01:06

Nicolae Stanciu de neoprit in Cehia. Un nou gol marcat pentru Slavia Praga

Internationalul Nicolae Stanciu continua forma buna din ultima perioada si a marcat din nou pentru echipa de club. continuă pe Online Sport

VIDEO Nicolae Stanciu, de neoprit - Executia superba prin care internationalul roman a trecut de Rangers

Slavia Praga a obtinut calificarea in sferturile Europa League chiar pe terenul celor de la Glasgow Rangers. Cehii s-au impus cu 2-0 3-1 la general), iar Nicolae Stanciu a fost din nou unul dintre remarcatii echipei pregatite de Jind345;ich Trpisovsky. Internationalul roman a stabilit scorul final dupa ce l-a invins pe McGregor cu o executie superba, la vinclu, direct din lovitura libera.

Digisport: Bijuteria lui Nicolae Stanciu, in imagini. Reusita de generic in stilul Beckham, elogiata de jurnalistii din intreaga lume

Nicolae Stanciu a marcat un nou gol de generic pentru Slavia Praga si a decis astfel calificarea campioanei Cehiei in sferturile de finala ale Europa League, dupa victoria cu 2-0 pe terenul celor de la Rangers.

LiveScore Glasgow Rangers vs Slavia Praga 0-2 (Rep. II) 74 Nicolae Stanciu, gol superb din lovitura libera

Nicolae Stanciu va fi titular in meciul pe care Slavia Praga il va disputa, joi, pe terenul celor de la Glasgow Rangers Ianis Hagi este doar rezerva). Cele doua echipe au terminat la egalitate in tur 1-1), iar meciul de pe Ibrox Park se anunta a fi unul foarte interesant. Partida va incepe de la ora 22:00, va fi transmisa in direct pe DigiSport 2, Telekom Sport 2 si Look Sport si LiveScore pe HotNews. ro.

Ghinion pentru Slavia Praga si Nicolae Stanciu la tragerea la sorti din Europa League! Cum arata tabloul complet

Singurul roman ramas in competitiile de club europene, Nicolae Stanciu, va avea o dubla de foc in sferturile de finala ale Europa League.

Europa League: Nicolae Stanciu, duel cu Arsenal Londra Programul sferturilor

Vineri a avut loc, la Nyon, tragerea la sorti a sferturilor de finala din Europa League. Slavia Praga, echipa pentru care evolueaza Nicolae Stanciu, va avea parte de inca un adversar dificil dupa ce a trecut de Leicester si Glasgow Rangers: cehii se vor duela pentru un loc in semifinale cu Arsenal Londra.

Nicusor Stanciu a dat lovitura! Vesti proaste pentru Ianis Hagi, fanii vor fi dezamagiti

Aseara, in cadrul optimilor de finala Europa League, s-au intalnit echipele a doi jucatori romani pe val in acest moment. Ianis Hagi l-a intalnit pe teren pe Nicusor Stanciu, in meciul Slavia Praga vs. Glasgow Rangers. Meciul s-a jucat la ora 22:00, ora Romaniei, gazdele turului fiind cei de la Slavia. Nicusor Stanciu fata-n-fata cu .

actualitate, 01:06