05:30

JO 2016: Nationala de handbal a Romaniei invinge Spania si pastreaza sanse de calificare

Nationala feminina de handbal a Romaniei a invins selectionata Spaniei cu scorul 24-21 si continua sa spere la o calificare in sferturile de finala, informeaza GSP. Handbalistele noastre au. continuă pe B1

JO 2016: cosmar la Rio! Nationala de handbal a Romaniei a fost umilita de Brazilia. imi este rusine de ce am jucat

Echipa de handbal a Romaniei arata ca o echipa de pluton la Jocurile Olimpice de la Rio. Dupa esecul cu Angola a venit si umilinta cu Brazilia. Tricolorele au marcat doar 13 goluri, de doua ori mai putine ca adversarele noastre.

Reactii dupa cel umilinta traita de nationala de handbal a Romaniei: Nu mi s-a mai intamplat asa ceva

Nationala de handbal a Romaniei a trrait una dintre cele mai dureroase infrangeri din ultimii ani 13-26 in meciul cu Brazilia de la JO.

OLIMPIADA. Romania invinge Spania la handbal feminin. Un egal cu Norvegia si suntem in sferturi

Romania a invins Spania la Jocurile Olimpice de la Rio. Vom reveni cu amanunte.

JO 2016: nationala feminina de tenis de masa a luptat admirabil, dar a pierdut la mustata meciul contra Coreei de Sud

Nationala feminina de tenis de masa, in componenta Eliza Samara, Daniela Dodean si Bernadette Szocs, a fost invinsa de Coreea de Sud in optimile de finala de la JO.

JO 2016, handbal (f): Romania - Spania 24-21/ Victorie superba a tricolorelor - In carti pentru calificarea in sferturi

In minutul 36, nationala de handbal feminin a Romaniei conducea Spania cu 17-11, iar totul parea in grafic pentru fetele lui Tomas Ryde. A urmat insa o cadere pe un fond de relaxare in urmatoarele 11 minute, iar ibericele au ajuns sa conduca cu 19-18. Finalul de meci a fost unul dramatic, insa Paula Ungureanu a fost inca o data incredibila, reusind sa inchida poarta din situatii foarte grele. Tricolorele s-au impus cu 24-21, dupa o partida interzisa cardiacilor. In ultimul meci din Grupa A, Romania se va duela, duminica, cu Norvegia.

actualitate, 05:30