18:30

VIDEO ATP Roma: Rafael Nadal, invins de Dominic Thiem in sferturi

Dominic Thiem, cap de serie numarul 8, a intrerupt seria lui Rafael Nadal de 17 victorii consecutive, eliminandu-l in sferturile turneului Masters de la Roma. Austriacul s-a impus in doua seturi, scor 6-4, 6-3, dupa o ora si 51 de minute. continuă pe Hotnews

VIDEO ATP Roma: Rafael Nadal, ultimul calificat in sferturi - Programul disputelor de vineri

Rafael Nadal cap de serie numarul patru) a fost ultimul jucator care a intregit tabloul sferturilor masters-ului de la Roma, dupa ce l-a invins in doua seturi, scor 6-3, 6-4, pe Jack Sock favorit 13). Intra in material pentru a vedea rezultatele complete de joi si programul disputelor de vineri.

ATP Roma: Alexander Zverev, in finala dupa ce l-a invins pe John Isner

Cap de serie numarul 16, Alexander Zverev este primul finalist al turneului Masters de la Roma, germanul invingaldu-l in trei seturi pe John Isner SUA, locul 24 ATP), scor 6-4, 6-7 5), 6-1.

ATP Roma: Perechea Mergea/Qureshi, eliminata in turul doi la Roma

Perechea Florin Mergea/Aisam-Ul-Haq Qureshi Romania/Pakistan) a fost eliminata, joi, in turul doi al probei de dublu din cadrul turneului de la Roma, dotat cu premii totale de 4. 775 de euro.

ATP Roma: Andy Murray, elminat inca diin turul doi de Fabio Fognini

Andy Murray 30 de ani), liderul mondial din clasamentul ATP, a parasit turneul Masters de la Roma, fiind eliminat de italianul Fabio Fognini in turul doi, potrivit gsp. ro. Liderul mondial a fost dominat autoritar de reprezentantul gazdelor, in fata caruia a pierdut in minimum de seturi, scor 2-6, 4-6, la capatul unui meci care a durat o ora si 35 de minute.

ATP Roma: Andy Murray, elminat inca din turul doi de Fabio Fognini

ATP Roma: Continua perioada slaba pentru Andy Murray - Eliminat de Fabio Fognini (Rezultatele zilei)

Liderul mondial a continuat si la Masters-ul de la Roma perioada mai putin fasta, Andy Murray parasind competitia din Capitala Italiei inca din turul al doilea. Fabio Fognini a fost cel care l-a trimis acasa pe britanic. Intra in material pentru a vedea rezultatele zilei de marti de la Roma.

VIDEO WTA Roma: Karolina Pliskova si Venus Williams, eliminate in sferturi (Programul semifinalelor)

Karolina Pliskova, favorita numarul doi, si americanca Venus Williams, cap de serie numarul 9, au fost eliminate in sferturile de finala ale turneului Premier 5 de la Roma. Jucatoarea din Cehia a fost invinsa de Elina Svitolina favorita opt), in timp ce Venus a cedat in fata spaniolei Garbine Muguruza cap de serie numarul trei).

actualitate, 18:30