18:00

Simona Halep a pierdut in fata Anei Ivanovici la Turneul Campioanelor, insa s-a calificat in semifinale

Simona Halep, locul 4 WTA, a suferit prima infringere la Turneul Campioanelor de la Singapore, ea pierzand in fata Anei Ivanovici, relateaza GSP. Romanca a fost invinsa de sarboaica Ivanovici cu scorul de 6-7. continuă pe B1

Simona Halep vs. Ana Ivanovic 6-7, 6-3, 3-6. Halep pierde, dar merge in semifinale de pe primul loc si o ajuta pe Serena Williams sa se califice

Simona Halep a pierdut astazi in trei seturi 6-7, 6-3, 3-6) in fata Anei Ivanovici Serbia) ultimul meci din grupa Rosie a Turneului Campioanelor, dar se califica in semifinale gratie precedentelor doua victorii din grupa. Halep a pierdut inexplicabil primul set dupa condusese cu 5-2, dar l-a castigat fara mari emotii pe al doilea, ceea ce insemna deja ca si-a asigurat primul loc in grupa. Al treilea set nu mai avea nici o miza, pentru ca Ana Ivanovic pierduse matematic sansa de a merge in semifinale, asa ca am vazut o lipsa de concentrare de ambele parti ale fileului. Si pentru ca trebuia totusi sa exista o castigatoare, aceasta a fost Ana Ivanovic. Simona Halep trece insa mai departe, in semifinale, unde o asteapta Agnieszka Radwanska Polonia). Vezi in articol desfasurarea detaliata si statisticile meciului.

Ca si calificata, Halep o poate elimina pe Serena, prin jocul rezultatelor, de la Turneul Campioanelor

Simona Halep a surclasat-o pe Serena Williams, a doua victorie a romancei la Turneul Campioanelor, dar succesul Anei Ivanovici in fata lui Bouchard, scor 6-1, 6-3, tot in Grupa Rosie, a schimbat putin calculele calificarii.

Simona Halep i-a servit un set de infarct Serenei Williams, apoi a facut un gest de mare campioana

Serena Williams avea nevoie de un set castigat de Simona Halep in fata Anei Ivanovic pentru a avansa alaturi de romanca in semifinalele turneului din Singapore. Si Halep a condus cu 5-2, insa setul a ajuns la tie-break si l-a pierdut! Mica sora Williams trebuie sa se fi uitat cu ochii cat cepele la acel set pierdut pe muchie de cutit, un set pe care nu il va uita niciodata, intr-un meci al unor alte persoane pe care l-a urmarit mai mult decat pe oricare din intreaga sa cariera.

Simona Halep i-a servit un set de infarct Serenei Williams

Simona Halep a invins-o pe Serena Williams la Turneul Campioanelor

Simona Halep a reusit un meci incredibil in fata Serenei Williams, pe care a invins-o in doua seturi, scor 6-0, 6-2, in a doua intalnire de la Turneul Campioanelor, care se desfasoara la Singapore. Halep a.

VIDEO Simona Halep - Serena Williams, rezumat de la Turneul Campioanelor + interviul de dupa meci

Iata imagini video oferite de WTA cu un rezumat video al partidei Simona Halep - Serena Williams de la Turneul Campioanelor .

VIDEO Simona Halep - Serena Williams, rezumat de la Turneul Campioanelor

Clasament Turneul Campioanelor: Simona Halep, liderul Grupei Rosii. Program SEMIFINALE

Simona Halep a debutat, luni, la Turneul Campioanelor de la Singapore, acolo unde evolueaza cele mai bune 8 jucatoare ale lumii. Urmareste aici zilnic clasamentul actualizat si rezultatele din cele doua grupe ale Turneului Campioanelor.

Clasament Turneul Campioanelor Singapore: Halep, lider autoritar in grupe UPDATE

Clasament Turneul Campioanelor Singapore: Halep si Radwanska, lideri in grupe UPDATE

actualitate, 18:00