22:30

ATP Barcelona: Rafael Nadal s-a calificat in finala - Victorie categorica in fata lui Pablo Carreno-Busta

Rafael Nadal 3 ATP, principalul favorit) s-a calificat sambata in finala turneului ATP 500 de la Barcelona, dupa ce a trecut in semifinale lejer, in doua seturi, 6-3, 6-2, de compatriotul sau, Pablo Carreno-Busta 13 ATP, favorit nr. continuă pe Hotnews

ATP Barcelona: Rafael Nadal, in sferturi - Ibericul a pierdut un set impotriva lui Kei Nishikori

Regele zgurii a pierdut din nou un set la Barcelona. Rafael Nadal a avut nevoie de doua ore si 20 de minute pentru a obtine calificarea in sferturi: s-a impus cu 6-0, 2-6, 6-2 in fata lui Kei Nishikori.

Rafael Nadal s-a calificat in semifinale Victorie in doua seturi in fata lui Cameron Norrie

Dupa ce a avut nevoie de trei seturi pentru a trece de ultimii doi adversari, Rafael Nadal incepe sa se simta mai bine pe zgura din Barcelona: s-a calificat in semifinale dupa ce l-a invins in doua seturi pe Cameron Norrie.

Rafael Nadal, cu emotii in optimi - Set cedat contra locului 111 ATP

Rafael Nadal a avut parte de un meci mult mai dificil decat se astepta, miercuri, in turul secund al turneului de la Barcelona.

ATP Barcelona: Stefanos Tsitsipas, primul finalist - Victorie in doua seturi cu Jannik Sinner

Stefanos Tsitsipas al doilea favorit) s-a calificat in finala turneului de la Barcelona ATP 500), dupa ce a trecut de unul dintre cei mai promitatori jucatori ai noului val.

ATP Barcelona: Fabio Fognini, descalificat in turul secund - Italianul a injurat un arbitru de linie

Fabio Fognini a fost descalificat in turul secund al turneului de la Barcelona, dupa ce a abuzat verbal un arbitru de linie.

actualitate, 22:30