16:45

Dupa un meci tensionat, Romania a invins Cehia cu 30 - 28 la Campionatul European de Handbal Feminin

Echipa feminina de handbal a Romaniei a invins cu greutate Cehia, la EURO 2016, obtinand in final scorul de 30 -28 17-14). continuă pe România Liberă

Romania Cehia 30-28: de ce au tremurat fetele pentru victorie si cand vor juca finala pentru semifinale

Plecata la Euro 2016 cu obiectivul de a forma o noua nationala competitiva, Romania va juca, miercuri, un meci care o poate propulsa in semifinale, la un pas de o medalie neasteptata.

CE Handbal (f): Romania vs Cehia 30-28/ La un pas de semifinale

Echipa nationala de handbal feminin a Romaniei a castigat confrutarea cu reprezentativa Cehiei, scor 30-28, in penultimul meci din Grupa Principala II a Campionatului European din Suedia. Formatia pregatita de Ambros Martin a intrat la pauza cu un avantaj de 3 goluri 17-14), insa Cehia a reusit sa egaleze scorul in repriza secunda. Finalul partidei a fost unul interzis cardiacilor, adversarele venind la un gol in minutul 57. Romania o va infrunta, miercuri, pe Danemarca, in partida decisiva pentru calificarea in semifinalele competitiei.

Echipa Romaniei de handbal a invins Cehia, scor 30 - 28, si e tot mai aproape de semifinalele Campionatului European

Romania a invins Cehia, scor 30 - 28, in grupa principala a Campionatului European de handbal feminin din Suedia. Astfel, fetele antrenate de Martin Ambros sunt cu un pas mai aproape de.

actualitate, 16:45