23:00

Italia in semifinale la EURO 2020 dupa 2-1 cu Belgia

Cel mai tare duel din sferturile EURO 2020 a fost transat de Italia inca din primele 45 de minute ale meciului de la Munchen. continuă pe Online Sport

Danemarca ajunge in semifinale la EURO 2020

Echipa Danemarcei s-a calificat, sambata, in semifinalele EURO 2020, dupa ce a invins Cehia, cu 2-1, intr-un meci disputat la Baku, in Azerbaidjan.

Mancini: Drumul e inca lung pana la titlu

Italia s-a calificat in semifinale la EURO 2020 dupa eliminarea Belgiei, insa antrenorul Roberto Mancini considera ca titlul e departe.

EURO 2020, sferturi. Spania, calificare dramatica in semifinale dupa ce a invins Elvetia la loviturile de departajare

Reprezentativa Spaniei s-a calificat in semifinale la Euro-2020, dupa ce a invins selectionata Spaniei, scor 3-1, la loviturile de departajare, vineri, la Sankt Petersburg, in sferturile competitiei.

Spania elimina Elvetia la 11 metri si obtine calificarea in semifinale la EURO 2020

Tripla campioana europeana a avut nevoie de lovituri de departajare pentru a trece de Elvetia, vineri seara, la Sankt Petersburg, in primul sfert de finala de la EURO 2020.

TIKI - TAKA A ZIS CEASUL EURO 2020: Elvetia - Spania 1-1 (1-3 la penalty-uri)

Spania este prima echipa calificata in semifinalele EURO 2020, dupa ce a trecut in urma loviturilor de departajare de eroica echipa a Elvetiei. Ambele formatii veneau dupa doua partide absolut nebune, cu un consum enorm de energie. Eram avertizati ca o parte dintre combatanti vor fi cu bateriile la nivel minim, pentru ca, deocamdata, fotbalul este jucat de oameni si nu de roboti.

LiveBLOG Euro 2020: Belgia vs Italia 1-2 (Rep. II) - Meci superb la Munchen

Derbiul sferturilor de la Euro 2020 se joaca la Munchen, intre Belgia si Italia, doua dintre marile favorite la castigarea competitiei. Meciul este LiveBLOG pe HotNews. ro si in direct pe ProTV.

Euro 2020: Tabloul complet al sferturilor

Ucraina a intregit lista echipelor calificate in sferturile Euro 2020 dupa ce a trecut dupa prelungiri) de Suedia. Anglia este mare favorita pe o jumatate de tablou, in timp ce pe cealalta lucrurile sunt complicate: aici se afla Belgia, Italia si Spania.

Euro 2020: Spania, in semifinale dupa ce a invins Elvetia la loviturile de departajare

Spania s-a calificat in semifinale la Euro 2020, dupa ce a invins Elvetia, scor 3-1, la loviturile de departajare dupa 120 de minute, scorul a fost 1-1). Chiar daca Sommer a reusit sa isi tina echipa in viata intervenind de mai multe ori, Unai Simon a aparat doua penaltiuri si a obtinut calificarea pentru reprezentativa lui Luis Enrique.

Franta e disperata dupa eliminarea de la Euro 2020. Ce au solicitat sute de mii de fani ai Cocosului Galic

Franta a fost eliminata de la Euro 2020 dupa un meci de un rar dramatism. Elvetia a castigat, dupa executarea loviturilor de departajare, optimea de finala jucata pe Arena Nationala. Nici acum, fanii Cocosului Galic nu s-au impacat cu infrangerea favoritilor lor. Franta e disperata dupa eliminarea de la Euro 2020 Franta si-a incheiat traseul .

Fiul printului William, in premiera la un meci pe stadion. Genial cum s-au imbracat cei doi la Euro 2020

Printul George, fiul cel mare al Printului William cu Kate Middleton, a aparut in premiera la un meci spre stadion, spre surprinderea tuturor fanilor Familiei Regale. Taticul sau mandru nu a vrut sa il lase pe micut sa plece oricum din casa, asa ca imbracamintea pe care au afisat-o cei doi a cucerit pe toata .

actualitate, 23:00