15:30

Slovacia Meci

Anglia elimina Slovacia dupa un meci de 120 de minute, cu gol egalizator marcat in minutul 90+5 la prima minge pe poarta

Echipa Angliei s-a calificat in sferturile de finala la EURO 2024, dupa ce a trecut de Slovacia, cu 2-1, la capatul unui meci care a avut nevoie de prelungiri. Anglia a egalat prin Jude Bellingham in minutul 90+5 la primul lor sut pe poarta din meci, iar in debutul prelungirilor Harry Kane a marcat golul care a adus victoria Albionului. Asa am trait Anglia Slovacia .

Euro 2024: Anglia Slovacia 2-1. Three Lions i-au batut de le-au mers fulgii soimilor slovaci

Surpriza uriasa in primul meci din optimile EURO 2024. Campioana europeana en-titre a fost eliminata

Detinatoarea titlului european, Italia, a fost eliminata in primul meci din optimile Campionatului European. Elvetia a provocat marea surpriza si a invins favorita Italia. Elvetia se va bate pentru un loc in semifinale cu invingatoarea din meciul Anglia-Slovacia.

Veste tragica pentru familia Iordanescu, chiar inainte de Romania Olanda

Edi Iordanescu traverseaza momente grele in Germania, dupa ce o persoana draga din familie a decedat imediat dupa meciul Romania Slovacia. Nationala Romaniei a remizat in ultimul meci din Grupa E la EURO 2024 si s-a calificat de pe primul loc in optimile de finala, unde va intalni Olanda marti, 2 iulie, de la .

Un jurnalist olandez l-a facut praf pe Radu Dragusin. Nu a reusit nimic sezonul trecut

Radu Dragusin este cel mai valoros jucator roman, fiind titular si integralist in toate cele trei meciuri din grupe, cu Ucraina 3-0), cu Belgia 0-2) si cu Slovacia 1-1). Echipa nationala a Romaniei se pregateste de primul meci in optimile de finala, unde va intalni Olanda pe Allianz Arena din Munchen, pe 2 iulie, de la ora 19:00.

Cat costa biletele, cazarea si transportul pentru a merge la meciul Romania-Olanda. Zborurile de linie catre Munchen, mai scumpe ca niciodata

Bucurie mare in Romania cum n-a mai fost de 25 de ani. Echipa nationala s-a calificat in optimile de finala de la Euro 2024, meci pe care il va disputa cu Olanda. Generatia de Suflet a facut performanta, ieri seara, iar suporterii din toata tara au cantat si au dansat dupa reusita Romaniei cu Slovacia. Cat costa zborul catre Munchen cu o zi inainte de meci .

Presa germana: Prea frumos pentru a fi fost blat!

A fost un meci asteptat cu suspiciuni, pe care Romania si Slovacia le-au spulberat de teren. Asa a vazut presa germana jocul de miercuri seara de la Frankfurt. Suporterii romani, revelatia acestui turneu.

Presa olandeza prefateaza duelul cu Romania: Fara stele adevarate

Presa din Olanda incepe sa iti faca temele despre adversara din optimile de finala ale EURO 2024, Romania. Tricolorii au reusit un rezultat de egalitate cu Slovacia pentru a mai trai cel putin o zi de meci la turneul final din Germania. Cei de la Telegraaf au scris un articol echilibrat si corect despre actuala echipa a tricolorilor.

Mii de bucuresteni au iesit la Universitate sa se bucure de calificarea Romaniei in optimile Euro 2024: Ajungem in finala

Slovacia Romania, ultimul meci al Tricolorilor in Grupa E la Euro 2024, a fost decisiv pentru calificarea in optimile Campionatului European de Fotbal, iar bucurestenii au iesit sa sarbatoreasca evenimentul in centrul Capitalei. Romanii se bucura de succesul Generatiei de suflet ca pe vremea victoriilor Generatiei de aur .

Marcatorul unicului gol al tricolorilor din meciul cu Slovacia, Razvan Marin, dupa meci: Am facut milioane de romani fericiti

Romania a remizat in ultimul meci din grupele EURO 2024, cu Slovacia, scor 1-1, si a castigat Grupa E. in optimile de finala ale Campionatului European, tricolorii se pot duela cu Olanda sau Slovenia, echipele care au incheiat pe locul trei. Razvan Marin ca urmatorul meci va fi cu totul altceva .

Reactiile tricolorilor la cald dupa meciul cu Slovacia

Romania s-a calificat in optimile de finala la EURO 2024 dupa 1-1 cu Slovacia in ultimul meci din Grupa E.

Romania termina grupa pe locul 1, dupa 1-1 cu Slovacia. Tricolorii, sustinuti zgomotos de fani. Nita, genial. Razvan Marin a dat golul care ne duce in optimile Euro 2024

Slovacia Romania, ultimul meci al Tricolorilor in Grupa E la Euro 2024, a inceput la ora 19:00, la Frankfurt. Partida a fost decisiva pentru calificarea in optimile Campionatului European de Fotbal. Imnul Romaniei s-a auzit puternic pe stadionul din Frankfurt De Ziua Drapelului National, in Romania, la Frankfurt peste 35. 000 de fani Tricolori au cantat Desteapta-te, Romane! si Romania, Romania!.

Romania Slovacia, calificare furtunoasa: suntem in optimi si stim cand jucam urmatorul meci

Nationala Romaniei a castigat grupa E de la Euro 2024, dupa un meci sufocant.

EURO 2024: Romania - Slovacia. Calificare istorica pentru Generatia de suflet

Romania reuseste prima calificare in optimile unui turneu final de Campionat European dupa 24 de ani. Nationala antrenata de Edward Iordanescu a remizat cu Slovenia in ultimul meci din Grupa E pentru a trece in faza urmatoare a competitiei, unde ar.

Marcel Ciolacu, huiduit de suporterii romani pe strazile din Frankfurt Premierul a mers iar in Germania, pentru meciul Slovacia Romania (VIDEO, FOTO)

Presedintele PSD, premierul Marcel Ciolacu, a ajuns iar in Germania, sa vada din tribune si meciul cu Slovacia. El a asistat si la prima partida a tricolorilor de la EURO 2024, cea disputata cu Ucraina si incheiata cu o victorie. Ciolacu a postat pe Facebook mai multe imagini cu el si suporterii, fotografii facute inainte de meci pe strazile din Frankfurt. Dar inregistrari video tot de acolo arata ca oamenii n-au fost tocmai entuziasmati sa-l vada.

EURO 2024: Echipa de start a Romaniei in meciul cu Slovacia. Ianis Hagi e titular

Romania intalneste Slovacia miercuri, de la ora 19. 00, in ultimul meci al nationalei nostre din grupa E de la EURO 2024. Tricolorii sunt pe primul loc in grupa dupa ce au invins Ucraina, 3-0, si au pierdut cu Belgia, 0-2.

Degeaba ai antrenori buni daca n-ai baza de selectie. Mesajul lui Dan Negru inainte de meciul Romania Slovacia de la EURO 2024

In doar cateva ore va avea loc ultimul meci al tricolorilor din Grupa E de la Euro 2024, impotriva Slovaciei. Rezultatul acestui meci va decide daca nationala noastra va merge mai departe in cursa catre trofeul Euro. Mesajul lui Dan Negru inainte de meciul Romaniei Slovacia Romania va avea loc astazi, 26 iunie, incepand .

Romania Slovacia, de Ziua Drapelului: mesajul tricolorilor pentru fani, insotit de imagini superbe FOTO

La Frankfurt, de la ora 19. 00 Pro TV), se va juca un meci special intr-o zi speciala pentru noi.

Calificare istorica in optimile Euro 2024. Romania castiga grupa E, dupa 1-1 cu Slovacia

Selectionata Romaniei s-a calificat in optimile de finala ale Campionatului European de fotbal - EURO 2024, gazduit de Germania, din postura de castigatoare a Grupei E, dupa 1-1cu Slovacia, miercuri seara, pe Frankfurt Arena. in celalalat meci al grupei,.

Romania Slovacia, livetext si livestream: mesajul lui Edward Iordanescu inaintea unui meci colosal

La Frankfurt, de la ora 19. 00 Pro TV si VOYO), Romania si Slovacia pot merge impreuna in optimile Euro 2024.

actualitate, 15:30