23:30

DEMONSTRATIE DE FORTA EURO 2020: Belgia - Italia 1-2

Ziarul Bursa Ziarul Bursa,

Italia s-a calificat in semifinale, acolo unde va juca impotriva Spaniei. Doua scoli de fotbal diferite s-au intalnit la Munchen in cel mai asteptat sfert de finala al Campionatului European. Asteptarea nu a fost in zadar. Italia, complet transformata de Roberto Mancini, care din dintr-o bruta care apara si cel mai meschin avantaj, a devenit un cavaler gata sa se ia la tranta oricand si oricum, doar de dragul duelului, a inceput meciul intr-un ritm greu de inchipuit. continuă pe Ziarul Bursa

Pontul zilei la Euro 2020: Belgia vs Italia - Cota impresionanta la scor corect

Belgia vs Italia este, cel putin la nivel de afis, unul dintre cele mai interesante dueluri din sferturile Euro 2020. Era normal ca si variantele de pariere sa fie pe masura. Meciul de la Munchen vineri, ora 22:00) ofera un adevarat regal pentru cei pasionati de cote.

Belgia Italia, o noua finala la EURO 2020

Pentru multi meciul dintre Belgia si Italia este adevarata finala de la EURO 2020, competitie unde cele doua formatii au impresionat pana acum.

Euro 2020, sferturi: Italia ingenunchiaza Belgia, se califica in semifinale!

In cel mai asteptat meci al sferturilor de finala de la Euro 2020, reprezentativa Italiei a invins nationala de pe locul 1 in clasamentul FIFA, Belgia, scor 2-1 2-1), si s-a calificat in faza urmatoare a competitiei.

LiveBLOG Euro 2020: Belgia vs Italia 1-2 (Rep. II) - Meci superb la Munchen

Derbiul sferturilor de la Euro 2020 se joaca la Munchen, intre Belgia si Italia, doua dintre marile favorite la castigarea competitiei. Meciul este LiveBLOG pe HotNews. ro si in direct pe ProTV.

Euro 2020. Cate milioane de euro a incasat HoReCa! Suma e colosala

Euro 2020 s-a dovedit o afacere profitabila si pentru cei din HoReCa. Industria ospitalitatii avea asteptari mari de la meciurile gazduite de Bucuresti la turneul final. Hotelierii, patronii de restaurante, dar si ai firmelor de catering s-au confruntat cu mari probleme din cauza pandemiei. Turnul final a fost un colac de salvare pentru multi dintre .

Avertisment OMS de ultima ora pentru suporterii Euro 2020. Ce pericol ii pandeste

Pandemia de Covid-19 este departe de a se sfarsi, in ciuda relaxarii totale pe care multa lume o manifesta. Recent, OMS a lansat un nou avertisment catre suporterii de fotbal care se pregatesc sa calatoreasca pentru a-si sustine echipele favorite. Atentionarea a fost facuta cu o zi inainte de sferturile de finala ale EURO 2020, .

Niciun caz de Covid la meciurile EURO 2020 de la Bucuresti

Autoritatile anunta ca niciun caz de imbolnavire cu Covid nu a fost inregistrat in urma celor patru meciuri disputate la Bucuresti in cadrul EURO 2020, anunta FRF.

Paul Pogba rupe tacerea dupa eliminarea surprinzatoare a Frantei de la Euro 2020

Iesirea surprinzatoare a Frantei inca din optimile Euro 2020, dupa infrangerea la penaltiuri cu Elvetia, i-a marcat pe jucatorii francezi. Paul Pogba a postat un mesaj pe Instagram indreptat spre toti fanii cocosilor galici.

Italia in semifinale la EURO 2020 dupa 2-1 cu Belgia

Cel mai tare duel din sferturile EURO 2020 a fost transat de Italia inca din primele 45 de minute ale meciului de la Munchen.

LIVE Belgia - Italia 1-2. Fotbal total la Munchen

Derby-ul sferturilor de finala la EURO 2020 se joaca, vineri seara, la Munchen, intre Belgia si Italia. Meciul e live text in aceasta pagina.