12:30

LiveBLOG Roland Garros: Matteo Berrettini ramane in meci - Novak Djokovic conduce cu 2-1 la seturi

Ziua a 11-a de la Roland Garros a fost una plina de evenimente: Irina Begu singura noastra reprezentata ramasa la Paris) s-a calificat in semifinalele probei de dublu, Iga Swiatek campioana en-titre) a fost eliminata in sferturi, iar Rafael Nadal a pierdut primul sau set dupa o serie de 36 castigate la rand. Tot miercuri, Novak Djokovic il va intalni pe Matteo Berrettini in sferturi. Ramai pe HotNews. ro pentru a fi la curent cu tot ceea ce se intampla miercuri in complexul de la Porte dAuteuil. continuă pe Hotnews

Avem o romanca in sferturi la Roland Garros! Irina Begu, victorie mare in proba de dublu

Perechea Irina BeguNadia Podoroska RomaniaArgentina) s-a calificat, duminica, in sferturile de finala ale probei de dublu din cadrul turneului de la Roland Garros.

Irina Begu in semifinalele probei de dublu la Roland Garros

Jucatoarea Irina Begu s-a calificat, miercuri, in semifinalele probei de dublu de la Roland Garros alaturi de argentinianca Nadia Podoroska.

Roland Garros: Surpriza zilei - Serena Williams, eliminata de Elena Rybakina Roger Federer s-a retras

A opta zi de la Roland Garros a fost una plina de evenimente: Sorana Cirstea a fost eliminata de Tamara Zidansek, Serena Williams a parasit competitia dupa ce a pierdut in doua seturi cu Elena Rybakina, in timp ce Roger Federer a anuntat ca se retrage inaintea meciului din optimi.

Zidansek - Pavlyuchenkova, prima semifinala de la Roland Garros

Jucatoarele Tamara Zidansek si Anastasia Pavlyuchenkova s-au calificat, marti, in semifinalele turneului de la Roland Garros.

Irina Begu s-a calificat la dublu, in sferturile de finala de la Roland Garros. Sorana Cirstea a fost invinsa la simplu

Irina Begu s-a calificat la dublu, duminica, in sferturile de finala la Roland Garros 2021. Jucatoarea romana si Nadia Podoroska au obtinut o victorie lejera, scor 6-3, 6-1 cu frantuzoaicele Clara Burel si.

Irina Begu s-a calificat in sferturile probei de dublu de la Roland Garros

Perechea Irina Begu Nadia Podoroska s-a calificat, duminica, in sferturile probei de dublu de la Roland Garros.

VIDEO Irina Begu, in semifinalele de dublu de la Roland Garros

Perechea Irina BeguNadia Podoroska a reusit, miercuri, calificarea in semifinalele de dublu de la Roland Garros, al doilea Grand Slam al anului.

Monica Niculescu si Jelena Ostapenko, eliminate din proba la dublu in optimile de finala de la Roland Garros

Perechea romano-letona Monica NiculescuJelena Ostapenko a fost invinsa de cuplul ceh Karolina PliskovaKristyna Pliskova, cu 7-5, 1-6, 6-4, in optimile de finala ale probei feminine de dublu din cadrul turneului de la Roland Garros, al doilea de Mare Slem al anului, anunta digisport. ro. Gemenele Pliskova s-au impus dupa aproape doua ore de joc 1 h 52 min) in fata perechii romano-letone, cap de serie numarul 12.

Rafael Nadal, in semifinale la Roland Garros Diego Schwartzman a oprit o serie impresionanta a ibericului

Seria lui Rafael Nadal de 36 de seturi consecutive castigate la Roland Garros a fost oprita de Diego Schwartzman. Argentinianul a fost primul care a reusit sa ii puna cu adevarat probleme ibericului, dar Rafa s-a calificat pentru a 14-a oara in semifinalele Grand Slam-ului parizian.

Roland Garros: Rafael Nadal s-a calificat in sferturi - Victorie in trei seturi cu Jannik Sinner

Campion de 13 ori la Grand Slam-ul parizian, Rafael Nadal si-a asigurat un loc in sferturile de la Roland Garros, luni, dupa ce a trecut in trei seturi de Jannik Sinner.

actualitate, 12:30