05:30

Liga I Surpriza de proportii in Gruia: CFR Cluj - Viitorul Constanta 0-1/ Ioan Andone: A fost cel mai slab joc al nostru din campionat

Nou-promovata Viitorul Constanta a produs o mare surpriza prin victoria cu scorul de 1-0 1-0), reusita joi seara, in deplasare, cu campioana en titre CFR Cluj-Napoca, in primul meci din etapa a 12-a a Ligii I de fotbal, scrie Agerpres. continuă pe Hotnews

Viitorul a detonat bomba in Gruia. CFR Cluj - Viitorul 0-1

Viitorul Constanta a obtinut un rezultat remarcabil pe terenul campioanei, castigand in Gruia cu 1-0 prin golul marcat de Gabriel Iancu in prima repriza. Nicolae Dica a fost eliminat in repriza a doua, dar desi a jucat mai bine de o jumatate de ora in superioritate numerica, CFR Cluj nu a reusit sa-l invinga pe fenomenalul portar Buzbuchi.

Viitorul nu se sperie de CFR Cluj.

Echipa Viitorul Constanta va juca, maine, in compania campioanei CFR Cluj. Trupa pregatita de Catalin Anghel va juca in Ardeal pentru toate punctele puse in joc. Atat tehnicianul echipei de pe litoral cat si jucatorii considera ca nu au de ce sa se teama de CFR. Nu trebuie sa plecam niciodata cu gandul ca echipa adversa este mare si nu putem face fata. Am demonstrat ca putem face fata cu oricine. Sper ca la ora jocului sa ajungem bine atat fizic cat si mental si sa ne indeplinim obiectivul .

Liga I: CFR Cluj, invinsa acasa de Viitorul Constanta, scor 0-1

Campioana en titre, CFR Cluj, a fost invinsa, joi seara, intr-un meci jucat pe teren propriu, cu scorul de 1-0, de catre constantenii de la Viitorul. Singurul gol al meciului a fost inscris in minutul.

Asa am trait LIVE CFR Cluj - Constanta 0-1

Etapa 12 a Ligii 1 a inceput in aceasta seara cu meciul dintre CFR Cluj si Viitorul Constanta, pe care-l puteti urmari aici alaturi de noi.

actualitate, 05:30