06:00

Wimbledon 2015. Surorile Williams vor fi adversare pentru a 26-a oara in cariera

Turneul de la Wimbledon 2015 e unul special in general, dar anul acesta are un farmec in plus. Pentru ca acum vom avea, pe iarba londoneza, o noua confruntare in familia Williams. continuă pe Adevărul

Wimbledon 2015. Un meci de pe tabloul masculin a fost intrerupt de intuneric

Americanul John Isner e un pericol pentru organizatorii de turnee si pentru Wimbledon in special. Daca nu e programat sa joace primul, are toate sansele sa-l apuce noaptea pe teren, asa cum s-a intamplat si ieri, in meciul cu Cilic.

Wimbledon 2015. Monica Niculescu, la o victorie de optimile de finala. E ultima noastra speranta la simplu

Monica Niculescu se afla in fata unei performante uriase, calificarea in optimile de finala la Wimbledon. Pentru asta trebuie sa o invinga pe Kristyna Pliskova, din Cehia. Meciul e azi de la 13.

Wimbledon 2015. Horia Tecau se califica in optimi dupa un set decisiv pe muchie de cutit, scor 15-13

Perechea Horia Tecau/Jean Julien Rojer Romania/Olanda) s-a calificat in optimile de finala la ale turneului de la Wimbledon, dupa ce a invins cuplul Andre Begemann /Julian Knowle Germania/Austria), scor 1-6, 3-6, 6-4, 6-2, 15-13, dupa trei ore si 36 de de minute.

Wimbledon 2015. Monica Niculescu s-a calificat in optimi! Victorie formidabila a Monicai in fata Kristynei Pliskova

Monica Niculescu s-a calificat in optimile de finala ale Wimbledonului, dupa o victorie in doua seturi in fata Kristynei Pliskova, scor 6-3, 7-5. Ea a salvat cinci mingi de set in parteas a doua.

actualitate, 06:00