15:00

Simona Halep A CASTIGAT prima editie a BRD Bucharest Open dupa ce a invins-o cu 6-1, 6-3 pe Roberta Vinci

Simona Halep, principala favorita a competitiei si locul 3 WTA, a castigat, duminica, prima editie a BRD Bucharest Open, dupa ce a invins-o, in finala, cu scorul de 6-1, 6-3, pe italianca Roberta Vinci, cap de serie numarul 2 si pozitia 24 in ierarhia mondiala. continuă pe România Liberă

Simona Halep joaca finala la BRD Bucharest Open duminica, in jurul orei 17.30 22:13

Halep o intalneste duminica, de la 17. 30, pe italianca Roberta Vinci, in finala BRD Bucharest Open.

Simona Halep joaca finala la BRD Bucharest Open duminica, in jurul orei 17.30

FOTOGALERIE Simona Halep, calificare fara emotii in sferturile Bucharest Open

Simona Halep s-a calificat, joi seara, in sferturile turneului de tenis WTA BRD Bucharest Open dupa ce a trecut in doua seturi 6-2, 6-4 de sirboaica Aleksandra Krunici. Partida a durat o ora si 12 minute si s-a disputat pe o arena mai putin populata decat miercuri, fapt datorat si furtunii care s-a abatut asupra Capitalei inaintea partidei. In sferturile competitiei, Halep o va intalni pe sportiva Lara Arruabarrena din Spania locul 120 WTA). Vezi in articol o FOTOGALERIE de la partida castigata de Simona.

Simona Halep, campioana de la BRD Bucharest Open! Primele declaratii date

Simona Halep 3 WTA) este campioana primului turneu WTA organizat in Romania, dupa ce a invins-o pe italianca Roberta Vinci 24 WTA). Partida disputata, duminica, pe Arenele BNR a fost castigata de romanca in doua seturi, scor 6-1, 6-3.

Simona Halep, campioana de la BRD Bucharest Open! Primele declaratii

Perechea Elena Bogdan/Alexandra Cadantu A CASTIGAT finala de dublu a BRD Bucharest Open

Perechea Elena Bogdan/Alexandra Cadantu, beneficiara a unui wild-card, a castigat, duminica, proba de dublu a primei editii a BRD Bucharest Open, turneu dotat cu premii in valoare totala de 250. 000 de.

Simona Halep A CASTIGAT turneul BRD Bucharest Open

Jucatoarea de tenis Simona Halep, principala favorita a competitiei si locul 3 WTA, a castigat, duminica, prima editie a BRD Bucharest Open, dupa ce a invins-o, in finala, cu scorul de 6-1, 6-3, pe italianca.

LIVETEXT Halep a castigat primul set, in finala BRD Bucharest Open cu italianca Roberta Vinci

Simona Halep 3 WTA) si Roberta Vinci 24 WTA) se dueleaza, duminica, pentru trofeul de la BRD Bucharest Open, primul trofeu WTA organizat in Romania. Partida se disputa in aceste momente pe Arenele BNR si este disponibila LIVETEXT pe adevarul. ro.

BRD Bucharest Open. LIVETEXT Halep - Niculescu, a doua semifinala

Romania va avea sigur o reprezentanta in finala turneului BRD Bucharest Open. Asta pentru ca de la ora 17. 00, doua conationale, Simona Halep si Monica Niculescu isi disputa cea de-a doua semifinala. Italianca Roberta Vinci este prima finalista de la BRD Bucharest Open.

FOTOGALERIE BRD Bucharest Open: Simona Halep, victorie lejera cu Lara Arruabarrena - Semifinala romaneasca cu Monica Niculescu

Simona Halep, principala favorita a turneului BRD Bucharest Open WTA), s-a calificat fara probleme in semifinale, vineri, dupa ce a dispus cu 6-3, 6-1 de Lara Arruabarrena Spania). Halep 22 ani), numarul trei mondial, a avut nevoie de doar 56 de minute pentru a se impune. In penultimul act al competitiei, Halep o va intalni pe Monica Niculescu. Vezi in articol o FOTOGALERIE cu momente din meciul Simonei.

actualitate, 15:00