11:00

Tenismena Simona Halep s-a calificat in semifinalele turneului WTA de la Madrid

Tenismena Simona Halep s-a calificat, joi, in semifinalele turneului WTA de la Madrid, dupa ce a invins-o pe CoCo Vandeweghe SUA), cu un categoric 6-1, 6-1. Stire in curs de actualizare. continuă pe România Liberă

Simona Halep, in semifinalele turneului WTA de la Madrid

Simona Halep s-a calificat, joi, in semifinalele tuneului de la Madrid, dupa ce a invins-o categoric pe CoCo Vandeweghe din SUA, scor 6-1, 6-1. in penultimul act o va infrunta pe.

Simona Halep, victorie fara emotii la Madrid. Romanca s-a calificat in semifinale!

Jucatoarea romana de tenis Simona Halep, detinatoarea titlului, s-a calificat, joi, in semifinalele turneului WTA de la Madrid, dotat cu premii totale de 5. 350 de dolari, dupa ce a invins-o pe.

Begu si Halep, calificate in semifinalele probei de dublu la Madrid

Perechea formata din Irina Begu si Simona Halep s-a calificat in semifinalele probei de dublu din cadrul turneului de la Madrid, informeaza Agerpres. Cele doua romance au invins cuplul format.

Vesti bune pentru Simona Halep! Tenismena urca in clasamentul WTA dupa victoria de la Madrid

Tenismena Simona Halep a inceput turneul de la Madrid de pe locul 8, insa deja a inceput sa urce in clasamentul WTA, potrivitziare. com. Dupa victoria de la Madrid, Halep si-a.

WTA Madrid: Simona Halep si Irina-Camelia Begu, in semifinalele probei de dublu

Simona Halep si Irina-Camelia Begu s-au calificat, joi, in semifinalele probei de dublu de la Madrid Open, cele doua trecand de perechea Sania Mirza/Yaroslava Shvedova India/Kazahstan), cap de serie numarul 4, scor 6-3, 3-6, 10-6.

Halep, incantata de jocul ei: explicatiile Simonei dupa ce a ajuns in semifinalele turneului de la Madrid

Simona Halep 8 WTA) a fost in mare forma in confruntarea cu Coco Vandeweghe SUA, 20 WTA) in care s-a impus in 60 de minute.

Simona Halep a invins-o pe Samantha Stosur si s-a calificat in sferturile turneului de la Madrid

Jucatoarea romana de tenis Simona Halep s-a calificat, miercuri, in sferturile de finala ale turneului WTA de la Madrid, dupa un meci dificil cu australianca Samantha Stosur, pe care a invins-o in trei seturi, cu 6-4, 4-6, 6-4.

Simona Halep s-a calificat cu emotii in optimile turneului de la Madrid

Jucatoarea Simona Halep s-a calificat cu mari emotii, marti, in optimile de finala ale turneului WTA de la Madrid.

WTA Madrid: Simona Halep si Irina Camelia Begu, in optimile turneului de dublu

Simona Halep si Irina Camelia Begu s-au calificat in turul doi al turneului de la Madrid n. r. optimi), cele doua trecand de perechea Abigail Spears SUA)/Katarina Srebotnik Slovenia), scor 5-7, 6-3, 10-8.

VIDEO WTA Madrid: Simona Halep vs Coco Vandeweghe 6-1, 6-1/ Halep, in semifinale dupa o victorie rapida

Cap de serie numarul trei, Simona Halep a avut nevoie doar de 56 de minute pentru a castiga meciul cu jucatoarea americana Coco Vandeweghe locul 20 WTA), obtinand astfel calificarea in semifinalele turneului de categorie Premier Mandatory de la Madrid. Halep a profitat de numeroasele greseli ale adversarei sale si s-a impus cu 6-1, 6-1.

actualitate, 11:00