01:05

LIVE TEXT Stromsgodset - Steaua, ora 20.30. Turul doi preliminar Liga Campionilor

Steaua Bucuresti intalneste miercuri, de la ora 20. 30, campioana Norvegiei, Stromsgodset, in deplasare, in turul al doilea preliminar al Ligii Campionilor. Elevii lui Costel Galca vor da piept cu unul dintre cei mai dificili adversari posibili din aceasta etapa. continuă pe România Liberă

LIVE TEXT Germania - Argentina, ora 22.00. Finala Cupei Mondiale din Brazilia 2014

Nationalele Germaniei si a Argentinei se intalnesc, duminica, de la ora 22. 00, pe stadionul Maracana, din Rio de Janeiro, in finala Cupei Mondiale de fotbal din Brazilia. Titlul cu numarul 20 al Mondialului de fotbal este disputat intre doua nationale care s-au mai intalnit in ultimul act al competitiei de doua ori.

LIVE LIGA CAMPIONILOR Stromsgodset-Steaua 0-1, Iancu deschide scorul

Meciul tur dintre norvegienii de la Stromsgodset si Steaua Bucuresti este in direct, LIVE TEXT, astazi, incepand cu ora 20:30. Urmariti aici, minut cu minut, debutul ros-albastrilor in noul sezon de Liga Campionilor.

LIVE LIGA CAMPIONILOR Stromsgodset-Steaua 0-0

LIVE LIGA CAMPIONILOR Stromsgodset-Steaua (20:30)

Obiectivul lui Galca in meciul Stromsgodset - Steaua: Sa marcam mai mult decat cu Astra

Costel Galca, antrenorul FC Steaua, si-a propus ca elevii sai sa marcheze cel putin doua goluri in partida cu Stromsgodset. Steaua joaca miercuri, de la ora 20. 30, impotriva campioanei Norvegiei, in turul al doilea preliminar al Ligii Campionilor.

Stromsgodset-Steaua: Partida din preliminariile Ligii Campionilor, arbitrata de un olandez

Partida Stromsgodset-Steaua, meci contand pentru turul doi preliminar al Ligii Campionilor, va fi arbitrat de centralul olandez Serdar Gozubuyuk. Steaua va juca prima mansa a intalnirii in deplasare, in Norvegia.

Champions League: Meciul Stromsgodset - Steaua va fi arbitrat de olandezul Serdar Gozubuyuk

Arbitrul olandez Serdar Gozubuyuk va conduce la centru meciul Stromsgodset - Steaua, care va avea loc, miercuri, de la ora 20. 30, in prima mansa a turului doi preliminar al Ligii Campionilor.

Alexandra Dulgheru a acces in turul doi al turneului de la Istanbul

Jucatoarea Alexandra Dulgheru, locul 99 WTA, s-a calificat, marti, in turul doi al turneului de la Istanbul, scrie Mediafax. Romanca a invins-o pe ucraineanca Katerina Kozlova, locul 128 WTA, cu scorul 3-6, 6-0,.

Sondaj: Victor Ponta, favorit in turul doi la alegerile prezidentiale. Klaus Iohannis, singurul cu sanse mari sa-l invinga

Premierul Victor Ponta ar bate orice candidat al dreptei in turul doi al alegerilor prezidentiale, arata un sondaj realizat de INSCOP Research, la comanda Adevarul. De asemenea, cele mai mari sanse sa-l.

Victor Ponta, favorit pentru castigarea alegerilor prezidentiale. Dintre candidatii dreptei, Klaus Iohannis are cele mai mari sanse in turul doi - sondaj INSCOP

Victor Ponta este cotat ca favorit pentru castigarea alegerilor prezidentiale din aceasta toamna, potrivit unui sondaj INSCOP comandat de cotidianul Adevarul, care arata ca primul ministru ar avea cele mai mari probleme in turul doi in fata liberalului Klaus Iohannis.