09:15

VIDEO Simona Halep vs Angelique Kerber 6-1, 3-3 Simona a parasit terenul cu lacrimi in ochi dupa ce s-a accidentat la picior

Simona Halep a abandonat in turul al doilea al turneului de la Roma de categorie WTA 1000), desi o conducea pe Angelique Kerber cu 6-1, 3-3. in momentul in care jucatoarea din Germania servea, Simona a simtit dureri la gamba piciorului stang, a cerut ingrijiri medicale, si a parasit Grand Stand Arena cu lacrimi in ochi si schiopatand. continuă pe Hotnews

Cand se joaca Simona Halep - Angelique Kerber, din turul 2 al turneului WTA de la Roma. Confruntare intre doi fosti lideri mondiali

Simona Halep 29 de ani, 3 WTA)are parte de un duel de foc in primul meci, la turneul WTA 1000 de la Roma. Calificata direct in turul al doilea, romanca se va confrunta cu un fost lider mondial, Angelique.

VIDEO Accidentare urata suferita de Halep la Roma! A avut nevoie de ajutor sa iasa de pe teren

Dupa ce a avut primul tur liber, Simona Halep a inceput turneul de la Roma impotriva unei adversare de top. In setul al doilea Halep s-a accidentat la piciorul drept si a avut nevoie de ajutor pentru a parasi terenul.

Cu cine joaca Simona Halep astazi. Si-a aflat adversara dificila din turul secund

Simona Halep si-a aflat adversara zile de astazi in turneul de la Roma din turul doi. Adversarea jucatoarei noastre a avut un meci relativ usor in calficarile turneului. Pana la acest moment rezultatul intalnirilor dintre Simona Halep si jucatoarea de 33 de ani, arata 9 victorii pentru romanca. Angelique Kerber celebreaza victoria Turneul WTA Tour .

Dupa ce a zdrobit-o pe Kerber in primul set, Simona Halep a abandonat in actul secund. Locul 3 mondial a parasit terenul schiopatand si nu isi va putea apara titlul la WTA Roma (VIDEO)

Simona Halep, campioana en-titre de la Roma,a abandonat in setul secund al partidei cu Angelique Kerber din saisprezecimile WTA Internazionali BNL dItalia 2021. Locul 3 mondial incepuse in forta duelul de mi.

Simona Halep, accidentare grava la Roma. A parasit plangand terenul si a abandonat in setul doi meciul cu Kerber

Simona Halep, ghinion teribil in Italia. in setul doi al meciului cu Angelique Kerber, jucatoarea noastra s-a accidentat la gamba piciorului stang si a parasit in lacrimi terenul.

FOTO Cum a parasit Simona Halep arena dupa abandonul contra lui Kerber

Totul mergea bine pentru Simona impotriva lui Angelique Kerber, primul set fiind elocvent in acest sens 6-1). Din pacate, o accidentare la gamba i-a dat planurile peste cap sportivei noastre, iar pana la abandon nu a mai fost decat un pas. Halep nu a putut parasi arena pe propriile picioare, dupa cum se poate observa in mai multe imagini.

Verdict crunt pentru Simona Halep. Cat de grava e accidentarea suferita la Roma

Simona Halep a parasit in lacrimi terenul de la Roma dupa o accidentare suferita in setul secund al meciului cu Angelique Kerber.

WTA Roma: Ce asteptari are Simona Halep de la meciul cu o veche rivala

Sortii i-au scos in cale Simonei Halep la Roma, turul al doilea, o veche rivala din circuitul WTA. S-au duelat deja de 11 ori, iar scorul este unul strans: 6-5 pentru Simona. Meciul Halep vs Kerber va fi LiveText miercuri pe HotNews. ro.

Simona Halep a primit diagnosticul, dupa accidentarea suferita la Roma. Risca sa rateze turneul de la Ronald Garros

Simona Halep a fost nevoita sa abandoneze partida cu Angelique Kerber, din turul doi la turneul de tenis de la Roma, din cauza unei accidentari la gamba stanga. La o ora dupa accidentare, Halep a anuntat si diagnosticul pe care i l-au dat medicii.

WTA Roma: Simona Halep va afla marti numele adversarei din turul al doilea

Campioana en-titre la Foro Italico, Simona Halep va afla in cursul zilei de marti numele adversarei pe care o va intalni in turul al doilea al turneului WTA de la Roma.

actualitate, 09:15