20:45

Alexander Zverev, primul semifinalist de la Roland Garros - A cedat doar sase game-uri

Alexander Zverev si-a respectat statutul de favorit si s-a calificat in semifinalele de la Roland Garros, dupa ce l-a invins categoric pe Alejandro Davidovich Fokina. continuă pe Hotnews

VIDEO Lorenzo Musetti (19 ani) a reusit loviturile zilei la Roland Garros

In varsta de doar 19 ani, Lorenzo Musetti s-a calificat in optimile de la Roland Garros. Italianul a trecut in cinci seturi de compatriotul sau Marco Cecchinato si a reusit doua lovituri foarte spectaculoase prin intermediul carora a ridicat publicul in picioare.

Alexander Zverev, a treia oara in sferturile de finala ale turneului de la Roland Garros

Germanul Alexander Zverev, locul 6 WTA si cap de serie numarul 6, s-a calificat pentru a treia oara in sferturile de finala ale turneului de la Roland Garros, anunta news. ro El l-a intrecut, duminica, pe japonezul Kei Nishikori, locul 49 ATP, cu scorul de 6-4, 6-1, 6-1, dupa un meci de o ora si 54 de minute.

Roland Garros: Surpriza zilei - Serena Williams, eliminata de Elena Rybakina Roger Federer s-a retras

A opta zi de la Roland Garros a fost una plina de evenimente: Sorana Cirstea a fost eliminata de Tamara Zidansek, Serena Williams a parasit competitia dupa ce a pierdut in doua seturi cu Elena Rybakina, in timp ce Roger Federer a anuntat ca se retrage inaintea meciului din optimi.

Jucatoare de tenis, arestata la Roland Garros. Ce se intampla la turneu

Scandal imens la French Open-ul din acest an. Una dintre cele mai reputate jucatoare de tenis a fost arestata, imediat dupa ce a incheiat meciul din primul tur de la Roland Garros. Ce se intampla la turneu si care au fost motivele pentru care sportiva a fost retinuta de catre autoritatile franceze. Jucatoare de tenis, .

Explicatiile Soranei Cirstea dupa ce a fost eliminata in optimile de la Roland Garros

Eliminata de Tamara Zidansek, scor 4)6-7, 1-6, in optimile de la Roland Garros, Sorana Cirstea a declarat ca infrangerea a venit in urma jocului ei slab si ca momentul cheie al partidei a fost mingea de set ratata la scorul de 6-5 A-40) in primul set.

VIDEO Roland Garros: Sorana Cirstea, eliminata in optimi (6-7, 1-6 vs Tamara Zidansek) Romanca a avut o minge de set

Aventura Soranei Cirstea la Roland Garros s-a oprit optimi, faza a competiei unde sportiva noastra a fost invinsa de Tamara Zidansek. Slovena a salvat o minge de set a romancei in primul set, s-a impus tiebreak si a defilat in setul secund: 7-64), 6-1, dupa o ora si 26 de minute de joc.

Digisport: Decizia luata in cazul Yana Sizikova, jucatoarea arestata la Roland Garros! Coruptie si frauda organizata!

Rusoaica Yana Sizikova 26 de ani), retinuta de autoritatile franceze imediat dupa incheierea meciului din primul tur al probei de dublu de la Roland Garros, pierdut alaturi de compatrioata sa, Ekaterina Alexandrova, in fata perechii TomljanovicSanders, 1-6, 1-6, a primit acuzatii grave.

Sorana Cirstea, in optimi la Roland Garros dupa 12 ani: Varsta e doar un numar, nu conteaza

Ajunsa la 31 de ani, Sorana Cirstea trece prin una dintre cele mai bune perioade ale carierei. Dupa ce s-a calificat in optimile de la Roland Garros faza a competitiei in care a ajuns pentru a doua oara, dupa o pauza de 12 ani), sportiva noastra a declarat ca se simte mult mai tanara si ca stilul agresiv de joc a ajutat-o sa evite accidentarile.

Zidansek - Pavlyuchenkova, prima semifinala de la Roland Garros

Jucatoarele Tamara Zidansek si Anastasia Pavlyuchenkova s-au calificat, marti, in semifinalele turneului de la Roland Garros.

Krejcikova si Gauff pentru prima data in sferturi la Roland Garros

Jucatoarele Barbora Krejcikova si Cori Gauff au obtinut, luni, calificarea in sferturile de finala la Roland Garros.

actualitate, 20:45