17:30

Anglia, victorie record in sferturi la EURO 2020

Nationala Angliei s-a calificat in semifinalele EURO 2020 dupa 4-0 cu Ucraina in cea mai categorica victorie obtinuta vreodata la Campionatul European. continuă pe Online Sport

LiveBLOG Euro 2020: Ucraina vs Anglia 0-4 (Rep. II) - Englezii, dezlantuiti la Roma

Ucraina si Anglia se lupta pentru ultimul loc care duce in semifinalele de la Euro 2020. Trupa lui Gareth Southgate este mare favorita, dar acest turneu final a avut deja parte de multe surprize. Meciul de la Roma este LiveBLOG pe HotNews. ro si in direct pe ProTV.

Euro 2020, sferturi: Italia ingenunchiaza Belgia, se califica in semifinale!

In cel mai asteptat meci al sferturilor de finala de la Euro 2020, reprezentativa Italiei a invins nationala de pe locul 1 in clasamentul FIFA, Belgia, scor 2-1 2-1), si s-a calificat in faza urmatoare a competitiei.

EURO 2020, sferturi. Spania, calificare dramatica in semifinale dupa ce a invins Elvetia la loviturile de departajare

Reprezentativa Spaniei s-a calificat in semifinale la Euro-2020, dupa ce a invins selectionata Spaniei, scor 3-1, la loviturile de departajare, vineri, la Sankt Petersburg, in sferturile competitiei.

EURO 2020: Sferturi cu dueluri tari si restrictii de calatorie

EURO 2020 a ajuns in faza sfertuilor, dar iubitorii fotbalului se declara deja multumiti de ceea ce au vazut pana acum. Campionatul European de fotbal si-a atins tintele in ceea ce priveste meciurile spectaculoase si surprizele. Partidele Spania - Croatia si Franta - Elvetia sunt considerate printre cele mai spectaculoase din istoria competitiei, iar faptul ca de la prima etapa eliminatorie au iesit din joc Franta campioana mondiala), Croatia vicecampioana mondiala), Portugalia campioana europeana) si Olanda una dintre favorite) arata nivelul la care s-a jucat pana acum.

Pontul zilei la Euro 2020: Cehia vs Danemarca - Marile surprize si golurile marcate

Dupa ce Spania si Italia au facut deja pasul in semifinale, Cehia si Danemarca doua dintre surprizele placute de la Euro 2020) se vor lupta pentru a ajunge in penultimul act. Duelul de la Baku va incepe la ora 19:00.

LiveBLOG Euro 2020: Belgia vs Italia 1-2 (Rep. II) - Meci superb la Munchen

Derbiul sferturilor de la Euro 2020 se joaca la Munchen, intre Belgia si Italia, doua dintre marile favorite la castigarea competitiei. Meciul este LiveBLOG pe HotNews. ro si in direct pe ProTV.

Euro 2020: Spania, in semifinale dupa ce a invins Elvetia la loviturile de departajare

Spania s-a calificat in semifinale la Euro 2020, dupa ce a invins Elvetia, scor 3-1, la loviturile de departajare dupa 120 de minute, scorul a fost 1-1). Chiar daca Sommer a reusit sa isi tina echipa in viata intervenind de mai multe ori, Unai Simon a aparat doua penaltiuri si a obtinut calificarea pentru reprezentativa lui Luis Enrique.

Pontul zilei la Euro 2020: Belgia vs Italia - Cota impresionanta la scor corect

Belgia vs Italia este, cel putin la nivel de afis, unul dintre cele mai interesante dueluri din sferturile Euro 2020. Era normal ca si variantele de pariere sa fie pe masura. Meciul de la Munchen vineri, ora 22:00) ofera un adevarat regal pentru cei pasionati de cote.

FRF: Zero cazuri de Covid-19 la Bucuresti la Euro 2020, la partidele gazduite de Arena Nationala

Federatia Romana de Fotbal a anuntat, joi, ca pe durata partidelor gazduite de Bucuresti la Euro 2020 nu a fost consemnat vreun caz de infectare cu Covid-19. Bucurestiul a organizat patru meciuri de la turneul final: trei din faza grupelor si optimea de vis dintre Franta si Elvetia.

Franta e disperata dupa eliminarea de la Euro 2020. Ce au solicitat sute de mii de fani ai Cocosului Galic

Franta a fost eliminata de la Euro 2020 dupa un meci de un rar dramatism. Elvetia a castigat, dupa executarea loviturilor de departajare, optimea de finala jucata pe Arena Nationala. Nici acum, fanii Cocosului Galic nu s-au impacat cu infrangerea favoritilor lor. Franta e disperata dupa eliminarea de la Euro 2020 Franta si-a incheiat traseul .

actualitate, 17:30