01:05

Tur Wta

Sorana Cirstea, eliminata de Anna Blinkova in primul tur la Roland Garros

Sorana Cirstea, locul 30 WTA si favorita 28, a fost eliminata, marti, in primul tur la Roland Garros, al doilea grand slam al anului.

Sorana Cirstea, eliminata in primul tur la Roland Garros. Romanca a fost invinsa de rusoaica Anna Blinkova. De ce meciul a avut o intarziere de cinci ore

Sorana Cirstea 34 de ani, 30 WTA) a fost eliminata in primul tur la Roland Garros. Romanca a fost invinsa de rusoiaca Anna Blinkova 25 de ani, 55 WTA), cu scor 3-6, 6-3, 6-7. Sorana Cirstea paraseste turneul de la Paris in turul 1, la capatul unei zile extrem de complicate, similara cu ce s-a intamplat si anul trecut, conform GSP.

Debut in forta pentru a doua favorita la Roland Garros

Aryna Sabalenka a inceput perfect turneul de la Paris, iar in primul tur a trecut fara probleme de rusoaica Erika Andreeva 100 WTA) dupa doar doua seturi, scor 6-1, 6-2.

Ana Bogdan, victorie in primul tur la Roland Garros Duel tare in runda a doua

Ana Bogdan a trecut cu bine de runda inaugurala a turneului de la Paris, dupa o victorie in doua seturi in fata frantuzoaicei Elsa Jacquemot 149 WTA), scor 6-1, 6-3.

Favorita numarul doi, eliminata in primul tur la WTA Rabat

Anna Blinkova a fost eliminata in primul tur al turneului WTA de la Rabat, dupa ce a fost invinsa in doua seturi de Laura Siegemund, scor 6-1, 7-64).

WTA Rabat: Principala favorita, eliminata in primul tur de locul 294 mondial

Yue Yuan a fost eliminata in primul tur al turneului WTA de la Rabat, dupa ce a fost invinsa in trei seturi de Camilla Rosatello, scor 7)6-7, 6-1, 4-6.

Doua castigatoare de Grand Slam, eliminate in primul tur la WTA Strasbourg

Barbora Krejcikova si Sloane Stephens au fost eliminate in primul tur la WTA Strasbourg, fiind invinse de Liudmila Samsonova, respectiv Magdalena Frech.

Sorana Cirstea, eliminata in primul tur la WTA Strasbourg

Sorana Cirstea a parasit turneul de categorie WTA 500 de la Strasbourg inca din primul tur, jucatoarea noastra fiind invinsa in doua seturi de Magda Linette.

Simona Halep a abandonat in al doilea meci dupa revenirea in tenis

Fosta lidera mondiala s-a retras din cauza unei probleme la genunchi in meciul cu McCartney Kessler din Statele Unite, in primul tur la turneul WTA 125 de la Paris. Simona Halep n-a primit invitatie si nu va juca la Roland Garros .

Simona Halep s-a retras de la Trofeul Clarins dupa un set si jumatate

Simona Halep a castigat primul set disputat impotriva americancei McCartney Kessler locul 123 mondial), dar fosta lidera WTA a acuzat probleme la genunchiul stang si nu a reusit sa duca la capat primul meci jucat pe zgura, suprafata ei favorita, dupa doi ani. Dubla campioana de Grand Slam s-a retras de la Trofeul Clarins WTA 125, are loc la Paris) dupa o ora si 26 de minute de joc, la scorul de 7-5, 2-3.

Motivul pentru care meciul Simonei Halep din primul tur de la Trophee Clarins a fost amanat

Simona Halep, locul 1149 WTA, ar fi trebuit sa o infrunte, marti, pe sportiva americana McCartney Kessler, numarul 123 mondial, in primul tur al turneuluiTrophee Clarins, doar ca meciul a fost amanat din cauza ploii, informeaza Agerpres. Prin urmare, meciul a fost reprogramat pentru ziua de miercuri, 15 mai. Ora inca nu a fost stabilita, conform Digi Sport.

Trofeul Clarins: Simona Halep, debut pe zgura amanat - Decizia luata de organizatori

Simona Halep trebuia sa joace marti in primul tur de la Trofeul Clarins WTA 125), dar ploaia a dat peste cap planurile organizatorilor de la Paris si acestia au fost nevoiti sa renunte la toate meciurile din data de 14 mai.

Ploaia amana revenirea Simonei Halep pe teren

Simona Halep o va intalni pe McCartney Kessler din Statele Unite in primul tur al turneului WTA 125 de la Paris. Cu cine va juca Simona Halep in primul tur la turneul WTA 125 de la Paris. Ghinion pentru fosta lidera mondiala Un nou wild card pentru Simona Halep .

Trophee Clarins: Simona Halep vs McCartney Kessler - Romanca, favorita la Paris

Simona Halep - McCartney Kessler, meci contand pentru primul tur al turneului WTA 125 de la Paris Franta), este programat, marti, 14 mai, nu inainte de ora 15:15, pe terenul central al complexului Lagardere din Bois de Boulogne, si va fi transmis in direct de Digi Sport 2.

Simona Halep joaca, azi, in primul tur la Trophee Clarins

Simona Halep, locul 1149 WTA, va juca, marti, impotriva sportivei americane Mccartney Kessler, numarul 123 mondial, in primul tur al turneului Trophee Clarins.

Cand joaca Simona Halep primul meci la Trophee Clarins si pe cine va infrunta romanca noastra

Simona Halep locul 1149 WTA) o va infrunta, marti, pe sportiva americana Mccartney Kessler 24 de ani, numarul 123 mondial), in primul tur al turneului Trophee Clarins. La ce ora va avea loc meciul Halep Kessler .

Cu cine va juca Simona Halep in primul tur la turneul WTA 125 de la Paris. Ghinion pentru fosta lidera mondiala

Simona Halep revine pe teren in aceasta saptamana cu ocazia turneului Trophee Clarins de categorie inferioara.

Numele jucatoarei cu care se va duela Simona Halep in primul tur de la Paris: Sper sa pot juca un tenis bun asa cum am mai facut-o in trecut

Fostul lider mondial, in varsta de 32 de ani, se va duela in primul tur al turneului WTA 125 cu americanca McCartney Kessler, in varsta de 24 de ani, conform GSP. ro.

Trofeul Clarins: Simona Halep si-a aflat prima adversara de la Paris

Simona Halep a aflat numele adversarei pe care o va intalni in primul tur de la Trofeul Clarins, turneu de categorie WTA 125, in urma tragerii la sorti care a avut loc duminica la Paris.

Perechea romano-americana Monica NiculescuAlycia Parks s-a oprit in primul tur la Roma

Perechea romano-americana Monica NiculescuAlycia Parks a fost invinsa de cuplul Leylah Fernandez Canada)Arantxa Rus Olanda), cu scorul de 6-2, 7-5, vineri, in prima runda a probei de dublu din turneul de tenis WTA 1. 000 de la Roma.