01:06

Tamara Zidansek

Finala romaneasca la WTA Iasi - Irina Begu, victorie in fata unei semifinaliste de Grand Slam

Irina Begu si-a respectat statutul de principala favorita a turneului WTA 125 de la Iasi si s-a calificat in finala dupa ce a invins-o pe Tamara Zidansek.

WTA Iasi Open: Andreea Prisacariu vs Tamara Zidansek - Romanca, outsider in fata favoritei nr. 6

Andreea Prisacariu - Tamara Zidansek, meci contand pentru optimile de finala al turneului WTA 125 de la Iasi, este programat, miercuri, 19 iulie, si va fi transmis in direct de Digi Sport 2.

Semifinalista din 2021, invinsa in primul tur la Roland Garros

Tamara Zidansek a fost eliminata inca din runda inaugurala la Roland Garros. Jucatoarea din Slovenia a fost invinsa in doua seturi de Qinwen Zheng favorita numarul 19), scor 6-3, 6-1.

Romania, invinsa de Slovenia in barajul pentru Billie Jean King Cup. Tricolorele conduceau cu 2-0 dupa prima zi

Romania a fost invinsa de Slovenia, in acest weekend, la Koper, in barajul pentru calificarea la turneul final al Billie Jean King Cup. Confruntarea a fost transata duminica, cand Monica Niculescu si Irina Bara au pierdut partida de dublu cu Kaja Juvan si Tamara Zidansek.

Billie Jean King Cup: Slovenia reduce din diferenta contra Romaniei

Romania a cedat primul meci contra Sloveniei in duelul din Billie Jean King Cup fosta FedCup), dupa ce Ana Bogdan a fost invinsa de Tamara Zidansek. Tricolorele conduc acum cu 2-1 la general.

Ana Bogdan, invinsa de Tamara Zidansek dupa ce a condus cu 5-2 in decisiv!

Slovenia a redus din diferenta in meciul cu Romania din barajul pentru calificarea la turneul final in Billie Jean King Cup de la Koper.

Jaqueline Cristian, victorie cu o semifinalista de Grand Slam: Slovenia - Romania 0-2

Dupa ce mai devreme Ana Bogdan a trecut de Kaja Juvan 3-6, 6-3, 6-4), Jaqueline Cristian a adus a doua victorie a Romaniei in duelul cu Slovenia la Billie Jean King Cup fosta FedCup). Aceasta a invins-o pe Tamara Zidansek in doua seturi, scor 6-1, 4-6, 6-3.

Jaqueline Cristian a adus al doilea punct pentru Romania in meciul cu Slovenia

Echipa feminina de tenis a Romaniei conduce Slovenia cu 2-0, dupa ce Jaqueline Cristian a invins-o pe Tamara Zidansek cu scorul de 6-1, 4-6, 6-3, vineri, la Koper, in calificarile pentru turneul final al competitiei Billie Jean King Cup.

Jaqueline Cristian a invins o semifinalista de Grand Slam la ITF Trnava

Jaqueline Cristian s-a impus in sferturile de finala ale turneului ITF Trnava Slovacia), in fata fostei semifinaliste de Grand Slam, Tamara Zidansek, a sasea favorita.

Jaqueline Cristian, victorie in fata unei semifinaliste de Grand Slam

Jaqueline Cristian s-a calificat in sferturile turneului ITF W60 de la Aitenkirchen Germania), dupa ce a invins-o pe slovena Tamara Zidansek locul 118 mondial, principala favorita).

Thailanda Open: Semifinalista de Grand Slam, invinsa categoric in sferturi (Rezultatele zilei)

Semifinalista in 2021 la Roland Garros, Tamara Zidansek nu a mai gasit in ultima perioada calea spre succes, iar vineri a fost invinsa categoric in sferturile Thailanda Open, turneu de categorie WTA 250.

WTA Portoroz: Ana Bogdan, in sferturi dupa ce a eliminat o semifinalista de Grand Slam

Ana Bogdan a facut pasul spre sferturile turneului WTA de la Portoroz de categorie 250), jucatoarea noastra trecand miercuri de Tamara Zidansek, semifinalista la Roland Garros la editia din 2021, scor 6-1, 6-75), 6-1.

Simona Halep, in sferturi la Bad Homburg. Cu cine joaca si la ce ora incepe partida

Simona Halep, in sferturi la Bad Homburg. Jucatoarea din Constanta a reusit o victorie clara in meciul din optimi, contra slovenei Tamara Zidansek 24 de ani, 58 WTA), scor 6-0. Romanca va primi 5. 200 de euro pentru aceasta performanta. Simona Halep joaca astazi, in sferturile de finala, impotriva unei sportive cu care ceva in .

Prima reactie a Simonei Halep dupa calificarea in sferturi la WTA Bad Homburg

Simona Halep a avut nevoie de doar 66 de minute pentru a trece de Tamara Zidansek, scor 6-0, 6-3. Dupa meciul din optimile turneului de la Bad Homburg, sportiva noastra s-a declarat multumita de evolutia sa si a vorbit despre ce o asteapta in sferturi.

Simona Halep, adversara dificila in sferturile WTA Bad Homburg - Cand va avea loc meciul

Simona Halep a trecut fara probleme de Tamara Zidansek, dar in sferturile turneului WTA 250 de la Bad Homburg va avea parte de o adversara mult mai dificila.

Simona Halep s-a calificat in sferturi la Bad Homburg dupa ce a invins-o pe Tamara Zidansek. Cine e urmatoarea adversara

Simona Halep 19 WTA) s-a calificat in sferturile turneului pe iarba de la Bad Homburg. Ea a invins-o pe Tamara Zidansek 58 WTA), iar urmatoarea partida va fi contra amaricancei Amanda Anisimova 25 WTA). Halep, inca o victorie la Bad Homburg .

Simona Halep, calificare lejera in sferturile de la WTA Bad Homburg

Simona Halep a avut o evolutie convingatoare in meciul cu slovena Tamara Zidansek a avut emotii doar in primele gameuri ale setului secund) si s-a impus dupa doar 66 de minute de joc, scor 6-0, 6-3. Gratie acestui succes, fosta lidera mondiala s-a calificat in sferturile turneului WTA 250 de la Bad Homburg.

Adversara Simonei Halep din optimile WTA Bad Homburg si ora de start a partidei

Calificata in optimi la WTA Bad Homburg dupa un meci dificil cu Katerina Siniakova victorie in trei seturi), Simona Halep o va intalni in premiera pe slovena Tamara Zidansek, partida urmand sa aiba loc miercuri, 22 iunie.

Simona Halep, victorie in primul tur al turneului de la Bad Homburg

Simona Halep 19 WTA) a invins-o pe Katerina Siniakova 63 WTA), scor 4-6, 6-3, 6-4, in primul tur al turneului pe iarba de la Bad Homburg. Romanca o va infrunta in turul secund pe slovena Tamara Zidansek 58 WTA). Ea a trecut in runda inaugurala de Yuliya Hatouka 214 WTA) din Belarus, scor 2-6, 6-1, 6-4.

Irina Begu s-a calificat in optimile de finala de la Roland Garros

Irina Begu 31 de ani, 63 WTA) a invins-o pe frantuzoiaca Leolia Jeanjean 26 de ani, 227 WTA) cu scorul de 6-1 6-4 si s-a calificat in optimile de finala de la Roland Garros. Romanca va juca mai departe cu Jessica Pegula 11 WTA) sau Tamara Zidansek 25 WTA). Irina Begu este singura reprezentanta a .

actualitate, 01:06