13:30

VIDEO Meci emotionant in Cupa Asiei: Irak si Palestina, doua tari sfasiate de razboaie, s-au intalnit pe teren

Ultima zi din faza grupelor a adunat in tribunele stadionului din Canberra doua grupri de suporteri care, timp de 90 de minute, au uitat de suferintele si de greutatile prin care au trecut. continuă pe Adevărul

Cosmin Olaroiu, eliminat la Cupa Asiei

Arabia Saudita, echipa pregatita de Cosmin Olaroiu, nu a reusit sa depaseasca faza grupelor la Cupa Asiei, dupa ce a pierdut meciul decisiv cu Uzbekistan.

S-a stabilit programul sferturilor la Cupa Asiei pe Natiuni. Japonia si Irak, ultimele echipe calificate

Reprezentativele Japoniei si Irakului si-au asigurat calificarea in sferturile de finala ale Cupei Asiei pe Natiuni, dupa victoriile de marti, din ultima etapa a grupei D, cu Iordania, respectiv.

Arabia Saudita, antrenata de Cosmin Olaroiu, a fost eliminata de la Cupa Asiei

Echipa nationala a Arabiei Saudite a ratat calificarea in sferturile de finala ale Cupei Asiei, dupa ce a fost invinsa, duminica, la Melbourne, cu scorul de 3-1 1-0), de reprezentativa Uzbekistanului, in ultima.

actualitate, 13:30