14:15

Simona Halep s-a calificat in semifinalele turneului de la Linz

Jucatoarea romana de tenis Simona Halep, a doua favorita, s-a calificat, la mare lupta, in semifinalele turneului WTA 250 de la Linz Austria), dotat cu premii totale de 189. 708 euro, dupa ce a invins-o pe italianca Jasmine Paolini, miercuri seara, cu 4-6, 7-5, 6-0. Halep 30 ani, 22 WTA) a reusit sa castige, dupa o . continuă pe România Liberă

Simona Halep, calificata in semifinalele turneului de la Linz. Victorie cu emotii

Simona Halep 30 de ani, 22 WTA) a reusit sa se califice in semifinalele turneului de la Linz, dupa o partida de 2 ore si 14 minute disputata in fata italiencei Jasmine Paolini 25 de .

Simona Halep, in semifinalele turneului de la Linz, dupa o revenire spectaculoasa in meciul cu Jasmine Paolini

Simona Halep a reusit, miercuri, una dintre revenirile ei marca inregistrata, prima dupa accidentarea suferita in luna mai. Condusa o buna perioada din partida, surclasata chiar, ea a revenit ca pe vremurile bune, prin lupta, prin refuzul de a ceda, prin inteligenta, superioritatea psihica si experienta.

Simona Halep, calificata in sferturile turneului de la Linz. Iesire nervoasa pentru fostul lider mondial

Simona Halep s-a calificat in sferturile turneului WTA de la Linz, Austria. Romanca a invins-o Aliaksandra Sasnovich in optimi cu 7-5, 6-3. Fostul lider mondial s-a clatinat pe finalul primului set. A condus cu 4-0, .

Simona Halep, in semifinale la WTA Linz - A invins-o cu 6-0 in setul decisiv pe Jasmine Paolini

Jasmine Paolini a inceput mult mai bine partida din sferturile turneului de la Linz si a condus-o cu 6-4, 3-1 pe Simona Halep. Romanca nu a renuntat la lupta, a facut rebreak si s-a calificat in penultimul act al competitiei de categorie WTA 250 dupa ce a castigat noua gameuri la rand 4-6, 7-5, 6-0).

Simona Halep, in sferturi la WTA Linz - Revansa luata cu Aliaksandra Sasnovich

Nu a prins neaparat cea mai buna zi, dar s-a declarat multumita la final pentru victorie 7-5, 6-3). Simona Halep si-a luat revansa in fata jucatoarei Aliaksandra Sasnovich, cea care o elimina de la Indian Wells acum cateva saptamani. Simona s-a calificat in sferturile WTA Linz, faza a competitiei unde Romania mai are o sportiva: Jaqueline Cristian. Cine este adversara Simonei Halep din sferturile WTA Linz.

Simona Halep, explozie de nervi in timpul meciului de la Linz: Dai ca disperata

Simona Halep a rabufnit in timpul meciului de la Linz. Ce a facut campioana noastra in meciul cu Aliaksandra Sasnovich? Fanii jucatoarei de tenis au privit totul cu mare interes. Simona Halep a explodat: iesire nervoasa in timpul meciului Simona Halep a jucat cu Aliaksandra Sasnovich si a avut un set complicat contra adversarei, lucru .

Simona Halep trece de Aliaksandra Sasnovich in turul 2 la Linz

Simona Halep a debutat cu dreptul la turneul WTA 250 de la Linz, Austria.

Simona Halep, la trei meciuri de titlu la turneul de la Linz

Simona Halep, cap de serie numarul 2 la Upper Austria Ladies Linz, a trecut greu de Aliaksandra Sasnovich, in 2 seturi, 7-5, 6-3.

Simona Halep spune cum a reusit sa intoarca soarta meciului cu Jasmine Paolini

Simona Halep s-a calificat in semifinale la WTA Linz dupa ce a revenit spectaculos in fata italiencei Jasmine Paolini, scor 4-6, 7-5, 6-0. Dupa meci, Simona a vorbit despre iesirile sale nervoase si a explicat cum a reusit sa intoarca soarta partidei in favoarea sa.

Cine este adversara Simonei Halep din sferturile WTA Linz

Simona Halep a aflat numele adversarei pe care o va intalni in sferturile turneului WTA 250 de la Linz: jucatoarea noastra s-a impus in singurul meci direct, acesta avand loc pe zgura de la Roma, in 2020, editie castigata de sportiva noastra. Simona Halep, in sferturi la WTA Linz - Revansa luata cu Aliaksandra Sasnovich.

actualitate, 14:15