18:00

VIDEO Euro 2016, Cehia - Croatia 2-2. Meciul a fost oprit timp de patru minute din cauza huliganilor croati, care au aruncat cu torte si petarde pe gazon!

Echipa nationala a Croatiei a terminat la egalitate, vineri, la Saint-Etienne, scor 2-2, cu Cehia, in etapa a doua a Grupei D, cehii reusind golul egalizator in minutul 90+3, din penalty. continuă pe Adevărul

VIDEO Euro 2012: Cehia - Croatia 2-2/ Remiza obtinuta inextremis de cehi

Condusa cu 2-0 de Croatia, Cehia a avut puterea sa revina si sa obtina primul sau punct de la Euro 2016. Meciul de pe Stade Geoffroy-Guichard din Saint-Etienne s-a incheiat 2-2, cehii inchizand tabela in minutul 92. Intra in material pentru a vedea rezumatul partidei Cehia - Croatia.

VIDEO EURO 2016: Italia - Suedia 1-0! Golul lui Eder din final califica Squadra Azzurra in optimi. Suedezii, furiosi pe arbitru

Italia a invins Suedia cu 1-0, prin golul marcat de Eder in minutul 88 al partidei de la Toulouse, si s-a calificat in optimile de finala de la EURO.

EURO 2016: Cehul Pavel Kralovec va arbitra meciul Romania - Albania

Cehul Pavel Kralovec va arbitra meciul de fotbal Romania - Albania, care va avea loc duminica, la Lyon, in Grupa A a EURO 2016, a stabilit UEFA.

Euro 2016 FOTOGALERIE Cehia - Croatia 2-2/ Cehii au revenit de la 0-2 in ultimul sfert de ora

Cehia a obtinut primul punct in Grupa D de la Euro 2016, dupa ce a remizat cu Croatia, scor 2-2, in partida de pe Stade Geoffroy-Guichard din Saint-Etienne. Croatii au condus cu 2-0 prin golurile marcate de Perisic 37') si Rakitic 59'). Skoda a inscris primul gol al cehilor 76'), iar Necid a egalat in prelungiri din penalty, dupa ce Vida a comis hent in careu 90+3').

Incidente la Euro 2016: Telefonul mobil al unui reporter a fost furat chiar in timpul unei transmisiuni live, pe Facebook, din mijlocul suporterilor (VIDEO)

Unui reporter al RT France i-a fost furat telefonul mobil chiar in momentul in care facea o transmisiune in direct pe Facebook, in care prezenta primele reactii de dupa meciul de la Euro 2016,.

CORESPONDENTA: Ziua a patra la Euro 2016 - rezultatele si marcatorii

Cea de-a patra zi a CE din Franta a avut in prim plan meciuri foarte frumoase. in prima confruntare a zilei, Spania, campioana en-titre a continentului, a trecut la limita, scor 1-0, de Cehia.

EURO 2016: Romania a incheiat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat cu Elvetia

Romania a terminat cu o remiza meciul disputat cu Elvetia, pe stadionul 'Parc des Princes' din Paris, in Grupa A la EURO 2016. Tricolorii au deschis scorul prin Bogdan Stancu, in .

Spania - Turcia 3-0, in Grupa D la EURO 2016

Spania a invins Turcia cu scorul 3-0 in meciul disputat pe Stade de Nice din Nisa, in Grupa D la EURO 2016, informeaza DigiSport. Cu 10 minute inainte de pauza, Morata a deschis scorul cu o.

Germania - Polonia 0-0, in Grupa C de la EURO 2016

Germania si Polonia au incheiat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat joi seara, pe Stade de France din Saint-Denis, in Grupa C de la EURO 2016, informeaza DigiSport. Polonia a avut o ocazie.

Patriotism extrem. Suporter batut cu un tac de biliard pentru ca ar fi sustinut ca Romania nu mai are sanse la Euro 2016

Un barbat din Alba Iulia a fost batut, miercuri seara, cu un tac de biliar de un alt barbat, din cauza ca ar fi sustinut ca nationala de fotbal a Romania nu mai are nicio sansa la Euro 2016 dupa remiza din meciul cu Elvetia, agresorul fiind acum cercetat de politisti pentru lovire si alte violente.

actualitate, 18:00