01:05

Rapid Bucuresti CFR Cluj, capul de afis al etapei a doua din Superliga

B1 TV B1 TV,

Printre primele reluate din Europa, campionatul national de fotbal continua in acest weekend cu etapa a doua. Rapid CFR tine capul de afis. Poli Iasi primeste vizita echipei din Botosani vineri, in prologul celei de-a doua etape din noul sezon al Superligii romanesti de fotbal. Amble echipe au pierdut primul meci, Iasi la Sepsi iar Botosani acasa cu Otelul care pare sa continuie forma buna din sezonul trecut si a reusit o victorie spectaculoasa cu 3-2. Unirea Slobozia a reusit o surpriza in prima etapa invingand in deplasare Farul Constanta iar acum primeste vizita campioanei FCSB, care a terminat la egalitate cu U Cluj, 1-1. Urmatoarele doua meciuri sunt programate sambata: Universitatea Craiova UTA Arad precum si main event-ul Rapid CFR, seara de la 22:00. Giulestenii au obtinut doar un punct la UTA, dupa un meci echillibrat in care au reusit deschiderea scorului in prima repriza prin Braun dar s-au vazut egalati in a doua parte. Feroviarii din Cluj au primit-o in Gruia pe Dinamo si am avut un 2 pauza 1 final, CFR obtinand toate punctele in prelungiri prin golul lui Tachtsidis, dupa ce in minutul 34 erau condusi cu 0-2 de bucuresteni. Remarcatul meciului a fost Daniel Birligea care a reusit golul de 2-2 si a oferit assist-ul de la golul victoriei, fiind notat cu 7. 8 de Flashscore. Programul complet etapa 2 Superliga: 19. 07 vineri): Poli Iasi FC Botosani, Unirea Slobozia FCSB 20. 07 sambata): Univ. Craiova UTA Arad, Rapid Bucuresti CFR Cluj . continuă pe B1 TV