Statele Unite au testat cu succes un sistem antiracheta, deasupra Oceanului Pacific, anunta Departamentul Apararii. Sistemul Terestru de Interceptare GMD), construit de compania Boeing, a costat 40 de miliarde de. continuă pe B1

SUA au testat cu succes un sistem antiracheta, deasupra Oceanului Pacific, anunta Departamentul Apararii .

Statele Unite avertizeaza ca nu vor accepta prezenta militarilor rusi in Ucraina

Statele Unite nu vor accepta prezenta trupelor ruse in regiuni din estul Ucrainei, avertizeaza presedintia americana, citata de AFP.

Statele Unite au cerut Egiptului sa-i gratieze pe jurnalistii postului Al-Jazeera

Statele Unite au cerut luni Egiptului sa-i gratieze sau sa comute pedepsele celor trei jurnalisti ai postului Al-Jazeera condamnati la sentinte intre sapte si zece ani de inchisoare. indemnam Guvernul.

Ministrul de Externe al Poloniei, intr-o inregistrate: Alianta cu Statele Unite nu valoreaza nimic

Alianta cu Statele Unite nu valoreaza nimic si ramane daunatoare Poloniei, sunt afirmatii ale ministrul de Externe Radoslaw Sikorski, potrivit saptamanalului Wprost, aflat la originea unui scandal privind interceptari ilegale si care a publicat duminica noi fragmente, informeaza AFP.

Portugalia obtine o remiza cu Statele Unite, scor 2-2, printr-un gol marcat in al cincilea minut al prelungirilor

Portugalia continua sa spere la calificarea in optimile de finala ale Cupei Mondiale datorita unui gol marcat de Silvestre Varela in al cincilea minute de prelungire al meciului cu Statele Unite. Pe Arena Amazonia.

actualitate, 08:15