20:45

250 Rouen

Fosta castigatoare de Grand Slam, victorie in finala turneului WTA Rouen

Americanca Sloane Stephens s-a impus duminica in finala turneului de categorie WTA 250 de la Rouen Franta), dupa trei seturi in fata Magdei Linette 60 WTA), scor 6-1, 2-6, 6-2.

Gabriela Ruse, invinsa de Caroline Garcia. Romanca s-a oprit in sferturile turneului de la Rouen (WTA)

Jucatoarea romana de tenis Gabriela Ruse a fost invinsa de Caroline Garcia, a doua favorita, cu 6-3, 6-4, vineri, in sferturile de finala ale turneului WTA 250 de la Rouen Franta), dotat cu premii totale de 232. 244 de euro, potrivit Agerpres.

WTA Rouen: Gabriela Ruse, eliminata in sferturile de finala de a doua favorita

Parcursul bun al Gabrielei Ruse la turneul de categorie WTA 250 de la Rouen s-a oprit in sferturile de finala. Romanca a fost invinsa de Caroline Garcia 23 WTA), scor 6-3, 6-4.

Gabriela Ruse a fost eliminata in sferturile de la Rouen de Caroline Garcia

Gabriela Ruse a fost eliminata vineri, 19 aprilie, in sferturile de finala ale turneului de 250 de puncte de la Rouen, dupa meciul cu Carolina Garcia, care s-a impus scor 6-3, 6-4. Gabriela Ruse s-a oprit in sferturile de finala de la Rouen. A fost eliminata de Caroline Garcia .

Adversara Gabrielei Ruse in sferturile WTA Rouen

Gabriela Ruse are parte de un turneu foarte bun la Rouen, iar vineri o va intalni in sferturile competitiei de categorie 250 pe a doua favorita a intrecerii, Caroline Garcia.

Tenis: Gabriela Ruse s-a calificat in sferturile de finala la Rouen

Jucatoarea romana de tenis Gabriela Ruse s-a calificat joi in sferturile de finala ale turneului WTA 250 de la Rouen.

WTA Rouen: Gabriela Ruse s-a calificat in sferturi Set castigat la zero in fata unei jucatoare din Top 50

Gabriela Ruse a reusit o victorie importanta in optimile de finala ale turneului WTA 250 de la Rouen in fata frantuzoaicei Clara Burel 44 WTA), scor 6-0, 2-6, 6-3.

Gabriela Ruse, in sferturile turneului WTA de la Rouen

Gabriela Ruse s-a calificat in sferturile de finala ale turneului WTA 250 de la Rouen, dupa ce a invins-o in trei seturi pe Clara Burel, scor 6-0, 2-6, 6-3. Venita din calificari, Ruse 26 ani, 162 WTA) a obtinut victoria dupa aproape doua ore in fata frantuzoaicei, cap de serie numarul sapte 22 ani, 44 .

Gabriela Ruse s-a calificat in sferturile de finala de la Rouen, dupa meciul cu Clara Burel. Cu cine sa va confrunta in continuare

Gabriela Ruse s-a calificat in sferturile de finala de la Rouen, dupa meciul care a durat o ora si 55 de minute cu Clara Burel, scor 6-0, 2-6, 6-3. Gabriela Ruse, in sferturile de finala, dupa un meci excelent cu Clara Burel Gabriela Ruse 162 WTA) s-a calificat in sferturile de finala de la Rouen, un turneu de 250 de puncte WTA, dupa ce a invins-o pe favorita numarul 7, Clara Burel 44 WTA).

Gabriela Ruse, in optimi la WTA Rouen - A invins clar o jucatoare mai bine clasata

Gabriela Ruse s-a calificat in optimile turneului WTA 250 de la Rouen, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Nao Hibino locul 85 mondial).

Gabriela Ruse, pe tabloul principal la WTA Rouen Irina Bara a fost eliminata

Gabriela Ruse a ajuns pe tabloul principal al turneului de categorie WTA 250 de la Rouen, in timp ce Irina Bara s-a oprit in ultimul tur al calificarilor.

actualitate, 20:45