15:15

Schimbari in clasamentul WTA dupa Roland Garros. Ce se intampla cu Simona Halep

Playtech Playtech,

Turneul de Grand Slam de la Roland Garros poate schimba actuala situatie din topul WTA. Printre favoritele la castigarea turneului din acest an se afla Sofia Kenin. Ocupanta locului 5, Sofia Kenin are in acest moment 5. 865 de puncte. La finalul turneului clasamentul poate fi modificat, iar Simona Halep ar putea sa-si piarda locul, sau . continuă pe Playtech

Reteta financiara a Soranei Cirstea dupa Roland Garros - Salt important in clasamentul WTA

Chiar daca a fost eliminata in optimi, Sorana Cirstea nu a plecat cu mana goala de la Paris. Pentru parcursul de la Roland Garros, sportiva noastra va primi un premiu financiar consistent si va inregistra un salt important in clasamentul WTA.

Jucatoare de tenis, arestata la Roland Garros. Ce se intampla la turneu

Scandal imens la French Open-ul din acest an. Una dintre cele mai reputate jucatoare de tenis a fost arestata, imediat dupa ce a incheiat meciul din primul tur de la Roland Garros. Ce se intampla la turneu si care au fost motivele pentru care sportiva a fost retinuta de catre autoritatile franceze. Jucatoare de tenis, .

Aryna Sabalenka a ratat sansa de a o depasi pe Simona Halep in clasamentul WTA

Anastasia Pavlyuchenkova a reusit surpriza zilei la Roland Garros: a eliminat-o inca din turul al treilea pe Aryna Sabalenka. Sportiva din Belarus a ratat sansa de a o depasi pe Simona Halep in ierarhia WTA.

Secretul Soranei Cirstea de la Roland Garros. Cum a castigat, de fapt: Si eu am fost surprinsa!

Sorana Cirstea trece prin una dintre cele mai bune perioade ale carierei sale. Romanca a ajuns in optimi la turneul de la Roland Garros 2021, dupa ce a invins-o, in doua seturi, pe rusoaica Daria Kasatkina 37 WTA, 24 de ani), cu scorul de 6-3, 6-2, in turul III. Cum a castigat, de fapt: Si .

Alexander Zverev, a treia oara in sferturile de finala ale turneului de la Roland Garros

Germanul Alexander Zverev, locul 6 WTA si cap de serie numarul 6, s-a calificat pentru a treia oara in sferturile de finala ale turneului de la Roland Garros, anunta news. ro El l-a intrecut, duminica, pe japonezul Kei Nishikori, locul 49 ATP, cu scorul de 6-4, 6-1, 6-1, dupa un meci de o ora si 54 de minute.

Roland Garros: Ana Bogdan, eliminata in turul trei de Paula Badosa Romanca a castigat mai multe puncte si a ratat o minge de meci

Ana Bogdan s-a aflat la un singur punct distanta de victoria carierei. Sportiva noastra a fost eliminata de la Roland Garros dupa ce a ratat o minge de meci in fata uneia dintre cele mai in forma jucatoare din circuitul feminin. A fost 2-6, 7-64), 6-4 pentru Paula Badosa 35 WTA), iar iberica s-a calificat in optimile Grand Slam-ului parizian.

Stephens cu un pas mai aproape de o noua finala la Roland Garros

Sloane Stephens, jucatoarea pe care Simona Halep o invingea in finala de la Roland Garros in 2018, a obtinut calificarea in optimile editiei din acest an.

Sorana Cirstea s-a calificat in optimi, la Roland Garros. A zdrobit-o pe Daria Kasatkina. Cu cine va juca in runda urmatoare

Sorana Cirstea 54 WTA) s-a calificat in optimile turneului de la Roland Garros. Romanca s-a impus autoritar, cu 6-3, 6-2 in fata Dariei Kasatkina 37 WTA). in primul set, romanca a condus cu 3-0. Rusoaica a.

VIDEO Imaginile zilei - Simona Halep a revenit pe teren: Sunt gata pentru ce urmeaza

Cu 24 de zile in urma, Simona Halep a suferit la Roma o accidentare care a obligat-o sa renunte la Roland Garros. Sambata, Simona le-a dat o veste buna fanilor: a postat un mesaj optimist si un videoclip de pe terenul de tenis.

Roland Garros: Finalista din 2018, eliminata rusinos in optimi

Sloane Stephens a fost invinsa fara drept de apel in optimile de la Roland Garros, finalista editiei din 2018 cedand, scor 6-2, 6-0, impotriva jucatoarei Barbora Krejcikova 33 WTA).