22:30

Verstappen Lewis

VIDEO Cum au reactionat Max Verstappen si Lewis Hamilton dupa prima victorie a lui Lando Norris in Formula 1

Lando Norris si-a indeplinit un vis pe circuitul de la Miami si a obtinut prima sa victorie in Formula 1. La finalul cursei, pilotul britanic al echipei McLaren a fost felicitat de campionii mondiali Max Verstappen Red Bull) si Lewis Hamilton Mercedes).

Formula 1: Max Verstappen, pole position in cursa sprint de la Miami - Rezultate dezamagitoare pentru Mercedes

Nu a fost loc de surprize in calificarile pentru cursa sprint de Formula 1 de la Miami, Max Verstappen stabilind cel mai bun timp 1:27. Dezamagirile zilei au venit din partea monoposturilor Mercedes: George Russell va pleca al 11-lea in cursa de sambata, iar Lewis Hamilton al 12-lea.

Formula 1: Max Verstappen, pole position in China - Dezastru pentru Lewis Hamilton

Max Verstappen campionul mondial en-titre) a fost cel mai rapid in calificarile pentru Marele Premiu de Formula 1 din China, pilotul olandez urmand sa plece de pe prima pozitie a grilei de start in cursa de duminica este al 100-lea pole din istorie pentru Red Bull).

Formula 1: Max Verstappen nu a prins podiumul in calificarile cursei sprint contand pentru MP al Chinei

Max Verstappen campionul mondial en-titre) va pleca de pe locul 4 in prima cursa sprint a sezonului din Formula 1, cea contand pentru Marele Premiu al Chinei. Cel mai bun timp a fost stabilit de Lando Norris McLaren), englezul fiind urmat de Lewis Hamilton Mercedes) si Fernando Alonso Aston Martin).

Pilotul favorit sa-i fie coechipier lui Max Verstappen la RedBull in 2025

Este agitatie mare pe piata transferurilor din Formula 1 dupa ce Lewis Hamilton a ales sa plece la Scuderia . S-a eliberat un loc important la Mercedes, dar speculatii exista si despre viitorul coechipier al lui Max Verstappen la RedBull.

Formula 1: Max Verstappen, pole-position in Australia - Dezamagire mare pentru Lewis Hamilton

Max Verstappen RedBull) a fost cel mai rapid in calificarile pentru Marele Premiu de Formula 1 din Australia, campionul mondial en-titre urmand sa plece din pole-position in cursa de duminica.

Formula 1: Pilotii Mercedes, pe primele locuri in a doua sesiune de antrenamente din Bahrain

A doua sesiune de antrenamente pentru Marele Premiu de Formula 1 din Bahrain a fost castigata de pilotul Mercedes, Lewis Hamilton. Olandezul Max Verstappen Red Bull) a terminat abia al saselea.

Clasamentul salariilor din Formula 1 |Banii pe care ii incaseaza anual campionul Verstappen

Olandezul Max Verstappen, campionul mondial en titre, si britanicul Lewis Hamiton domina clasamentul salariilor din Campionatul Mondial de Formula 1, a carui noua editie va debuta in acest weekend, cu Marele Premiu al Bahrainului de pe circuitul de la Sakhir.

Salarii in Formula 1: Cat primeste favoritul momentului, Max Verstappen

Olandezul Max Verstappen, campionul mondial en titre, si britanicul Lewis Hamiton domina clasamentul salariilor din Campionatul Mondial de Formula 1, a carui noua editie va debuta in acest weekend, cu Marele Premiu al Bahrainului de pe circuitul de la.

Max Verstappen si retragerea din Formula 1 - Olandezul are unele calcule deja facute

Domina cu autoritate lumea Formulei 1 de cateva sezoane, dar surprinde atunci cand vine vorba despre perioada in care se mai vede pilotand in Marele Circ. Max Vestappen spune ca se simte ca intr-un sac si ca nu crede ca va ajunge sa fie prezent pe circuite la varste inaintate precum Fernando Alonso sau Lewis Hamilton.

Formula 1: Max Verstappen, din nou la inaltime - Triumf lejer in Marele Premiu al Mexicului

Desi a castigat deja al treilea titlu mondial consecutiv, Max Verstappen a dominat cursa de la Mexico City si si-a surclasat inca o data rivalii. Podiumul a fost completat de Lewis Hamilton si Charles Leclerc.

Digisport: Lewis Hamilton a avut o solicitare nemaivazuta si a primit imediat replica de la cel mai inalt nivel

Lewis Hamilton 38 de ani) crede ca dominatia lui Max Verstappen 26 de ani), campion mondial in ultimii trei ani, dauneaza Formulei 1.

Formula 1: Carlos Sainz, invingator in Marele Premiu din Singapore - Max Verstappen nu este in top 3

Plecat din pole-position, Carlos Sainz a iesit invingator in Marele Premiu de Formula 1 din Singapore. Podiumul a fost completat de Lando Norris si Lewis Hamilton.

Verstappen castiga in Ungaria, Red Bull bate recordul lui McLaren vechi de 35 de ani

Max Verstappen a castigat duminica cea de-a 11-acursa din acest sezon, Marele Premiu al Ungariei, cu capitala la Bucuresti. Olandezul a plecat de pe locul al doilea pe grila, dar aflat la interior a beneficiat de puterea masinii sale si a trecut chiar de la start, pe linia dreapta, pe locul 1, depasindu-l pe Lewis Hamilton, aflat in pole.

Hamilton il bate pe Verstappen si obtine primul sau pole dupa 2021

Inger pentru Mercedes, Lewis Hamilton a obtinut primul sau pole position dupa 2021. Demonul a fost Russell, care a fost eliminat din Q1, spre exasperarea ljui Toto Wolff, seful Mercedes F1 cu origini in Romania. Calificarile au fost pentru Marele Premiu de Formula 1 ai Ungariei.

Max Verstappen a castigat Marele Premiu al Marii Britanii la Formula 1

Max Verstappena castigat duminica, 9 iulie, Marele Premiu al Marii Britanii, pe circuitul de la Silverstone. Pe podium au urcat si Lando Norris si Lewis Hamilton.

F1: Max Verstappen a castigat Marele Premiu al Marii Britanii

Pilotul olandez Max Verstappen s-a impus duminica in Marele Premiu al Marii Britanii, pe circuitul de la Silverstone. Podiumul a fost completat cu Lando Norris si Lewis Hamilton.

MP al Austriei: Max Verstappen, pole-position si in cursa sprint Probleme pentru Lewis Hamilton

Max Verstappen va porni de pe prima pozitie a grilei in cursa sprint din cadrul Marelui Premiu de Formula 1 al Austriei, pe circuitul de la Spielberg.

Campionul mondial starneste controverse - Pe cine vede mai bun dintre Hamilton si Alonso

Max Verstappen are deja un avantaj important in fruntea ierarhiei din Formula 1 dupa disputarea a sapte Mari Premii din sezonul 2023, iar pilotul olandez a vorbit despre rivalitatea dintre Lewis Hamilton si Fernando Alonso.

Formula 1: MP din SUA - Rezultat dezamagitor pentru Lewis Hamilton in a doua sesiune de antrenamente

Max Verstappen a fost cel mai rapid in cea de-a doua sesiune de antrenamente contand pentru Marele Premiu de Formula 1 de la Miami. Cu toate ca Mercedes spera intr-o apropiere fata de marii rivali la nivel de performanta, Lewis Hamilton s-a clasat doar pe sapte, la aproape o secunda in urma liderului.

actualitate, 22:30