12:15

Alexander Zverev, a treia oara in sferturile de finala ale turneului de la Roland Garros

Germanul Alexander Zverev, locul 6 WTA si cap de serie numarul 6, s-a calificat pentru a treia oara in sferturile de finala ale turneului de la Roland Garros, anunta news. ro El l-a intrecut, duminica, pe japonezul Kei Nishikori, locul 49 ATP, cu scorul de 6-4, 6-1, 6-1, dupa un meci de o ora si 54 de minute. continuă pe Adevărul

Rafael Nadal, pentru a XV-a oara in sferturile de finala ale turneului de la Roland Garros

Tenismenul spaniol Rafael Nadal, locul 3 ATP, s-a calificat pentru a XV-a oara in sferturile de finala ale turneului de la Roland Garros.

Germania a castigat pentru a treia oara Campionatul European de tineret

Germania a castigat pentru a treia oara Campionatul European de fotbal rezervat jucatorilor sub 21 de ani, dupa ce a invins, duminica, la Ljubljana, cu scorul de 1-0 0-0), Portugalia, in finala competitiei, anunta news. ro. A marcat atacantul echipei Anderlecht Lukas Nmecha, in minutul 49.

actualitate, 12:15