21:00

Remiza Islanda

Victoria Romaniei din Liechtenstein nu a fost suficienta - Tricolorii vor privi la tv si Campionatul Mondial din 2022

Timp de 11 minute, nationala Romaniei s-a aflat pe locul de baraj: Islanda a egalat la Skopje in minutul 54, dar nu a reusit sa obtina remiza Macedonia de Nord s-a impus cu 3-1) si victoria Romaniei la Vaduz 2-0 vs Liechtenstein) a ramas doar una de palmares. Trupa lui Mirel Radoi a terminat pe locul trei in Grupa J si a ratat calificarea la Campionatul Mondial din Qatar tricolorii nu au mai fost la turneul final de 23 de ani). Mirel Radoi pleaca de la echipa nationala a Romaniei, dupa ce tricolorii au ratat calificarea la Campionatul Mondial 2022.

Mirel Radoi, pus la zid de catre Ciprian Marica si Dorinel Munteanu. Demisia de onoare! A destabilizat vestiarul!

Remiza Romaniei cu Islanda, pe teren propriu, in preliminariile pentru Campionatul Mondial din 2022, este privita de fostii jucatori ai nationalei drept un mare esec. Astfel, Mirel Radoi este considerat principalul vinovat. Imediat dupa meci, .

Scandal intre Radoi si Marica: Nu intelege multe

Remiza cu Islanda a scos tot ce era mai rau in jurul echipei nationale a Romaniei.

Ianis Hagi, dezamagit si increzator in acelasi timp dupa remiza cu Islanda: In viitor o sa traim momente mult mai frumoase

Mijlocasul Ianis Hagi a ratat cea mai mare ocazie a Romaniei in remiza alba cu Islanda de joi seara, in penultima etapa a preliminariilor pentru Cupa Mondiala.

Mirel Radoi sustine ca a primit indicatii din tribuna la meciul cu Islanda: Sa vina in locul meu

Romania a reusit doar o remiza alba, contra Islandei, joi, in penultimul meci al preliminariilor Campionatului Mondial din Qatar 2021. Nationala se afla acum la mana rezultatelor pentru calificarea la baraj. Mirel Radoi a afirmat dupa partida ca a primit indicatii din tribuna si a raspuns celor care il vor plecat din stafful tricolorilor.

Mirel Radoi, dezamagit dupa remiza cu Islanda: Un esec national, probabil ne va chinui toata viata

Mirel Radoi a afirmat ca remiza cu Islanda din preliminariile Campionatului Mondial 2022, scor 0-0, reprezinta un esec national. Selectionerul Romaniei a vorbit despre problemele pe care romanii le intampina in momentele decisive si s-a declarat nemultumit de evolutia tricolorilor in meciul din Ghencea. CM 2022, preliminarii: Romania, doar remiza cu Islanda - Tricolorii, la mana rezultatelor.

CM 2022, preliminarii: Romania, doar remiza cu Islanda - Tricolorii, la mana rezultatelor

Nationala de fotbal a Romaniei nu a reusit sa invinga Islanda pe stadionul din Ghencea 0-0), a coborat pe locul al treilea in Grupa J si in ultima etapa va avea nevoie de ajutorul adversarei de joi seara pentru a obtine locul care duce la barajul de calificare la Campionatul Mondial din 2022.

Romania Islanda: O victorie poate aduce calificarea tricolorilor la barajul pentru CM 2022

Echipa nationala de fotbal a Romaniei se afla in fata unui meci potential decisiv, penultimul pentru Mirel Radoi in acest mandat la carma primei reprezentative. Tricolorii vor putea fi siguri de locul secund in grupa, care asigura calificarea la barajul pentru Cupa Mondiala din 2022, daca vor invinge Islanda, iar contracandidatele Armenia si Macedonia de Nord ar incheia meciul direct cu o remiza.

Clasamentul FIFA: Romania a urcat trei pozitii dupa rezultatele pozitive din preliminarii

Echipa nationala de fotbal a Romaniei a urcat trei locuri fata de luna trecuta in clasamentul FIFA, ierarhie data publicitatii in cursul zilei de joi. Tricolorii au reusit acest salt gratie rezultatelor pozitive din preliminariile pentru CM din 2022 victorii cu Islanda si Liechtenstein si remiza cu Macedonia de Nord).

CM 2022, preliminarii: Islanda vs Macedonia de Nord 2-2 Rezultat bun pentru tricolori

Islanda si Macedonia de Nord au terminat la egalitate, scor 2-2, meciul disputat in grupa J a preliminariilor europene ale Cupei Mondiale, din care face parte si Romania.

Radoi, raspuns misterios privind viitorul sau: Cand vom afla daca ramane la nationala

Din pacate, dupa un start bun in mandatul de selectioner, cu o remiza cu Irlanda de Nord 1-1) si o victorie cu Austria 3-2), fostul mijlocas a pierdut toate partidele din luna octombrie: 1-2 cu Islanda, 0-4 cu Norvegia si 0-1 cu Austria.

VIDEO CE Handbal (m): Remiza dramatica intre Danemarca si Ungaria Belarus, Germania si Islanda, in Grupele Principale

Danemarca campioana mondiala si olimpica en-titre) si Ungaria au oferit un meci spectaculos, cu multe rasturnari de situatie, incheind la egalitate, scor 24-24, in al doilea meci din Grupa E a Campionatului European de Handbal masculin. in urma partidelor jucate luni seara, Belarus, Germania si Islanda si-au asigurat prezenta in Grupele Principale.

VIDEO Dupa 1-0 cu Elvetia, nca un rezultat bun pentru Qatar: 2-2 cu Islanda

Qatar-ul a obtinut o victorie foarte importanta cu Elvetia saptamana trecuta, iar apoi a urmat o remiza, scor 2-2, cu Islanda. Boualem Khoukhi 86') a reusit golul partidei cu o super executie.

Messi se simte vinovat pentru remiza Argentinei cu Islanda. Ce a declarat starul pumelor dupa ce a ratat un penalty

Lionel Messi a irosit un penalty in partida dintre Argentina si Islanda, terminata la egalitatae, scor 1-1, prima surpriza a turneului final.

Jorge Sampaoli dupa remiza cu Islanda: Vom nvata din greseli. Putem cstiga mpotriva oricui

Argentina a avut un start dezamagitor la Cupa Mondiala din Rusia, reusind doar un rezultat de egalitate cu Islanda, scor 1-1, in primul meci din Grupa D. Jorge Sampaoli, selectionerul pumelor, ramane optimist si este de parere ca echipa sa poate invinge pe oricine. Vom invata din greseli. Putem castiga impotriva oricui, a declarat tehnicianul de 58 de ani.

SOC la Campionatul Mondial din Rusia: Argentina se impiedica de Islanda! Messi a ratat un penalty! Ironii Maxime pe Internet

In cel de-al doilea meci al zilei de la Campionatul Mondial din Rusia, Islanda a debutat cu o remiza la impotriva Argentinei, vicecampioanei mondiale. Islandezii au revenit dupa ce Aguero a deschis scorul, iar.

Islanda a debutat cu dreptul la competitia din Rusia, reusind sa smulga o remiza in fata Argentinei campioana mondiala in 1978 si 1986 ), scor 1-1. Posesia a fost intr-o masura covarsitoare de partea sud-americanilor 78%), in timp ce Islanda s-a multumit sa se apere disciplinat si sa iasa pe contraatac. Elevii lui Heimir Hallgrimsson au revenit dupa ce Aguero a deschis scorul in minutul 19, au egalat situatia pe tabela patru minute mai tarziu si au rezistat eroic pana la final in fata atacurilor argentiniene. Messi a avut sansa de a-si aduce echipa in avantaj in minutul 64, insa a ratat o lovitura de la 11 metri.

VIDEO FOTOGALERIE CM 2018: Argentina - Islanda 1-1/ Defensiva de fier a islandezilor - Messi a ratat un penalty

VIDEO FOTOGALERIE CM 2018: Argentina - Islanda 1-1 / Defensiva de fier a islandezilor - Messi a ratat un penalty

Islanda s-a calificat la Cupa Mondiala pentru prima oara in istoria sa; Si Serbia merge in Rusia

Reprezentativa Islandei s-a calificat la Cupa Mondiala pentru prima oara in istoria sa, dupa ce a invins Kosovo, in ultima etapa a grupei I din preliminarii. Si echipa Serbiei si-a asigurat prezenta la competitia de anul viitor, din Rusia. Croatia si Irlanda vor juca la baraj, potrivit news. ro. Turcia, echipa pregatita de Mircea Lucescu, a incheiat preliminariile cu o remiza, scor 2-2, in deplasare, cu Finlanda.

actualitate, 21:00