12:00

United Liverpool

Liverpool, inca un pas gresit in lupta pentru titlu in Premier League

Liverpool a facut un nou pas gresit in Premier League si a remizat pe terenul celor de la West Ham United, scor 2-2, in primul meci al etapei cu numarul 35.

Premier League: Remiza spectaculoasa intre Manchester United si Liverpool

Derbiul etapei cu numarul 32 din Premier League intre Manchester United si Liverpool s-a terminat cu scorul de 2-2, dupa un meci cu multe faze de poarta. Formatia Jurgen Klopp rateaza revenirea pe primul loc al clasamentului.

Remiza pe Teatrul Viselor in Derby-ul Angliei

Echipele Manchester United si Liverpool au remizat, scor 2-2, duminica, intr-un meci din etapa a 32-a in Premier League.

Premier League: Manchester United vs Liverpool - Spectacol de gala pe Teatrul Viselor

Manchester United - Liverpool, meci contand pentru etapa a 32-a din campionatul Angliei, este programat, duminica, 7 aprilie, de la ora 17:30, pe Old Trafford, si va fi transmis in direct de Digi Sport 1, Orange Sport 1 si Prima Sport 1.

Liderul din Premier League merge pe Teatrul Viselor pentru a continua cursa spre titlu. Produce United surpriza?

Marile rivale din fotbalul englez Manchester United si FC Liverpool se infrunta, duminica, 7 aprilie, pe Old Trafford, intr-un meci din etapa a 32-a in Premier League.

VIDEO Liverpool invinge ultima clasata si revine in fruntea clasamentului din Premier League

Liverpool este iar lider in Premier League, dupa ce s-a impus in fata echipei Sheffield United, scor 3-1, intr-un meci disputat pe Anfield, joi, in etapa cu numarul 31.

Chelsea si Manchester United, calificare dramatica in semifinalele Cupei Angliei

Cea mai veche competitie fotbalistica din lume si-a aflat duminica semifinalistele din acest sezon. Liverpool a pierdut dramatic, dupa un meci nebun cu Manchester United.

Thriller cu sapte goluri intre Manchester United si Liverpool in Cupa Angliei

Condusa de doua ori pe teren propriu, Manchester United a trimis meciul cu Liverpool in prelungiri si a castigat in extremis, cu 4-3.

FA Cup: Manchester United vs Liverpool - Cormoranii, de neoprit!

Manchester United - Liverpool, meci contand pentru sferturile de finala din Cupa Angliei, este programat, duminica, 17 martie, de la ora 17:30, pe Old Trafford, si va fi transmis in direct de Pro Arena.

Europa League: Cu cine vor juca Liverpool si Leverkusen in sferturi

Tragerea la sorti a sferturilor din Europa League le-a adus fata-n fata pe Liverpool marea favorita la castigarea competitiei) si Atalanta. Lider autoritar in Bundesliga, Bayer Leverkusen va da peste West Ham United.

Calificare dramatica a Bayer Leverkusen in sferturile de finala ale Europa League. Meciul a fost decis in minutele de prelungiri ale reprizei a 2-a

Alaturi de Bayer Leverkusen s-au mai calificat in sferturi Benfica Lisabona, AC Milan, Olympique Marseille, West Ham United, Atalanta Bergamo, AS Roma si Liverpool.

Arsenal si recordul stabilit in deplasarea in care a marcat de sase ori

Arsenal a defilat in ultimul meci din Premier League si s-a impus cu scorul de 6-0 pe terenul celor de la Sheffield United. Tunarii s-au apropiat la doar doua puncte de liderul Liverpool.

Manchester City, victorioasa in marele derby cu United. Dubla lui Foden ii tine pe cetateni in coasta lui Liverpool

Manchester City s-a impus cu scorul de 3-1 in fata marii rivale Manchester United, pe teren propriu, in derby-ul etapei cu numarul 27 din Premier League. Manchester United a deschis pe Etihad Stadium in minutul 8, prin Marcus Rashford, insa cetatenii au egalat dupa pauza 56), prin Phil Foden, cel mai bun jucator al meciului, .

Premier League: Manchester City se impune in derby-ul cu United

Manchester City continua cursa de urmarire a lui Liverpool, dupa ce s-a impus duminica in fata rivalei Manchester United, scor 3-1, in etapa cu numarul 27 din Premier League.

Liverpool si Manchester United s-au calificat in optimile Cupei Angliei

Misiune usoara pentru Liverpool si Manchester United, care s-au impus duminica in saisprezecimile Cupei Angliei, in fata unor adversare din esaloanele inferioare.

Ploaie de goluri pe Anfield, in prima zi din 2024. FC Liverpool a invins-o pe Newcastle

FC Liverpool isi mentine pozitia de lider in Premier League dupa ce a obtinut o victorie clara in disputa de pe teren propriu cu Newcastle United, scor 4-2, intr-un meci contand pentru etapa a 20-a. Dupa o prima repriza alba, in care Mohamed Salah a ratat un penalty, cele doua echipe s-au descatusat in partea .

Premier League: infrangeri categorice pentru Arsenal si Tottenham Liverpool ramane lider

In ultima partida a etapei cu numarul 19 din Premier League, Arsenal Londra a ratat sansa de a reveni pe prima pozitie a clasamentului, dupa infrangerea categorica de pe teren propriu, 0-2 cu West Ham United.

Arsenal ramane lider in Premier League, dupa remiza din derby-ul cu Liverpool. O noua infrangere pentru Manchester United

Arsenal a ramas lider in Premier League dupa ce a terminat cu egalitate in derby-ul cu Liverpool, scor 1-1, in timp ce Manchester United a suferit o noua infrangere, de aceasta data in deplasarea de la West Ham, scor 2-0. Arsenal a deschis scorul dupa lovitura de cap a fundasului Gabriel in minutul 4. Mohamed .

Premier League nu se opreste: partide de top pentru Arsenal, Liverpool si Manchester United

Premier League nu ia pauza nici pe perioada Sarbatorilor de iarna, o traditie la care britanicii tin de decenii bune. Pentru britanici, aceste zile sunt si un motiv de sarbatoare fotbalistica, de care profita oameni din toate colturile lumii.

EFL Cup: Liverpool vs West Ham United - Cormoranii, favoriti pe Anfield

Liverpool - West Ham United, meci contand pentru sferturile de finala din Cupa Ligii Angliei, este programat, miercuri, 20 decembrie, de la ora 22:00, pe Anfield, si va fi transmis in direct de Digi Sport 2.

actualitate, 12:00