EURO 2024 au aratat la scorul de 1-1 faptul ca unul dintre jucatorii iberici a oprit mingea in careul gazdelor. Balonul se ducea spre poarta, dar arbitrul nici macar nu a apelat la arbitrajul video.

incep sferturile de finala la Euro 2024: Programul complet al meciurilor

Germania, Spania, Elvetia, Anglia, Franta, Olanda, Turcia si Portugalia sunt echipele care au trecut de optimi, asigurandu-si locul in sferturile de finala de la Euro 2024. Sferturile de finala ale Campionatului European de fotbal incep vineri, cand se joaca meciurile Spania Germania si Portugalia Franta. Programul complet al meciurilor din sferturile de finala .

Merih Demiral a fost suspendat doua meciuri

Fundasul turc Merih Demiral a fost suspendat doua meciuri pentru ca a facut semnul Lupilor Gri, o organizatie ultranationalista turca, atunci cand a sarbatorit al doilea sau gol impotriva Austriei 2-1) in optimi de finala ale Euro- 2008. El va rata meciul din sferturile de finala cu Olanda.

Deciziile UEFA in cazurile Bellingham si Demiral. Cum se pedepseste un gest obscen fata de unul politic

Azi au loc primele meciuri din sferturile Euro 2024.

Sferturile EURO 2024 propun doua finale in partea de sus a tabloului

Faza sferturilor de finala la EURO 2024 debuteaza, vineri, 5 iulie, cu doua meciuri care oricand pot fi meciurile pentru titlu la orice turneu major. Spania Germania deschide sferturile de la ora 19:00, iar ziua va fi completata de Portugalia Franta de la 22:00, o reeditare a finalei Campionatului European din 2016.

UEFA a luat decizia in cazul lui Istvan Kovacs: Cel mai bine cotat arbitru roman nu a fost delegat nici in sferturile EURO 2024

Istvan Kovacs 39 de ani), cel mai bine cotat arbitru roman, nu a fost delegat de UEFA nici in sferturile EURO 2024, dupa ce forul continental a luat decizia si in privinta optimilor, potrivit digisport. ro. Pe site-ul UEFA au aparut toti cei patru arbitri care au primit meciuri in sferturi, dupa cum urmeaza: .

Istvan Kovacs, sarit si la sferturile Euro 2024. Ce se intampla cu neamtul care ne-a ars la meciul cu Olanda

Romanul a condus doar doua meciuri la turneul final.

Mii de euro pentru un loc la derby-ul din sferturile EURO 2024. Cat se cere pe un bilet la Spania Germania

Spania Germania, derby-ul din sferturile EURO 2024, se va desfasura pe MHP Arena din Stuttgart, iar fanii sunt dispusi sa plateasca sume uriase pentru a fi martori la aceasta partida istorica. Interesul pentru biletele de la aceasta faza a turneului a depasit toate asteptarile, reflectand importanta si popularitatea acestui duel intre doua puteri ale .

Fostul mare kickboxer Remy Bonjasky a furat microfonul PRO TV. Ce mesaj a transmis

Romania a fost invinsa de Olanda in sferturile EURO 2024, dar tricolorii au plecat cu capul sus! in timpul transmisiunii studio-ului EURO 2024 de la PRO TV, reporterul Constantin Toma, aflat la Munchen, a avut parte de o surpriza inedita. Printre fanii romani prezenti in jurul sau s-a strecurat nimeni altul decat Remy Bonjasky, legendarul .

Turcia s-a calificat in sferturile de finala la Euro 2024, dupa victoria cu Austria

Selectionata Turciei s-a calificat in sferturile de finala ale Campionatului European de fotbal - EURO 2024, gazduit de Germania, dupa ce a invins echipa Austriei cu scorul de 2-1 1-0), marti seara, pe Leipzig St.

Ce le-a transmis Tudor Chirila tricolorilor, dupa eliminarea Romaniei de la Euro 2024: Au redat speranta unei tari obosite de anihilarea ei

Romania, final de poveste la EURO 2024. Tricolorii au ratat calificarea in sferturile turneului final dupa ce au fost invinsi de Olanda cu scorul de 3-0. Tudor Chirila a reactionat dupa meci si a transmis un mesaj jucatorilor pregatiti de Edi Iordanescu. Ce a spus artistul? Mesajul lui Tudor Chirila Romania a fost eliminata de .

Cody Gakpo, marcatorul primului gol din meciul Romania Olanda: Kinetoterapeutul mi-a spus ieri ca voi marca primul gol

Nationala Romaniei a pierdut marti seara meciul cu Olanda, din optimile de finala, cu scorul 3-0. Tricolorii au parasit astfel Campionatul European de fotbal EURO 2024, gazduit de Germania. Olanda s-a calificat in sferturile de finala Meciul a fost decis de reusite lui Gakpo 20) si Malen 83 si 90+3). Atacantul olandez, Cody Gakpo, a vorbit cu BBC dupa meci: Cred ca am facut un joc bun si sunt foarte multumit. A fost un pas bun in directia buna.

A inceput meciul Romania-Olanda, peste 25.000 de romani, in tribune! Ianis Hagi s-a accidentat la cap in minutul 3 (GALERIE FOTO)

A inceput meciul Romania-Olanda. Olanda a avut lovitura de start. Meciul se desfasoara la Munchen, iar echipa castigatoare va ajunge in sferturile Euro 2024. Ianis a suferit o lovitura la cap in timpul meciului .

Romania Olanda 0-3. Tricolorii eliminati de la EURO 2024. Portocala mecanica se califica in sferturile campionatului european

actualitate, 20:00