15:00

Europa League: Pandurii Targu Jiu Fiorentina, scor 1-2

Formatia Pandurii Targu Jiu a fost invinsa, joi seara, pe Cluj Arena, cu scoul de 2-1 1-0), de echipa italiana Fiorentina, in etapa a patra a Grupei E a Ligii Europa si nu mai are nicio sansa de a accede in. continuă pe B1

Formatia Pandurii Targu Jiu a fost invinsa, joi seara, pe Cluj Arena, cu scoul de 2-1 1-0), de echipa italiana Fiorentina, in etapa a patra a Grupei E a Ligii Europa si nu mai are nicio sansa de a accede in faza urmatoare a competitiei, potrivit Mediafax. Golul gazdelor a fost marcat de Eric, in minutul 32, cu o foarfeca de la aproximativ 15 metri, dupa o centrare a lui Buleica. Condescu, presedinte Pandurii: Necazul este mic, dar ciuda e mare Montella: Am meritat victoria, chiar daca a fost o lupta grea.

VIDEO Pandurii Targu Jiu pierde dramatic in prelungiri cu Fiorentina 1-2/ Eric, gol fantastic din foarfeca

Liga Europa: Meciul Pandurii - Fiorentina va fi arbitrat de o brigada din Grecia.

O brigada din Grecia, cu Tasos Sidiropoulos la centru, va arbitra partida dintre formatiile Pandurii Targu Jiu si Fiorentina, programata joi, de la ora 20. 00, pe Cluj Arena, in etapa a patra a grupei E a Ligii Europa, potrivit Mediafax. Sidiropoulos va fi ajutat la cele doua linii de Christos Akrivos si Damianos Efthimiadis. Asistenti suplimentari vor fi Stavros Tritsonis si Ilias Spathas, iar arbitru de rezerva Gagas Dimitrios. Echipa Pandurii isi disputa joi seara ultima sansa pentru .

Pandurii pierde dramatic cu Fiorentina

Foarfeca splendida a lui Eric, din prima repriza, nu le-a adus pandurilor nici macar un punct, Fiorentina impunandu-se la limita, scor 2-1, gratie golurilor inscrise spre final de Ryder Matos si Borja Valero. Ramanem doar cu executia magnifica a brazilianului si, evident, cu un gust amar, in conditiile in care ne-am impotmolit iarasi spre final, la mai putin de 24 de ore distanta de semiesecul Stelei din Elvetia.

LIVETEXT Pandurii-Fiorentina 0-0. Gorjenii cauta prima victorie in Europa League impotriva liderului grupei E

Pandurii isi joaca impotriva Fiorentinei ultima sansa de calificare in saisprezecimile Europa League. La prima vedere, gorjenii vor avea o misiune mai usoara decat in meciul tur, deoarece italienii si-au lasat acasa aproape toate vedetele. Ramaneti pe www. adevarul. ro pentru a urmari partida in format livetext.

Collini Lavori poate semna contractul pentru construirea centurii municipiului Targu-Jiu

Compania italiana Collini Lavori SpA a castigat in instanta dreptul de a putea semna contractul pentru construirea centurii ocolitoare a municipiului Targu-Jiu, se arata intr-un comunicat de presa.

LIVE Europa League: Rusescu titular, Chiriches rezerva

Onlinesport. ro transmite joi seara de la 22:05 meciurile pe care romanii Vlad Chiriches si Raul Rusescu le disputa in etapa a 4-a din Europa League.

LIVE Europa League (22:05). Rusescu titular, Chiriches rezerva

Azi LIVE Chiriches si Rusescu in Europa League (22:05)

Cristi Pustai: E greu de crezut ca am putea domina jocul cu Fiorentina

Pandurii Targu Jiu va intalni joi Fiorentina, pe teren propriu, in cadrul etapei a patra din Grupa E Europa League. Partida se va juca incepand cu ora 20. 00, pe Cluj Arena.

actualitate, 15:00