17:00

Calificat Finala

Dinamo, calificata in Final Four-ul EHF European League. Dulaii au batut-o pe Skjern chiar la ea acasa

Formatia de handbal masculin Dinamo Bucuresti s-a calificat in Final Four-ul EHF European League, dupa ce a obtinut o noua victorie in fata echipei daneze Skjern Handbold, cu scorul de 38-34, in deplasare, in returul sferturilor de finala. Dupa ce castigase meciul de pe teren propriu cu scorul de 28-27, campioana Romaniei a inceput ca .

CS Dinamo s-a calificat spectaculos in semifinalele EHF European League

CS Dinamo Bucuresti a reusit o calificare spectaculoasa in semifinalele competitiei masculine de handbal EHF European League, dupa ce a invins in deplasare cu echipa daneza Skjern Handbold, cu scorul de 38-34 20-12), marti seara, in mansa secunda a sferturilor de finala.

Rafael Nadal continua la Madrid: Nu pot sa cer mai mult

Spaniolul Rafael Nadal s-a calificat in optimile de finala la turneul ATP 1000 de la Madrid.

Scrima romaneasca, reprezentata la Paris! Malina Calugareanu s-a calificat la Jocurile Olimpice

Floretista Malina Calugareanu s-a calificat la Jocurile Olimpice de la Paris, dupa ce a castigat concursul desfasurat sambata la turneul preolimpic de scrima de la Differdange. Calugareanu a intrat direct in sferturile de finala unde a trecut de grecoaica Aikaterini-Maria Kontochristopoulou cu 15-8, in semifinale a invins-o pe turcoaica Irem Karamete cu 15-12, iar in .

Box: Lacramioara Perijoc s-a calificat in finala Campionatelor Europene

Lacramioara Perijoc s-a calificat, joi, in finala categoriei 54 kg a Campionatelor Europene de box de la Belgrad.

Cupa Italiei: Atalanta s-a calificat in finala

Echipa italiana Atalanta Bergamo a invins miercuri seara, pe teren propriu, scor 4-1, formatia AC Fiorentina, in semifinalele Cupei Italiei. Atalanta s-a calificat in finala competitiei.

Juventus Torino s-a calificat in finala Cupei Italiei

Juventus Torino s-a calificat in finala Cupei Italiei, dupa ce a fost invinsa cu 2-1 de Lazio in returul semifinalei de pe Stadio Olimpico, dupa ce in prima mansa, disputata pe Allianz Stadium, bianconerii s-au impus cu 2-0.

Jaqueline Cristian se alatura romancelor prezente pe tabloul principal de la Madrid. Victorie muncita in finala calificarilor

Jaqueline Cristian a invins-o pe Daria Saville, marti, in trei seturi, si s-a calificat pe tabloul principal al turneului WTA 1000 de la Madrid. Jaqueline Cristian, victorie muncita in finala calificarilor .

Saptamana cu emotii pentru gimnastii romani! Muntean tinteste finala europeana! (VIDEO)

Singurul gimnast calificat la Jocurile Olimpice vrea sa se califice in finala de la paralele la Europenele de la Rimini.

Boxerul Robert Jitaru s-a calificat in sferturi la Campionatele Europene de la Belgrad

Robert Eusebiu Jitaru a reusit performanta sa se califice in sferturile de finala ale categoriei 63,5 kg la Campionatele Europene de la Belgrad, dupa ce l-a invins la puncte 5-0) pe croatul Filip Poturovic.

Manchester City s-a calificat in finala Cupei Angliei Victorie la limita cu Chelsea

Dupa ratarea calificarii in semifinalele Champions League, Manchester City pare ca a trecut peste dezamagire si a invins sambata Chelsea Londra, scor 1-0, in semifinalele Cupei Angliei.

Adversarul lui Marton Fucsovics din finala ATP Tiriac Open 2024

Mariano Navone s-a calificat sambata in finala turneului Tiriac Open de la Bucuresti, unde il va intalni pe maghiarul Marton Fucsovics 82 ATP).

Primul finalist de la ATP Tiriac Open 2024

Marton Fucsovics s-a calificat in finala Tiriac Open 2024, turneu de categorie ATP 250 de la Bucuresti, dupa ce l-a invins in doua seturi pe Alejandro Tabilo al patrulea favorit).

Marton Fucsovics, primul finalist la Tiriac Open. Principalul favorit a fost eliminat in ultimul sfert de finala

Jucatorul maghiar Marton Fucsovics 82) s-a calificat, sambata, in finala turneului Tiriac Open de la Bucuresti.

Emma Raducanu, eliminata de Iga Swiatek in semifinalele turneului de la Stuttgart

Jucatoarea poloneza de tenis, Iga Swiatek, ocupanta locului 1 in clasamentul WTA si principala favorita la turneul WTA 500 de la Stuttgart, Germania, s-a calificat vineri seara in semifinale, dupa ce a invins-o in doua seturi pe britanica Emma Raducanu, scor 7-6 72), 6-3, in sferturile de finala. Turneul este dotat cu premii totale in .

Emma Raducanu, in sferturile de finala ale turneului de la Stuttgart

Britanica Emma Raducanu s-a calificat in sferturile de finala ale turneului WTA 500 de la Stuttgart, dupa ce a invins-o in doua seturi, cu 6-0, 7-5, pe cehoaica Linda Noskova. Raducanu, al carei tata este roman, a obtinut cu aceasta ocazie al patrulea succes consecutiv, lucru pe care nu il mai reusise de la US .

Cupa Romaniei - Otelul Galati si Corvinul Hunedoara vor disputa finala

Echipa Otelul Galati a invins joi, pe teren propriu, scor 2-1, formatia Universitatea Cluj, in semifinalele Cupei Romaniei. Galatenii s-au calificat pentru a doua oara in istorie in finala competitiei.

Tenis: Gabriela Ruse s-a calificat in sferturile de finala la Rouen

Jucatoarea romana de tenis Gabriela Ruse s-a calificat joi in sferturile de finala ale turneului WTA 250 de la Rouen.

Olympique Marseille, Atalanta Bergamo, AS Roma si Bayer Leverkusen s-au calificat in semifinalele Europa League

Olympique Marseille se va intalni cu Atalanta Bergamo, iar AS Roma o confrunta cu Bayer Leverkusen, in semifinalele Europa League la fotbal, dupa meciurile de joi, din mansa secunda a sferturilor de finala.

actualitate, 17:00