21:45

Volei Masculin

A plecat de la Steaua sa castige titlul cu Dinamo! (Video)

Antrenorul sloven Bogdan Kotnik este singurul tehnician din ultimele decenii care a antrenat ambele rivale din voleiul masculin romanesc in acelasi campionat.

Volei: Dinamo Bucuresti si Arcada Galati, ultimele semifinaliste ale Diviziei A

Echipa de volei masculin Dinamo Bucuresti s-a calificat, duminica, in semifinalele Diviziei A, dupa ce a invins formatia SCMU Craiova, in a treia partida, decisiva, din turul I al fazei play-off.

Volei: Rapid Bucuresti, noua castigatoare a Cupei Romaniei

Echipa de volei masculin Rapid Bucuresti este noua castigatoare a Cupei Romaniei, dupa finala cu Steaua Bucuresti, disputata duminica la Turneul Final 4 de la Mioveni. Rapid cucereste primul trofeu din istoria sa.

Volei masculin: Arcada Galati - CS Rapid Bucuresti, in semifinalele Cupei Romaniei

CSM Arcada Galati, campioana en titre, o va infrunta pe CS Rapid Bucuresti in semifinalele Cupei Romaniei la volei masculin, potrivit tragerii la sorti efectuate, miercuri, la sediul Federatiei Romane de Volei.

Volei: Steaua Bucuresti a ratat calificarea in semifinalele Challenge Cup

Echipa de volei masculin Steaua Bucuresti a pierdut si marti, in deplasare, returul din sferturile Challenge Cup, formatia poloneza Projekt Varsovia, scor 0-3, ratand astfel calificarea in semifinalele competitiei.

Arcada Galati, victorie de prestigiu in grupele Ligii Campionilor la volei masculin

Echipa de volei masculin Arcada Galati s-a impus cu scorul de 3-2, pe teren propriu, in fata puternicei formatii italiene Cucine Lube Civitanova, intr-un meci din Grupa E a Ligii Campionilor. Debutanta in Liga Campionilor, echipa galateana s-a impus dupa mai bine de doua ore de joc, in fata unei formatii care castigase toate cele .

Volei: Dinamo Bucuresti a ratat sferturile Challenge Cup

Echipa de volei masculin Dinamo Bucuresti a invins miercuri, pe teren propriu, formatia bulgara Levski Sofia, scor 3-2, in mansa retur din optimile Challenge Cup, dar a ratat calificarea in faza sferturilor de finala.

Volei: Warta Zawiercie - SCM Craiova, scor 3-0

Echipa de volei masculin SCM Craiova a fost invinsa miercuri, in deplasare, de formatia poloneza Warta Zawiercie, scor 3-0, in mansa tur din optimile de finala ale Cupei CEV.

Romania are echipa in grupele Ligii Campionilor la volei masculin! Arcada Galati, calificare in premiera

CSM Arcada Galati s-a calificat in premiera in grupele Ligii Campionilor la volei masculin, desi a fost invinsa de formatia greaca Olympiakos Pireu cu scorul de 3-1 22-25, 25-18, 25-19, 28-26), in ultimul meci din grupa preliminara. in ultimul meci din grupa preliminara, disputat in Sala Sporturilor Dunarea din Galati, Arcada s-a inclinat dupa o .

Volei (m): CSM Arcada Galati, calificare in premiera in grupele Ligii Campionilor

CSM Arcada Galati a obtinut calificarea in grupele Ligii Campionilor la volei masculin, desi a pierdut ultimul meci din grupa a 6-a a turului doi preliminar, cu Olimpiacos, scor 3-1 25-22, 18-25, 19-25 si 26-28).

NetBet, noul partener premium al CSO Voluntari

NetBet va sustine echipele de baschet masculin si de volei feminin ale CSO Voluntari, iar parteneriatul acopera inclusiv prezenta celor doua formatii in cupele europene.

Volei masculin: Romania, eliminata de campioana olimpica Franta in sferturile Campionatului European

Nationala de volei masculin a Romaniei a incheiat, luni, participarea la Campionatul European in sferturi, fiind invinsa de campioana olimpica Franta. Tricolorii au evoluat in sferturile de finala dupa 38 de ani.

Volei: Romania, eliminata in sferturile Campionatului European

Nationala de volei masculin a Romaniei, invinsa in sferturile CE 2023

Echipa nationala de volei masculin a Romaniei a fost invinsa luni in faza sferturilor de finala de Franta, scor 25-22, 25-14, 27-25.

Romania s-a oprit in sferturile Campionatului European de volei masculin. Tricolorii au pierdut in fata Frantei

Nationala Romaniei de volei masculin a fost invinsa de Franta, campioana olimpica en titre, cu scorul de 3-0 25-22, 25-14, 27-25), luni seara, in sferturile de finala ale Campionatului European. Franta s-a impus dupa o ora si 24 de minute si si-a luat astfel revansa dupa victoria surpriza a Romaniei din faza grupelor, cu scorul .

Romania vs Franta - Ora de start si cine transmite meciul din sferturile CE Volei

Nationala de volei masculin a Romaniei joaca luni in sferturile de finala ale Campionatului European si infrunta Franta, campioana olimpica si echipa pe care tricolorii au invins-o si in faza grupelor.

Volei masculin: Romania va infrunta echipa Frantei in sferturile de finala ale Campionatului European

Nationala Romaniei de volei masculin va infrunta echipa Frantei in sferturile de finala ale Campionatului European.

Romania, calificare istorica in sferturile CE de volei masculin dupa 40 de ani

Echipa nationala de volei masculin a Romaniei a obtinut o calificare istorica in sferturile Campionatului European, dupa ce a invins Croatia in 5 seturi, scor 25-17, 25-20, 17-25, 26-28 si 15-12.

Romania exceleaza la Campionatul European de Volei! Echipa nationala s-a calificat in sferturi dupa 40 de ani

Echipa nationala de volei masculin a Romaniei s-a calificat in sferturi la Campionatul European, dupa 38 de ani. Tricolorii au excelat in meciul decisiv in fata Croatiei, scor 3-2 25-17, 25-20, 17-25, 26-28, 15-12). Echipa nationala de volei a Romaniei s-a calificat in optimile Campionatului European .

Nationala masculina de volei s-a calificat in sferturi la Campionatul European

Nationala de volei masculin a Romaniei s-a calificat, vineri, in sferturile de finala ale Campionatului European, impunandu-se in fata Croatiei, scor 3-2.

actualitate, 21:45