18:45

Wta 250

Fosta castigatoare de Grand Slam, victorie in finala turneului WTA Rouen

Americanca Sloane Stephens s-a impus duminica in finala turneului de categorie WTA 250 de la Rouen Franta), dupa trei seturi in fata Magdei Linette 60 WTA), scor 6-1, 2-6, 6-2.

Gabriela Ruse, invinsa de Caroline Garcia. Romanca s-a oprit in sferturile turneului de la Rouen (WTA)

Jucatoarea romana de tenis Gabriela Ruse a fost invinsa de Caroline Garcia, a doua favorita, cu 6-3, 6-4, vineri, in sferturile de finala ale turneului WTA 250 de la Rouen Franta), dotat cu premii totale de 232. 244 de euro, potrivit Agerpres.

WTA Rouen: Gabriela Ruse, eliminata in sferturile de finala de a doua favorita

Parcursul bun al Gabrielei Ruse la turneul de categorie WTA 250 de la Rouen s-a oprit in sferturile de finala. Romanca a fost invinsa de Caroline Garcia 23 WTA), scor 6-3, 6-4.

Adversara Gabrielei Ruse in sferturile WTA Rouen

Gabriela Ruse are parte de un turneu foarte bun la Rouen, iar vineri o va intalni in sferturile competitiei de categorie 250 pe a doua favorita a intrecerii, Caroline Garcia.

Tenis: Gabriela Ruse s-a calificat in sferturile de finala la Rouen

Jucatoarea romana de tenis Gabriela Ruse s-a calificat joi in sferturile de finala ale turneului WTA 250 de la Rouen.

WTA Rouen: Gabriela Ruse s-a calificat in sferturi Set castigat la zero in fata unei jucatoare din Top 50

Gabriela Ruse a reusit o victorie importanta in optimile de finala ale turneului WTA 250 de la Rouen in fata frantuzoaicei Clara Burel 44 WTA), scor 6-0, 2-6, 6-3.

Gabriela Ruse, in sferturile turneului WTA de la Rouen

Gabriela Ruse s-a calificat in sferturile de finala ale turneului WTA 250 de la Rouen, dupa ce a invins-o in trei seturi pe Clara Burel, scor 6-0, 2-6, 6-3. Venita din calificari, Ruse 26 ani, 162 WTA) a obtinut victoria dupa aproape doua ore in fata frantuzoaicei, cap de serie numarul sapte 22 ani, 44 .

Gabriela Ruse s-a calificat in sferturile de finala de la Rouen, dupa meciul cu Clara Burel. Cu cine sa va confrunta in continuare

Gabriela Ruse s-a calificat in sferturile de finala de la Rouen, dupa meciul care a durat o ora si 55 de minute cu Clara Burel, scor 6-0, 2-6, 6-3. Gabriela Ruse, in sferturile de finala, dupa un meci excelent cu Clara Burel Gabriela Ruse 162 WTA) s-a calificat in sferturile de finala de la Rouen, un turneu de 250 de puncte WTA, dupa ce a invins-o pe favorita numarul 7, Clara Burel 44 WTA).

Gabriela Ruse, in optimi la WTA Rouen - A invins clar o jucatoare mai bine clasata

Gabriela Ruse s-a calificat in optimile turneului WTA 250 de la Rouen, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Nao Hibino locul 85 mondial).

Gabriela Ruse, pe tabloul principal la WTA Rouen Irina Bara a fost eliminata

Gabriela Ruse a ajuns pe tabloul principal al turneului de categorie WTA 250 de la Rouen, in timp ce Irina Bara s-a oprit in ultimul tur al calificarilor.

Clasamentul WTA: Jaqueline Cristian, Irina Bara si Anca Todoni, performerele saptamanii Locul ocupat de campioana de la Charleston

Jaqueline Cristian, Irina Bara si Anca Todoni au obtinut rezultate notabile la turneele de la Charleston WTA 500) si Bogota WTA 250), iar aceste performante se traduc in salturi importante in clasamentul mondial.

Favorita publicului, al doilea titlu cucerit la WTA Bogota

Camila Osorio a cucerit pentru a doua oara trofeul turneului WTA 250 de la Bogota, dupa finala in fata Mariei Bouzkova 42 WTA), scor 6-3, 7-65).

WTA Bogota: Irina Bara a ratat calificarea in semifinale

Irina Bara s-a oprit in sferturile de finala ale turneului WTA 250 de la Bogota, invinsa de italianca Sara Errani 117 WTA), scor 4-6, 6-2, 6-3.

Irina Bara, eliminata dramatic de la Bogota dupa un meci extrem de intens cu Sara Errani

Irina Bara a fost invinsa in sferturile de finala ale turneului WTA 250 de la Bogota, dupa un meci de trei ore impotriva lui Sara Errani. Romanca a avut numeroase sanse de break impotriva finalistei Roland Garros 2012, dar a fost invinsa dupa aproape 3 ore de joc, potrivit Eurosport. ro. Lupta tensionata in sferturile de finala la Bogota .

Anca Todoni, eliminata in optimi la WTA Bogota

Dupa un parcurs excelent, Anca Todoni s-a oprit in optimile de finala ale turneului WTA 250 de la Bogota, invinsa de Camila Osorio 85 WTA), scor 7-64), 6-4.

Irina Bara, in sferturi la WTA Bogota - Revenire spectaculoasa, dupa o minge de meci salvata

Irina Bara a reusit pentru prima oara dupa mult timp sa lege doua victorii pe tabloul principal al unui turneu WTA 250, sportiva noastra calificandu-se in sferturile de la Bogota, dupa un meci dramatic cu finalista din 2022.

Anca Todoni, in optimi la WTA Bogota - Salt urias in ierarhia mondiala

Anca Todoni confirma forma excelenta prin care trece si la turneul WTA 250 de la Bogota, sportiva noastra reusind sa se califice in optimi si sa intre in premiera in Top 200 mondial.

Tenis: Irina Bara s-a calificat in turul secund la Bogota

Jucatoarea romana de tenis Irina Bara s-a calificat marti in turul al doilea al turneului WTA 250 de la Bogota, in Columbia.

Irina Bara, in optimile de finala ale turneului WTA Bogota

Irina Bara s-a calificat in optimile de finala ale turneului WTA 250 de la Bogota, dupa ce a invins-o in trei seturi pe ucraineanca Katarina Zavatka, scor 2-6, 6-3, 6-4. Bara 29 ani, 178 WTA) s-a impus dupa doua ore si 23 de minute, intr-un meci intrerupt luni din cauza ploii, in primul set, la .

Irina Bara s-a calificat in turul al doilea la WTA Bogota

Irina Bara a reusit calificarea in turul al doilea al turneului WTA 250 de la Bogota Columbia), dupa 2-6, 6-3, 6-4 in fata ucrainencei Katarina Zavatska 195 WTA).

actualitate, 18:45