00:08

JO Soci: Kamil Stoch (Polonia), campion olimpic la sarituri cu schiurile de pe trambulina normala

Polonezul Kamil Stoch a castigat, in cursul zilei de duminica, medalia de aur in proba de sarituri cu schiurile de pe trambulina normala de la Jocurile Olimpice de iarna de la Soci. continuă pe Hotnews

JO Soci: Sorin Iulian Patea, eliminat in calificarile de la sarituri cu schiurile - trambulina normala

Sportivul roman Sorin Iulian Patea s-a clasat, sambata, pe locul 45 in calificarile probei de sarituri cu schiurile de la trambulina normala, la Jocurile Olimpice de iarna de la Soci Rusia).

Un american, primul campion olimpic de la Soci.

Primul campion olimpic la Soci este americanul Sage Kotsenburg, in proba de slopestyle, din cadrul concursului de snowboard, desfasurat azi, anunta Agerpres. Americanul a obtinut titlul acumuland in concurs 93,50 puncte.

JO 2014: Thomas Morgenstern va putea concura la Soci

Thomas Morgenstern, triplu campion olimpic la sarituri cu schiurile, care s-a accidentat in luna ianuarie, in timpul unui antrenament, va putea sa concureze la Jocurile Olimpice de la Soci, a anuntat antrenorul schiorului, informeaza AFP.

JO Soci, schi alpin: Matthias Mayer, campion olimpic in proba regina - Ioan Achiriloaie, locul 46; Bode Miller, doar pe opt

Romanul Ioan Valeriu Achiriloaie a ocupat locul 46 in proba de coborare din cadrul concursului de schi alpin la Jocurile Olimpice de la Soci. Aurul olimpic i-a revenit austriacului Matthias Mayer. Bode Miller a ocupat doar locul opt.

JO Soci 2014, patinaj viteza: Sven Kramer, campion olimpic pentru a doua oara consecutiv

Sven Kramer a castigat, in cursul zilei de sambata, pentru a doua oara consecutiv titlul olimpic in proba de 5000 de metri la patinaj viteza. Sportivul olandez a castigat aurul la Vancouver 2010) si a reusit sa repete performanta si la Soci.

JO Soci 2014: Elvetianul Dario Cologna, campion olimpic la schiatlon - Paul Pepene, locul 48

Elvetianul Dario Cologna a cucerit medalia de aur in proba de schiatlon 30 km 15 km clasic si 15 km liber) din cadrul concursului de schi fond de la Jocurile Olimpice de la Soci, duminica la Complexul Laura, in timp ce reprezentantul Romaniei, Paul Constantin Pepene, a ocupat locul 48 din 68 de concurenti, la 5 min. 20 sec. 8/10 de invingator, informeaza Agerpres.

actualitate, 00:08