19:45

Rafael Nadal, pentru a XV-a oara in sferturile de finala ale turneului de la Roland Garros

Tenismenul spaniol Rafael Nadal, locul 3 ATP, s-a calificat pentru a XV-a oara in sferturile de finala ale turneului de la Roland Garros. continuă pe Adevărul

Alexander Zverev, a treia oara in sferturile de finala ale turneului de la Roland Garros

Germanul Alexander Zverev, locul 6 WTA si cap de serie numarul 6, s-a calificat pentru a treia oara in sferturile de finala ale turneului de la Roland Garros, anunta news. ro El l-a intrecut, duminica, pe japonezul Kei Nishikori, locul 49 ATP, cu scorul de 6-4, 6-1, 6-1, dupa un meci de o ora si 54 de minute.

Roland Garros: Rafael Nadal s-a calificat in sferturi - Victorie in trei seturi cu Jannik Sinner

Campion de 13 ori la Grand Slam-ul parizian, Rafael Nadal si-a asigurat un loc in sferturile de la Roland Garros, luni, dupa ce a trecut in trei seturi de Jannik Sinner.

Roland Garros: Rafael Nadal si Novak Djokovic s-au calificat in sferturi Sofia Kenin, eliminata

Favoritii de pe tabloul masculin si-au respectat statutul, luni, la Roland Garros: Novak Djokovic liderul mondial) si Rafael Nadal campion de 13 ori) s-au calificat in sferturile competitiei. Pe tabloul feminin, Sloane Stephens finalista din 2018) si Sofia Kenin finalista din 2020) au fost eliminate.

Roland Garros: Rafael Nadal, Novak Djokovic, Iga Swiatek si Sofia Kenin s-au calificat in optimi Elina Svitolina, eliminata

Ziua de sambata a fost una buna pentru favoritii de la Roland Garros. Rafael Nadal si Novak Djokovic au obtinut victorii in trei seturi, in timp ce Iga Swiatek si Sofia Kenin s-au calificat in optimile Grand Slam-ului parizian. Cel mai important nume care a parasit competitia este Elina Svitolina, cap de serie nr.

FOTO Imagine de colectie postata de sora lui Rafael Nadal cu marele campion iberic

A implinit 35 de ani si a sarbatorit ziua de nastere cu o victorie categorica impotriva lui Richard Gasquet Roland Garros, turul doi). Rafael Nadal a primit un cadou aparte din partea Mariei Isabel, sora sa.

Rafael Nadal, calificat in turul al treilea la Roland Garros

Tenismanul spaniol Rafael Nadal si-a oferit drept cadou joi, in ziua in care a implinit 35 de ani, o calificare in turul al treilea al turneului de la Roland Garros, invingandu-l in trei seturi, 6-0, 7-5, 6-2, pe francezul Richard Gasquet, dupa 2 ore si 14 minute de joc.

actualitate, 19:45