01:06

Wells Seturi

Surpriza la turneul de la Miami! Carlos Alcaraz, eliminat in sferturi

Carlos Alcaraz a fost eliminat in sferturile de finala ale turneului ATP Masters 1. 000 de la Miami, dupa ce a fost invins de bulgarul Grigor Dimitrov, in doua seturi, cu scorul de 6-2, 6-4. Principalul favorit al competitiei din Florida, Alcaraz venea la Miami din postura de castigator la Indian Wells, unde a reusit sa-si .

Multipla castigatoare de Grand Slam, eliminata in primul tur la WTA Miami

Ca si la Indian Wells, americanca Venus Williams s-a oprit in primul tur la WTA Miami, dupa ce a pierdut in doua seturi in fata Dianei Shnaider, scor 6-3, 6-3.

Carlos Alcaraz, campion la Indian Wells. Spaniolul l-a invins in finala pe Daniil Medvedev

Carlos Alcaraz si-a pastrat titlul la Indian Wells dupa ce l-a invins in finala pe rusul Daniil Medvedev, in doua seturi, scor 7-6, 6-1, in reeditarea ultimului act de anul trecut. Jucatorul iberic a cucerit cu aceasta ocazie primul sau trofeu de la debutul sezonului 2024. Numarul doi mondial si-a trecut in palmares titlul cu .

Cu Decisiv din Primul Set n-au existat pierzatori pe Betano in semifinalele de la Indian Wells

Sambata noapte s-au stabilit cei doi finalisti la editia din acest an in turneul masculin de la Indian Wells, o competitie de categorie ATP Masters 1000. Ambele semifinale au fost decise in trei seturi si in fiecare dintre acestea jucatorul invins a castigat primul set cu scorul de 6-1.

Daniil Medvedev, calificat in semifinale la Indian Wells. Adversarul din penultimul act

Daniil Medvedev s-a calificat in semifinalele turneului ATP Masters 1. 000 de la Indian Wells, dupa ce l-a invins in doua seturi pe danezul Holger Rune, cu 7-5, 6-4. Medvedev 4 ATP) va juca in penultimul act contra americanului Tommy Paul, victorios in duelul cu norvegianul Casper Ruud, scor 6-2, 1-6, 6-3. Rusul s-a impus in .

Rachel Stuhlmann, cea mai sexy influencerita din tenis, a fost vazuta zilele trecute in timp ce schimba cateva mingi cu interpretul Redfoo, nimeni altul decat fostul iubit al Victoriei Azarenka. Dupa ce a sustinut-o din loja pe tanara Peyton Stearns, la meciul pierdut in trei seturi in fata Arynei Sabalenka la Indian Wells, raperul american .

VIDEO Multipla campioana de Grand Slam, eliminata de la Indian Wells 2024

Naomi Osaka multipla campioana de Grand Slam si fosta lidera mondiala) a parasit Indian Wells 2024 in turul al treilea, nipona fiind depasita in doua seturi, scor 7-5, 6-4, de Elise Mertens.

Triplu castigator de Grand Slam, eliminat in runda inaugurala la Indian Wells 2024

Stan Wawrinka a fost eliminat in primul tur al turneului de la Indian Wells, dupa ce a fost invins in trei seturi de Tomas Machac, scor 3)6-7, 6-4, 2-6.

Emma Raducanu, calificare la pas in turul doi la Indian Wells 2024

Emma Raducanu a obtinut joi calificarea in turul doi al turneului de la Indian Wells, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Rebeka Masarova, scor 6-2, 6-3.

Fosta lidera WTA, victorie in primul tur la Indian Wells 2024

Angelique Kerber s-a calificat in turul al doilea la Indian Wells, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Petra Martic, scor 6-3, 6-4.

Campioana de la Indian Wells, prima semifinalista de la Miami

Elena Rybakina este de neoprit in circuitul WTA. Jucatoarea din Kazahstan este prima semifinalista a turneului de la Miami, dupa ce a trecut in doua seturi de Martina Trevisan, scor 6-3, 6-0.

Sorana Cirstea, in sferturile turneului WTA de la Miami

Sorana Cirstea s-a calificat in sferturile de finala ale turneului de la Miami, dupa ce a invins-o pe cehoaica Marketa Vondrousova, in doua seturi, cu 7-6 73), 6-4. Jucatoarea noastra s-a impus dupa o ora si 35 de minute. Ea a atins astfel sferturile de finala in Sunshine Double, turneele de la Indian Wells si .

Alcaraz, campion la Indian Wells. Ibericul il detroneaza pe Djokovic in clasamentul ATP

Carlos Alcaraz a revenit pe primul loc in clasamentul ATP dupa ce s-a impus in finala turneului Masters 1000 de la Indian Wells. Tenismanul in varsta de 19 ani l-a invins in ultimul act pe rusul Daniil Medvedev, in doua seturi, cu 6-3, 6-2. Spaniolul a profitat de absenta sarbului Novak Djokovic si si-a recuperat .

Lidera mondiala si detaliul care a facut diferenta in meciul cu Sorana Cirstea de la Indian Wells

Iga Swiatek a invins-o in doua seturi pe Sorana Cirstea, scor 6-2, 6-3 meciul a durat o ora si 22 de minute), si s-a calificat in semifinale la Indian Wells. Aflata mai aproape de apararea titlului cucerit anul trecut, sportiva din Polonia a vorbit despre cum a ajutat-o suprafata de joc sa treaca de romanca.

Cati bani a incasat Sorana Cirstea la Indian Wells. Jucatoarea din Targoviste a castigat doar din tenis aproximativ opt milioane de dolari

Sorana Cirstea a ratat calificarea in semifinalele de la Indian Wells, dupa ce a fost invinsa in doua seturi de Iga Swiatek, liderul clasamentului mondial. Jucatoarea din Romania a plecat acasa cu un cec de aproximativ 185. 000 de dolari si se apropie cu pasi rapizi de opt milioane de dolari doar din tenis. Sorana Cirstea, .

Sorana Cirstea, eliminata de la Indian Wells. Romanca a fost invinsa de numarul unu mondial, Iga Swiatek

Parcursul bun de la Indian Wells s-a incheiat pentru Sorana Cirstea, din pacate, cu o infrangere in fata liderului mondial Iga Swiatek, cu 6-2, 6-3, in sferturile de finala ale competitiei. Sorana Cirstea, oprita in sferturi la Indian Wells de Iga Swiatek Romanca a fost invinsa in sferturile de finala ale Indian Wells de Iga Swiatek, in doua seturi, scor 6-2, 6-3, dupa o ora si 23 de minute de joc, potrivit eurosport. ro.

Visul frumos s-a spulberat. Sorana Cirstea a fost invinsa de titanul Iga Swiatek, liderul WTA, in sferturi, la Indian Wells VIDEO

Sorana Cirstea a spus adio turneului de la Indian Wells, dupa ce a fost invinsa in sferturile de finala de cea mai buna jucatoare din lume, poloneza Iga Swiatek. Jucatoarea din Romania a pierdut in doua seturi, dar specialistii au notat ca a fost una dintre surprizele placute ale competitiei care ofera premii totale de .

Indian Wells: Castigatoare de Grand Slam, calificare dificila in semifinale

Elena Rybakina nu a avut deloc o partida usoara in sferturile de finala ale turneului de la Indian Wells, reusind o invinga pe Karolina Muchova dupa trei seturi, 7-64), 2-6, 6-4.

Fost castigator al trofeului in 2021, eliminat in sferturi la Indian Wells

Britanicul Cameron Norrie a pierdut duelul din sferturile de finala ale Indian Wells in fata lui Frances Tiafoe 16 ATP) dupa doua seturi, scor 6-4, 6-4.

VIDEO Elevul lui Darren Cahill, in sferturi la Indian Wells - A invins un multiplu castigator de Grand Slam

Stanislas Wawrinka s-a oprit in optimile Mastersului de la Indian Wells, triplul castigator de Grand Slam fiind invins in doua seturi de italianul Jannik Sinner.

actualitate, 01:06