10:30

Irina Begu explica succesul nebun de la Roland Garros. Care a fost momentul decisiv al partidei de 3 ore si 41 minute

Irina Begu a obtinut o victorie memorabila in turul al doilea al turneului de la Roland Garros, invingand-o dupa trei ore si 41 de minute pe americanca Coco Vanderweghe. continuă pe Adevărul

Irina Begu, calificare eroica la Roland Garros

Irina Begu a invins-o pe Coco Vandeweghe, in turul al treilea de la Roland Garros. Scorul a fost 10-8 in decisiv, dupa ce primele doua seturi s-au incheiat la tie-break, scrie.

ANALIZA: Simona Halep si Irina Begu continua brat la brat competitia de la Roland Garos

Ploaia cazuta la inceputul competitiei a fost cel mai dur adversar pentru toti sportivii de la Openul parizian, evident, si pentru cele reprezentante ale Romaniei la Roland Garos: Simona Halep, Irina Begu, Monica Niculescu, Sorana Cirstea si Alexandra Dulgheru.

Simona Halep si-a aflat adversara din Turul 2 de la Roland Garros

Simona Halep si-a aflat adversara pe care o va intalni in turul al doilea al turneului de Mare Slem de la Roland Garros.

Meci nebun facut de Irina Begu pentru calificarea in turul trei la Roland Garros

Irina Begu s-a calificat in turul trei la Roland Garros dupa victoria in trei seturi in fata luiVandeweghe. A fost un meci cu adevarat nebun, miercuri seara, intre Irina Begu si.

Irina Begu castiga maratonul cu Coco Vandeweghe din turul 2 la Roland Garros. Un meci de peste 3 ore si jumatate castigat cu inima

Irina Begu s-a calificat in turul 3 la Roland Garros dupa un meci maraton de 3 ore si 41 de minute cu Coco Vandeweghe din Statele Unite. Partida s-a incheiat cu6-7 4), 7-6 4), 10-8. Begu joaca in turul urmator cu Annika Beck din Germania, numarul 39 mondial. Cele doua nu s-au mai intalnit pana acum in circuit.

LIVE Irina Begu - Coco Vandeweghe in turul 2 la Roland Garros. Meciul ajunge in setul decisiv

Urmariti in aceasta pagina miercuri dupa ora 18:00 meciul pe care Irina Begu il sustine cu Coco Vandeweghe din Statele Unite in turul 2 la Roland Garros.

LIVE Irina Begu - Coco Vandeweghe in turul 2 la Roland Garros (18:00)

LIVE Roland Garros: Simona Halep si Irina Begu joaca pentru un loc in optimi (vineri, 12:00)

Organizatorii turneului de la Roland Garros au anuntat programul zilei de vineri, iar jucatoarele noastre Simona Halep si Irina Begu vor intra devreme pe teren.

Irina Begu s-a calificat in turul 3 la Roland Garros dupa un meci maraton de peste trei ore si jumatate cu Coco Vandeweghe din Statele Unite.

actualitate, 10:30