17:00

Romania - Cehia 0-1: Greu cand te doare nasul. Halepova a facut-o mare pe Pliskova dupa alt meci ratat in Fed Cup

De-a lungul partidei, comentatorul ceh a pronuntat numele Simonei in stil propriu, iar la cate greseli a facut a treia jucatoare a lumii, senzatia a fost ca cineva s-a deghizat in Simona Halep si a jucat pentru adversari. continuă pe Adevărul

LIVE Fed Cup, Romania-Cehia 0-1. Niculescu-Kvitova

Vineri a fost anuntat programul intalnirii Romania - Cehia, care se joaca sambata si duminica in cadrul Fed Cup la tenis. Urmariti in aceasta pagina live text primele doua meciuri de simplu.

Fed Cup: Programul meciurilor Romania - Cehia

Vineri a fost anuntat programul intalnirii Romania - Cehia, care se joaca sambata si duminica in cadrul Fed Cup la tenis.

Romania - Cehia / S-a tras la sorti ordinea meciurilor de la Fed Cup. Vezi cine va intra pe teren in prima partida

Partida de Fed Cup Romania - Cehia va incepe sambata de la ora 13. 00 si toate meciurile vor fi tranmise in direct de Dolce Sport.

LIVE Fed Cup, Romania-Cehia 1-1. Niculescu produce surpriza!

Romania si Cehia sunt la egalitate dupa primele doua meciuri de simplu programate in cadrul confruntarii din Fed Cup, Grupa Mondiala.

Fed Cup: Romania-Cehia, cu casa inchisa

Toate jucatoarele convocate de capitanul nejucator Alina Tecsor au ajuns la Cluj-Napoca si pregatesc intens cele doua zile ale confruntarii cu Cehia din primul tur al Grupei Mondiale, iar organizatorii au anuntat ca s-au vandut toate biletele pentru aceasta confruntare.

Romania - Cehia / Prima reactie a Simonei Halep dupa infrangerea cu Pliskova

Romania a inceput cu stangul intalnirea cu Cehia din sferturile Fed Cup, Simona Halep fiind invinsa de Karolina Pliskova in trei seturi.

Romania - Cehia/ Noi avem mai multe victorii, ele mai putine infrangeri. Bilantul jucatoarelor in Fed Cup

Romania si Cehia se vor duela sambata si duminica pentru un loc in semifinalele Fed Cup, competitie transmisa de Dolce Sport.

Romania - Cehia / Petra Kvitova n-are teama de Halep si de Niculescu: Dupa prima zi o sa conducem cu 2-0

Romania si Cehia se vor intalni sambata si duminica la Sala Polivalenta din Cluj-Napoca, in sferturile de finala ale Fed Cup.

Romania - Cehia, declaratie de mare curaj din tabara noastra: Sper sa le terorizez pe cehoaice

Romania va intalni Cehia in sferturile de finala ale Fed Cup, prima partida fiind programata sambata, intre Simona Halep si Karolina Pliskova.

Simona Halep - Karolina Pliskova, in prima partida din confruntarea Romania - Cehia de la Fed Cup

Simona Halep 3 WTA) va fi pe teren, contra Karolinei Pliskova 13 WTA), sambata, de la ora 13:00, in primul meci din confruntarea cu Cehia, din sferturile Grupei Mondiale din Fed Cup, eveniment care va avea loc in Sala Polivalenta din Cluj.

actualitate, 17:00