23:30

Mansa Sferturilor

CSM Bucuresti, eliminata din Liga Campionilor la handbal feminin in sferturi - Obiectiv ratat

CSM Bucuresti a pierdut si mansa retur contra echipei Metz disputata in Les Arenes de Metz), scor 29-23, campioana Romaniei la handbal feminin fiind astfel eliminata din Liga Campionilor in faza sferturilor.

CSM Bucuresti, eliminata din Liga Campionilor. Tigroaicele au pierdut si returul cu Metz si parasesc competitia chiar inainte de Final Four

CSM Bucuresti a fost invinsa de Metz si in a doua mansa a sferturilor de finala din Liga Campionilor, duminica, in Franta, si a ratat calificarea in Final Four. CSM Bucuresti, eliminata de Metz din Liga Campionilor .

CS Dinamo s-a calificat spectaculos in semifinalele EHF European League

CS Dinamo Bucuresti a reusit o calificare spectaculoasa in semifinalele competitiei masculine de handbal EHF European League, dupa ce a invins in deplasare cu echipa daneza Skjern Handbold, cu scorul de 38-34 20-12), marti seara, in mansa secunda a sferturilor de finala.

CSM Bucuresti Metz 24-27. Tigroaicele, aproape de eliminarea din Liga Campionilor

Formatia de handbal feminin CSM Bucuresti este foarte aproape de eliminarea din Liga Campionilor, dupa ce a pierdut prima mansa a sferturilor de finala in fata frantuzoaicelor de la Metz Handball, cu 24-27, in Sala Polivalenta din Capitala. Prima repriza a fost una echilibrata, tigroaicele conducand o singura data la doua goluri, 12-10, in timp .

CSM Bucuresti, invinsa fara drept de apel de Metz, in sferturile Ligii Campionilor la handbal feminin

CSM Bucuresti a fost invinsa fara drept de apel de echipa franceza Metz Handball, cu 27-24 15-14), duminica, in Sala Polivalenta din Capitala, in prima mansa a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor la handbal feminin.

CSM Bucuresti, invinsa acasa de Metz in sferturile Ligii Campionilor. Neagu Co au o misiune extrem de complicata in returul din Franta

CSM Bucuresti a fost invinsa de Metz, duminica, in Sala Polivalenta, in prima mansa a sferturilor de finala din Liga Campionilor la handbal feminin. CSM Bucuresti, invinsa acasa de Metz, scor 24-27 .

Dinamo, victorie la limita in prima mansa a sferturilor de finala din EHF European League

Formatia de handbal masculin Dinamo Bucuresti s-a impus cu scorul de 28-27 in fata danezilor de la Skjern Handbold, pe teren propriu, in prima mansa a sferturilor de finala din EHF European League. Dulaii lui Xavi Pascual au inceput bine si a condus in mai multe randuri 4-1, 7-4, 8-5), dar pana la pauza danezii .

Handbal (m): Dinamo Bucuresti, victorie mare in sferturile EHF European League

Dinamo Bucuresti, campioana Romaniei la handbal masculin, a castigat marti mansa tur a sferturilor de finala EHF European League, scor 28-27 14-15) in fata danezilor de la Skjern.

Marseille, Atalanta, AS Roma si Bayer Leverkusen s-au calificat in careul de asi al Europa League

Olympique Marseille, Atalanta Bergamo, AS Roma si Bayer Leverkusen s-au calificat joi seara in semifinalele Europa League, dupa meciurile din mansa secunda a sferturilor. Liverpool a obtinut doar o victorie de palmares cu Atalanta, 1-0 la Bergamo, dupa ce cormoranii au pierdut pe Anfield cu 0-3. Mohamed Salah a marcat golul englezilor 7), din penalty.

Olympique Marseille, Atalanta Bergamo, AS Roma si Bayer Leverkusen s-au calificat in semifinalele Europa League

Olympique Marseille se va intalni cu Atalanta Bergamo, iar AS Roma o confrunta cu Bayer Leverkusen, in semifinalele Europa League la fotbal, dupa meciurile de joi, din mansa secunda a sferturilor de finala.

PAOK Salonic a ratat calificarea in semifinalele Europa Conference League, dupa 0-2 cu FC Bruges

PAOK Salonic, echipa pregatita de romanul Razvan Lucescu, a pierdut calificarea in semifinalele Europa Conference League la fotbal, dupa ce a fost invinsa pe teren propriu cu 2-0 de FC Bruges in mansa secunda a sferturilor de finala.

Europa League: Roma vs Milan - Cine isi salveaza sezonul?

Roma - Milan, meci contand pentru mansa a doua a sferturilor de finala din Liga Europa, este programat, joi, 18 aprilie, de la ora 22:00, pe Stadio Olimpico, si va fi transmis in direct de Pro Arena.

Europa League: Atalanta vs Liverpool - Cormoranilor le-a mai ramas doar orgoliul

Atalanta - Liverpool, meci contand pentru mansa a doua a sferturilor de finala din Liga Europa, este programat, joi, 18 aprilie, de la ora 22:00, pe Stadio Atleti Azzurri dItalia, si va fi transmis in direct de platforma de streaming VOYO.

Real Madrid s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor, dupa 4-3 cu Manchester City

Real Madrid s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a castigat cu Manchester City la scorul de 4-3, in urma loviturile de departajare, in deplasare, intr-un meci din mansa secunda a sferturilor de finala in care scorul a fost egal, 1-1.

Real Madrid isi continua drumul catre titlul cu numarul 15 in Liga Campionilor. Va intalni pe Bayern Munchen in semifinale

Real Madrid s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a invins-o pe Manchester City cu scorul de 4-3, la loviturile de departajare, miercuri seara, in deplasare, intr-un meci din mansa secunda a sferturilor de finala in care scorul a fost egal, 1-1, atat la capatul celor 90 de minute regulamentare, cat si .

Real Madrid, calificare dificila in semifinalele UEFA Champions League, dupa meciul cu Manchester City, scor 1-1 (3-4 d.l.d.p)

Manchester City si Real Madrid s-au confruntat miercuri, 17 aprilie, in returul sferturilor de finala ale UEFA Champions League. Dupa 5-5 la general in dubla mansa, Real Madrid a reusit sa obtina biletele pentru semifinalele competitiei, castigand cu scorul 4-3 loviturile de departajare in fata lui City chiar pe Etihad. Real Madrid s-a calificat in semifinalele UEFA Champions League .

Bayern Munchen a reusit calificarea in semifinalele Ligii Campionilor, dupa un scor categoric 1-0 cu cu Arsenal

Bayern Munchen a reusit calificarea in semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a invins-o pe Arsenal Londra cu scorul de 1-0 0-0), miercuri seara, pe teren propriu, in mansa secunda a sferturilor de finala.

Champions League: Bayern Munchen vs Arsenal - Echilibru pe Allianz Arena

Bayern Munchen - Arsenal, meci contand pentru mansa a doua a sferturilor de finala din Liga Campionilor, este programat, miercuri, 17 aprilie, de la ora 22:00, pe Allianz Arena, si va fi transmis in direct de Digi Sport 2, Orange Sport 3 si Prima Sport 2.

Champions League: Manchester City vs Real Madrid - Show-ul se muta in Anglia

Manchester City - Real Madrid, meci contand pentru mansa a doua a sferturilor de finala din Liga Campionilor, este programat, miercuri, 17 aprilie, de la ora 22:00, pe Etihad Stadium, si va fi transmis in direct de Digi Sport 1, Orange Sport 1 si Prima Sport 1.

Borussia Dortmund a reusit calificarea in semifinalele Ligii Campionilor, dupa un scor categoric 4-2 cu Atletico Madrid

Borussia Dortmund a reusit calificarea in semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a invins-o categoric pe Atletico Madrid cu scorul de 4-2 2-0), pe teren propriu, in mansa secunda a sferturilor de finala.

actualitate, 23:30