09:30

Ana Ivanovic recunoaste superioritatea Soranei Cirstea

Lidera echipei Serbiei, Ana Ivanovic, a luat infrangerea suferita in fata Soranei Cirstea ca atare si a explicat cum s-a ajuns sa piarda dupa ce a lasat impresia in primul set ca se afla in controlul partidei. continuă pe Online Sport

Cupa Federatiei: Romania conduce Serbia cu 1-0, dupa ce Sorana Cirstea a invins-o pe Ana Ivanovic

Echipa feminina de tenis a Romaniei conduce Serbia cu scorul de 1-0 in play-off-ul pentru Grupa Mondiala a Fed Cup, dupa ce Sorana Cirstea a invins-o pe Ana Ivanovic cu scorul de 3-6, 6-1, 6-2, sambata, in primul meci de simplu al intalnirii. Cirstea 27 WTA) a inceput slab meciul si a fost condusa cu 3-0 de Ivanovic, cea mai buna prietena a sa, a revenit la 2-3, dar in cele din urma a cedat setul cu 3-6, dupa un ultim ghem foarte disputat, Sorana ratand nu mai putin de cinci mingi de break la 3-5.

Fed Cup: Romania conduce Serbia cu 1-0, dupa ce Sorana Cirstea a invins-o pe Ana Ivanovic

Sorana Cirstea o invinge pe Ana Ivanovic si aduce primul punct Romaniei

Victorie de rasunet obtinuta de Sorana Cirstea, numarul doi din echipa de Fed Cup a Romaniei, in fata fostei ldiere mondiale Ana Ivanovic.

Sorana Cirstea si Ana Ivanovic vor deschide meciul dintre Romania si Serbia din Fed Cup

Meciul de Fed Cup dintre Romania si Serbia, din playoff-ul celei de-a doua Grupe Mondiale, va fi deschis de duelul dintre Sorana Cirstea si Ana Ivanovic, conform tragerii la sorti care a avut loc vineri. Tot.

Ana Ivanovic: Va fi un meci dificil pentru ambele echipe

Fosta lidera mondiala Ana Ivanovic conduce echipa Serbiei in barajul de la Bucuresti si spune ca la Fed Cup fiecare jucatoare trebuie sa joace la capacitate maxima.

Primele declaratii dupa victoria Soranei Cirstea, in primul meci de la Fed Cup

Sorana Cirstea 27 WTA) a castigat primul meci din confruntarea Romania - Serbia, din cadrul Fed Cup. Conationala noastra a invins-o pe Ana Ivanovici 12 WTA), cea mai buna jucatoare din tara ei, cu scorul de 3-6, 6-1,6-2.

FOTO Declaratii dupa victoria Soranei Cirstea, in primul meci de la Fed Cup. Partida Simonei Halep a fost intrerupta

actualitate, 09:30