13:00

Catalina Axente

Federatia Romana de Lupte: Catalina Axente nu va putea participa la meciul de duminica

Federatia Romana de Lupte a anuntat ca luptatoarea Catalina Axente nu va putea participa in meciul de recalificare programat pentru duminica, 11 august 2024, impotriva cubanezei Miliamy Marin Potrille. Decizia vine dupa ce evaluarile medicale au indicat ca participarea sportivei ar implica riscuri semnificative pentru sanatatea ei.

Catalina Axente nu va lupta duminica, dupa ce a fost trantita puternic si a ajuns la spital. in ce stare e sportiva romanca

Catalina Axente nu va lupta duminica in meciul din recalificari, contra sportivei Miliamy Marin Potrille Cuba), la Jocurile Olimpice. in urma cu o zi, ea a fost trantita puternic de Alexis Blades si a ajuns la.

Care este starea de sanatate a luptatoarei Catalina Axente. Nu va putea lupta in recalificari la Jocurile Olimpice: S-ar supune unui risc

Federatia Romana de Lupte a anuntat ca sportiva Catalina Axente nu va putea lupta, duminica, 11 august 2024, in meciul din recalificari, contra sportivei Miliamy Marin Potrille Cuba). S-ar supune unui risc daca ar intra pe saltea intr-un timp atat de scurt, a precizat Federatia.

Momentul in care luptatoarea Catalina Axente este trantita la pamant. Care este starea sportivei FOTO

Momentul in care luptatoarea Catalina Axente a fost doborata de adversara sa, sportiva americana Kennedy Alexis Blades, sambata, in optimile de finala ale categoriei 76 kg, a fost surprins in imagini. Axente a parasit competitia pe targa. Medicul a dezvaluit care este starea sa.

Catalina Axente, ultima sportiva din Romania la lupte, ajuns direct la spital

Sportiva Catalina Axente a concurat, sambata, in optimile de finala la lupte, categoria 76 de kilograme, unde a pierdut in fata unei americance.

Presedintele Federatiei Romane de Lupte, detalii despre stare Catalinei Axente. Durerea este intensa, desi nu pare sa fie o fractura la coloana (VIDEO)

Presedintele Federatiei Romane de Lupte, Razvan Pircalabu, a oferit informatii de ultima ora despre accidentarea suferita sambata de Catalina Axente. Sportiva a acuzat o durere intensa in zona omoplatului drept. Medicii sunt aproape siguri ca nu exista nicio fractura la coloana. intre timp, sportiv ramane spitalizata pentru investigatii suplimentare. Cum este starea Catalinei Axente dupa accidentare? .

Panica la JO 2024! Sportiva din Romania care a ajuns de urgenta la spital. S-a accidentat grav

In cursul acstei zile aui avut loc probele de lupte libere de la JO 2024, iar sportiva noastra, Catalina Axente a participat in competitie. Din pacate, conform informatiilor de ulimta ora, este panica la JO 2024, dupa ce sportiva din Romania a ajuns de urgenta la spital. Reprezentantii lotului olimpic spun ca s-a accidentat grav.

Momentul in care Catalina Axente e aruncata puternic de Alexis Blades, la lupte, la JO. Romanca a fost scoasa pe targa

Sportiva Catalina Axente a fost dusa la spital, dupa ce s-a accidentat in timpul meciului cu americanca Kennedy Alexis Blades, la categoria 76 kg la lupte feminin, la Jocurile Olimpice de la Paris. Potrivit unor.

Catalina Axente a suferit o accidentare la proba de lupte libere de la Jocurile Olimpice (VIDEO)

Catalina Axente a suferit o accidentare serioasa sambata, intr-un meci tensionat din optimile de finala ale turneului de lupte libere, categoria 76 kg, la Jocurile Olimpice de la Paris. Adversara americana, Kennedy Alexis Blades, a dominat jocul si a aruncat-o pe spate pe sportiva romanca atat de tare incat aceasta a ramas imobilizata pe saltea. Romanca a fost scoasa pe targa de catre echipa medicala, necesitand ingrijiri de specialitate.

Catalina Axente, invinsa in optimile categoriei 76 kg la lupte libere. Meci dramatic: sportiva noastra a parasit competitia pe targa

Luptatoarea romana Catalina Axente a fost invinsa de sportiva americana Kennedy Alexis Blades, sambata, in optimile de finala ale categoriei 76 kg, la Jocurile Olimpice de la Paris. Catalina a parasit competitia pe targa.

Lupte: Kriszta Incze si Catalina Axente au obtinut calificarea la Jocurile Olimpice de la Paris

Delegatia Romaniei care va participa la Jocurile Olimpice de la Paris numara in acest moment 85 de sportivi, dupa rezultatele obtinute de luptatoarele Kriszta Incze si Catalina Axente la turneul preolimpic mondial de la Istanbul.

CM Lupte: Catalina Axente va concura miercuri pentru o medalie

Catalina Axente a obtinut calificarea in finala mica pentru bronz a categoriei 76 kg, miercuri, la Campionatul Mondial de Lupte de la Belgrad.

CE Lupte: Andreea Ana a cucerit prima medalie de aur a Romaniei Bronz pentru Alina Vuc

Andreea Ana a devenit prima luptatoare din Romania care castiga titlul european la seniori, dupa ce s-a impus joi in finala categoriei 55 kg, la Campionatele Europene de la Budapesta.

CE Lupte: Andreea Ana, in finala pentru aur Alina Vuc si Catalina Axente lupta pentru medalii de bronz

Andreea Ana va aduce Romaniei prima medalie la Campionatele Europene de Lupte de la Budapesta, dupa ce s-a calificat miercuri in finala categoriei 55 kg. De asemenea, Alina Vuc si Catalina Axente vor lupta pentru medaliile de bronz.

CE de lupte: Andreea Ana, in finala pentru aur. Alina Vuc si Catalina Axente, in finala pentru bronz

Andreea Beatrice Ana s-a calificat in finala categoriei 55 kilograme de la Campionatele Europene de Lupte de la Budapesta, in timp ce Alina Vuc va evolua pentru medalia de bronz la 50 kilograme, iar Catalina Axente tot pentru bronz, dar la 76 kilograme.

CE Lupte: Catalina Axente a castigat medalia de bronz Albert Saritov, in finala la lupte libere

Sportiva romana Catalina Axente a cucerit medalia de bronz, vineri seara, in limitele cat. 72 kg, la Campionatele Europene de lupte de la Roma, dupa ce a invins-o in meciul decisiv pe italianca Enrica Rinaldi.

Catalina Axente a adus a doua medalie Romaniei la CE de lupte de la Roma: bronz la 72 kg

Sportiva Catalina Axente a obtinut, vineri, medalia de bronz la categoria 72 kg, la Campionatele Europene de lupte de la Roma.

actualitate, 13:00