15:00

LIVETEXT Astra - Steaua: finala campionatului, un meci cu o miza de peste 20 de milioane de euro

De la ora 20. 30, la Giurgiu, vom avea o partida la finalul careia vom afla numele echipei care va deveni principala favorita la castigarea titului. Acest statut o va apropia si de milioanele ce ar putea veni din partea UEFA pentru o eventuala calificare in grupele Ligii Campionilor. continuă pe Adevărul

LIVETEXT Astra - Steaua 1-0: golul lui Gaman a salvat o repriza extrem de slaba. Cine a fost groparul ros-albastrilor

Astra Steaua se joaca pe maruntisuri: de ce duelul de astazi din semifinalele Cupei Ligii nu intereseaza pe nimeni

Cele doua formatii se vor infrunta de doua ori, astazi si sambata, in semifinalele Cupei Ligii si in finala campionatului. Primul meci se joaca pe maruntisuri, comparativ cu cel din Liga I.

Astra-Steaua, echipele de start. Marica in afara primului 11 la Steaua

Vedeti mai jos echipele de start la Astra-Steaua, meciul de la 20:30 considerat finala campionatului prin prisma pozitionarii celor doua echipe in clasament. Astra are trei puncte in fata Stelei si cu un succes ar obtine in mare masura titlul.

Cristi Balaj, delegat la Astra-Steaua

Finala Ligii 1 dintre Astra si Steaua, meciul care poate decide in buna masura soarta titlului in acest sezon, va fi arbitrat la centru de Cristi Balaj.

Alibec vs Varela: eroul si raul meciului Astra-Steaua

Vedeti mai jos ce au declarat Denis Alibec si Fernando Varela, cei doi jucatori care au decis meciul Astra-Steaua, partida in urma careia giurgiuvenii s-au distantat la sase puncte.

LIVE TEXT: Astra Giurgiu vs. Steaua Bucuresti la pauza: 1-0 GOL marcat de Gaman pentru gazde. FINALA campionatului in Liga 1 se joaca ACUM

ASTRA GIURGIU si FC STEAUA joaca sambata seara, la Giurgiu, in poate meciul care va decide noua campioana a fotbalului romanesc. Noul sistem competitional ofera sansa de a urmari, la nicio saptamana distanta de la eternul derby Steaua-Dinamo, confruntarea dintre Astra si Steaua, primele doua clasate in play-off.

LIVE TEXT: Astra Giurgiu vs. Steaua Bucuresti. FINALA campionatului in Liga 1 se joaca ACUM

LIVE TEXT: Astra Giurgiu si Steaua Bucuresti promit un spectacol de zile mari, sambata seara, in FINALA campionatului din fotbalul romanesc

Astra Giurgiu-Steaua. 2-0. Varela o ingroapa pe Steaua si adio titlu

ASTRA-STEAUA 0-0 la pauza. Diferenta dintre cele doua in clasament este de 3 puncte, in favoarea echipei lui Marius Sumudica, scrie gsp. ro. Cu o victorie azi, campioana Romaniei ar urca pe.

Astra Giurgiu-Steaua. 1-0. Gaman inscrie de la 11 metri

actualitate, 15:00